PiS przegłosował „lex TVN”

Kategorie: 

Źródło: sejm.gov.pl

Środa 11 sierpnia, była w Sejmie bardzo gorącym dniem. Być może ważą się losy tego rządu, ale i największej telewizji przychylnej opozycji.

Po odejściu z rządu Jarosława Gowina, sejmowa większość Zjednoczonej Prawicy przestała istnieć. Efektem czego, Prawo i Sprawiedliwość przegrywało kluczowe głosowania. Zamiast przerwać obrady, marszałek Elżbieta Witek zarządziła powtórkę głosowań, co według Szymona Hołowni kwalifikuje się jako zamach stanu.

Ostatecznie nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji poparło 228 posłów, przeciw było 216, a 10 wstrzymało się. Projekt tejże nowelizacji zakłada, że koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Od kilku tygodni mówi się o tym, że jest to bezpośredni atak na TVN i TVN24. Jedna z poprawek, która ma zostać zgłoszona w Senacie, ma jednak chronić nadawców, mających koncesje satelitarne, by nie musieli spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ta poprawka ma zadać kłam twierdzeniom, że chodzi o likwidację TVN24.

Discovery i należąca do tego koncernu Grupa TVN, mają dostać dodatkowe siedem miesięcy na dopasowanie struktury właścicielskiej do nowych przepisów.

Jednak marszałek Senatu - Tomasz Grodzki - już zapowiedział, iż „demokratyczna większość nigdy nie zgodzi się na zamach na niezależne od władzy media.”

Według lidera Polska 2050 - Szymona Hołowni - PiS zniszczył wolność słowa w Polsce oraz bezpieczeństwo ekonomiczne państwa, bowiem jego zdaniem, inwestorzy stracą zaufanie do inwestowania w naszym kraju. Rząd, według byłej gwiazdy TVN, sprowokował także coraz bardziej prawdopodobne sankcje ze strony USA.

Sprawa „lex TVN” ciągle jest jednak w toku, a reperkusje działań rządu oraz opozycji, mogą skutkować przedwczesnymi wyborami parlamentarnymi jesienią 2021 roku.


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika przeciętny polski obywatel

Kraj w którym sukowata baba

Kraj w którym sukowata baba zostaje osobą nr 2 nie ma żadnej dobrej przyszłości. Chcę dożyć dnia, w którym ta monstera wyleci z mównicy z wielkim hukiem i wielką hańbą wprost w łapy sprawiedliwości.

Portret użytkownika Maryjan_66

Trzeba podkręcić

Trzeba podkręcić anatgonistyczne nastroje wśród ludu, skoro lokalne służby nie potrafią już skutecznej false-flag wywołać. Przeciez podobno 'szaleje pandemia' ? To kto przy zdrowych zmysłach by się zajmował jakimis tam mediami, skoro te solidarnie nas przed nią bronią już od 1,5 roku. To jakby strzelać teraz do lekarzy..

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

A tymczasem, moje kochane

A tymczasem, moje kochane kmiotki, na arenie międzynarodowej dzieje się coś wybitnie ciekawego. Kałboje co prawda sekundę temu wycofali się z Afganistanu, ale właśnie wysyłają tam bombowce B-52 i śmigłowce szturmowe, żeby zapobiec przejęciu większych miast przez taliban. Poza tym mówi się, że poziom gotowości bojowej został podniesiony do DefCon2 (nie radzę sugerować się oficjalnymi oświadczeniami, bo są gówno warte) - taki miał miejsce do tej pory tylko podczas kryzysu kubańskiego. Ma to związeki z oświadczeniami pejsów, że mogą samodzielnie zaatakować Iran. Wtedy poziom DefCon2 zostanie podniesiony do DefCon1 - a to oznacza już nieuchronny konflikt jądrowy albo konflikt jądrowy w toku... Miłego wieczoru, kmiotki.

Portret użytkownika S

„demokratyczna większość

„demokratyczna większość nigdy nie zgodzi się na zamach na niezależne od władzy media.”

Niezależne TVN ROFL Politycy to jednak potrafią pierdolić, tak żeby ludzie się nie zorientowali. Panie H. poprawnie powinno to brzmieć „demokratyczna większość nigdy nie zgodzi się na zamach na media zależne od zagranicznej władzy.” Wink

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika ​euklides

Zamiast przerwać obrady,

Zamiast przerwać obrady, marszałek Elżbieta Witek zarządziła powtórkę głosowań, co według Szymona Hołowni kwalifikuje się jako zamach stanu.

Ostatecznie nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji poparło 228 posłów, przeciw było 216, a 10 wstrzymało się

 

Ale w zasadzie co to znaczy, że drugie głosowanie dało inne rezultaty niż pierwsze? W przerwie poszły łapówki dla niektórych (p)osłów czy ich ograniczenie umysłowe jest tak wielkie, że za drugim razem głosują inaczej niż za pierwszym.

Portret użytkownika baca

pierdolamento takie blade że

pierdolamento takie blade że nawet nie zamydli debilom oczu...

tvn przepisze majątek na jakiegoś obajtka i będzie pozamiatane...

ten cyrk przypomina trampka któremu ukradli wybory.... trampek usiadł do liczenia głosów w hrabstwie marikopa i już rok je liczy, a jak skończył liczyć to zaczął od nowa, potem jeszcze raz i jeszcze raz...

wszyscy wiemy że ukradli mu wybory, oni wiedzą że my wiemy i chuj wielki z tego wynika bo się nic nie dzieje Smile

odszedł gowin? aha, a po odejściu gowina coś się stało? jarek zatęstnił? no to ważna sprawa...

ludzie albo sami wezmą sprawy w swoje ludzkie ręce albo będą do śmierci (szybkiej dosyć) w chuja ciągle robieni...

ewelina frichauf też tęskni za trampkiem - a to ważna jest sprawa, bo jak 10 razy policzone zostaną głosy w hrabstwie marikopa to się synowi bidena skończy kadencja Smile

 

Portret użytkownika ARTUR

Rząd i opozycja to jedna

Rząd i opozycja to jedna rodzina i nikt nie zagłosuje inaczej niż jest uzgodnione , opozycja może się burzyć że mało dostała z pieniędzy kowidowych więc zapewne co jakiś czas muszą razem coś uchwalić aby pokryć straty . Nie ma się czym ekscytować i należy zająć się swoimi sprawami , oni mają swój biznes a my swój .

Strony

Skomentuj