Czym różni się Omegle i inne wideoczaty od serwisów randkowych?

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Tempo życia współczesnego człowieka przyspiesza z każdym rokiem. Wiele zadań jest przenoszonych online, ludzie pracują, bawią się, komunikują w Internecie, tutaj poznają się, poszerzają swój krąg towarzyski i znajdują miłość.

W związku z tym w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba internetowych serwisów randkowych. Pierwsza taka usługa — Match — pojawiła się ponad dwadzieścia lat temu i od tego czasu ich liczba gwałtownie rośnie. Dziś jednym z najbardziej znanych serwisów randkowych jest Tinder. Platformy takie jak Badoo, Eharmony, Okcupid i inne depczą mu po piętach.

Dlaczego serwisy randkowe są tak popularne?

Ich popularność łatwo jest wytłumaczyć. Głównym powodem jest zwyczajny brak czasu na prawdziwe randki. Poznając się w Internecie, ludzie mogą natychmiast „odrzucić” nieodpowiednie opcje i komunikować się tylko z osobami, z którymi mają coś wspólnego. Natomiast podczas spotkania w klubie, restauracji czy na ulicy wiele rozmów okazuje się bezużytecznych, gdy okazuje się, że nic nas z rozmówcą nie łączy.

Innym powodem, dla którego ludzie wybierają serwisy randkowe online, jest przygotowanie się na prawdziwą randkę. Komunikacja w Internecie jest łatwiejsza, więc przy pierwszym spotkaniu nie wydaje się już, że stoisz przed nieznajomym, bo miałeś okazję się czegoś o nim dowiedzieć.

Głównym konkurentem internetowych serwisów randkowych są wideoczaty. Jest to opcja, którą preferuje wielu internautów. Rzeczywiście, ich zdaniem, komunikowanie się patrząc rozmówcy prosto w twarz, jest o wiele wygodniejsze i przyjemniejsze niż zwykła rozmowa.

Funkcje komunikacji w wideoczatach

Wideoczaty umożliwiają komunikację na żywo, nawet z zacisza własnego domu. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć randkować i rozpocząć rozmowę, to kamera internetowa, mikrofon i Internet. Dzięki temu głównym „haczykiem” wideoczatów jest efekt zaskoczenia. System łączy ze sobą przypadkowych użytkowników: rozmówcą może być zarówno osoba z sąsiedniego domu, jak i cudzoziemiec mieszkający na innym kontynencie.

Pierwszą tego typu stroną było Omegle. Ten wideoczat działa od 2009 roku, a przed jego pojawieniem się pojęcie „czatruletki” w zasadzie nie istniało. Przez długi czas Omegle biło rekordy popularności — użytkowników przyciągał zupełnie nowy format komunikacji, a także łatwość korzystania z serwisu. Sześć miesięcy po premierze, ponad dwa miliony osób korzystało z tego wideoczatu codziennie.

Jednak funkcje Omegle są dość ograniczone: system łączy użytkowników z przypadkowymi rozmówcami, nie można wyszukiwać według płci, wieku ani kraju. Ponadto ten wideoczat nie ma wersji mobilnej, co dla wielu jest dużą wadą.

Słabym punktem Omegle od zawsze była moderacja. To właśnie stało się powodem szybkiej utraty popularności tego czatu. W serwisie nie trzeba się rejestrować ani potwierdzać danych osobowych, co z kolei przyciąga boty, fałszywe konta, trolli internetowych itp. Stopniowo podejrzane osoby wypierały prawdziwych użytkowników, a ci ostatni zaczęli szukać alternatyw dla Omegle.

W tym czasie twórcy, zainspirowani sukcesem Omegle, zaczęli tworzyć podobne czaty. Warto zauważyć, że wiele z nich naprawdę przewyższa pierwowzór zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości moderacji. O nich napiszemy później.

Odpowiedniki Omegle

Istnieje wiele alternatywnych portali, które pozwalają miło spędzić czas w Internecie na rozmowie z nieznajomym. Wśród użytkowników popularne są następujące czaty wideo:

  • OmeTV — znany analog Omegle w wielu krajach świata. Tutaj możesz określić swoją płeć i kraj zamieszkania, aby znaleźć rozmówców, którzy Ci odpowiadają. A dla tych, którzy chcą komunikować się z obcokrajowcami, OmeTV posiada bardzo wygodną funkcję automatycznego tłumaczenia wiadomości na wybrany język.
  • Omegle TV — ta alternatywa Omegle jest niezwykle popularna wśród mężczyzn, ponieważ Omegle TV łączy użytkowników tylko z osobami przeciwnej płci. Dodatkowo wszystkie dziewczyny zarejestrowane w OmegleTV przechodzą przez obowiązkowy etap potwierdzenia danych. Dlatego w serwisie nie znajdziesz fałszywych kont ani botów, co pozytywnie wpływa na jakość komunikacji.
  • Dirtyroulette — wideoczat wybierany przez tych, którzy lubią rozmawiać na tematy „dla dorosłych”. Znajduje się tu dużo wulgarnych treści i nie ma żadnych ograniczeń: możesz otwarcie spotykać się z osobami o nietradycyjnej orientacji seksualnej, uprawiać wirtualny seks itp.
  • Bazoocam — ten odpowiednik Omegle ma funkcję wyszukiwania osób w pobliżu, co jest ważne dla użytkowników zainteresowanych prawdziwymi spotkaniami. Inne interesujące funkcje tego wideoczatu obejmują przesyłanie strumieniowe wideo i wbudowane minigry.

Zarówno serwisy randkowe, jak i czaty wideo pozwalają znacznie poszerzyć krąg znajomych bez wychodzenia z domu. Możesz znaleźć tu ciekawych rozmówców, towarzyszy do kina czy na spacery, przyjaciół, a nawet bratnią duszę.

Co więc wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co jest lepsze — wideoczat czy serwis randkowy. Platformy te mają swoje wady i zalety, a wybór należy zawsze do Ciebie. Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości komunikacja, radzimy wypróbować płatne usługi. Zwykle jest w nich lepsza moderacja, a liczba adekwatnych użytkowników jest zawsze większa. Na przykład OmegleTV zapewnia wygodną, bezpieczną i przyjemną komunikację, ale usługa ta jest płatna (istnieje bezpłatny okres próbny). Dla tych, którzy nie chcą przepłacać, polecamy czaty wideo OmeTV i Shagle. Ich programiści dołożyli wszelkich starań, aby komunikacja była jak najbardziej wygodna i przyjemna. Ale pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa i wygody wciąż przegrywają ze swoimi płatnymi odpowiednikami.

I ostatnia rzecz: nie ograniczaj się do jednej strony. Ponieważ im więcej witryn odwiedzasz, tym większe masz szanse na zawarcie udanej znajomości.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Tempo życia współczesnego

"Tempo życia współczesnego człowieka przyspiesza z każdym rokiem" Moje Nie (Wystąpiłem ze schematu nakazu Krok po kroku, rok po roku) Odłączam czułki od ZDYCHAJĄCEJ Cywilizacji. I nikt ani NIC nie przywróci mnie do życia w tych fekaliach...I co ja znowu dzisiaj czytam ? (znajmości randkowych???)  ZERO i NIE ! Niezmiennie  jak zawsze i dawniej i znowu na dzisiaj :) 

Portret użytkownika wojna.INFO

Co za głupota. Widoczat ma

Co za głupota. Widoczat ma wszystkie (poza finansową) wady zwykłej randki. Wymaga czasu, nie wiesz czy coś was łączy, trzeba "jakoś wyglądać" i umieć bajerować. Po co z tego kożystać jak prościej pójść tam gdzie zbierają się osoby o naszych zainteresowaniach? Nawet zwykły portal jest lepszy!

Skomentuj