Powstanie warszawskie – lwy dowodzone przez barany

Kategorie: 

powstańcy
Źródło: Internet

Tyle się mówi o powstaniu warszawskim w ostatnich dniach, ale nikt nie skupia się na faktach i ich analizowaniu. Dlatego tutaj najpierw przytoczę kilka faktów odnośnie uzbrojenia powstańców.

W dniu wybuchu co dziesiąty powstaniec (było ich około 50 000) miał broń a była ona następująca:

  • 7 ciężkich karabinów maszynowych,
  • 35 karabinów przeciwpancernych,
  • 60 ręcznych karabinów maszynowych,
  • 300 pistoletów maszynowych,
  • 1000 karabinów zwykłych,
  • 1700 pistoletów zwykłych
  • 25 000 granatów.

Te liczby szokują, jednak dodatkowego szoku przysporzą nam dalsze fakty a mianowicie przed wybuchem powstania w Warszawie wysłano do wschodnich okręgów AK 900 pistoletów maszynowych „Błyskawica” z amunicją – dotychczas przechowywanych w stolicy. Co gorsza, pod koniec wiosny 1944 Niemcom udało się odkryć kilka skrytek z bronią – głównie granaty i miotacze ognia. Jednak na skutek aresztowań utracono kontakt z częścią magazynów – mimo, że nie zostały przejęte przez okupanta, również przyszli powstańcy utracili o nich wiedzę. A były to zapasy dość znaczne, bo w 1947 roku na Lesznie magazynier otwiera i znajduje 670 karabinów maszynowych z 60 000 sztuk amunicji – Leszno do 8 sierpnia było dostępne dla powstańców! Przypomnę, że w dniu powstania do dyspozycji było 60 karabinów maszynowych! Gdyby wykorzystali zasoby tego jednego magazynu, to posiadaliby 10 razy więcej tych karabinów maszynowych – wielokrotnie więcej wartych na polu walki niż zwykłych karabinów oraz pistoletów – broni krótkiej.

Przejdźmy do sił niemieckich – tu skupimy się jednak pobieżnie na stanach osobowych gdyż każdy żołnierz niemiecki był doskonale uzbrojony. Niemcy zgromadzili: dywizje Viking, SS Totenhoph, dywizję desantowo-pancerną Herman Goring, dozbrojony garnizon warszawski – zwiększono do 20 000.

Dowództwo AK dobrze o tym wiedziało – byli kompletnie świadomi, że posyłają młodych chłopaków, z których tylko co dziesiąty miał broń przeciw przeważającym liczebnie (!) i świetnie uzbrojonym dywizjom niemieckim. Liczyli na to, że wojska ZSRR będące pod drugiej stronie Wisły przyjdą z odsieczą. Doprawdy monstrualna była to naiwność godna baranów – z wojskami Armii Czerwonej szły oddziały NKWD (gdzie znaczącą nadreprezentację mieli żydzi), które to starały się wyłapywać i eksterminować żołnierzy AK.

23 sierpnia, gdy była rzeź Woli, generał Tadeusz Bór-Komorowski wydaje rozkaz dla Edwarda Godlewskiego, komendanta okręgu krakowskiego, o wznieceniu powstania. Dowódca oraz kardynał Sapiecha sprzeciwili się – tylko dlatego teraz możemy zwiedzać piękny i nie zniszczony Kraków. Bilans powstania dobrze znamy, jednak zadajmy sobie pytanie – o ile trudniej byłoby komunistom rządzić, gdyby nie zginęła elita intelektualno-patriotyczna? Dlaczego naczelne dowództwo wykazało się taką naiwnością i głupotą? Czmeu na śmierć posłali kwiat patriotycznej młodzieży?

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Stanlley
Portret użytkownika Stanlley

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

W AK oczywiście dominowali w

W AK oczywiście dominowali w składzie osobowym młodzi polscy patrioci ( choć prawicowej polsko-pańskiej proweniencji) ,to jak się spotyka w literaturze różne informacje na temat AK to człowiek się zastanawia czy powojenna  narracja komunistów o akowcach na pasku faszystów nie miała jakiś tam podstaw - może władze komunistyczne wiedziały coś więcej? Samo AK powstało nagle na bazie kadrowo-lokalowej bardzo sprawnej i rozległej organizacji konspiracyjnej Muszkieterowie inżyniera Witkowskiego . Przy czym kierownicze osoby od Witkowskiego i sam inżynier Witkowski były likwidowane przez niemiecką policję Kripo ... . Zawsze mnie też zastanawiało czemu Sowieci się tak uwzięli na akowców z rejonu Augustowa i tak ich wyzywali od faszystów. A są relacje że przed wybuchem wojny niemiecko-radzieckiej grupy akowskie były wypuszczane ze strony niemieckiej na radziecką i to bynajmniej nie w celu zbierania jagód. U mnie w Toruniu na terenach wcielonych do Rzeszy działał agent brytyjski Slowikowski z Polską Armią Powstania gdzie plan brytyjski przewidywał że w III Rzeszy będzie powstanie antynazistowskie i ta organizacja Słowikowskiego miała wspierać to planowane niemieckie powstanie. Slowikowski został zlikwidowany przez AK. Nie jest żadna tajemnicą że AK było naszpikowane niemiecką agenturą , na tydzień przed powstaniem nastąpiła nagła masowa seria nalotów Gestapo na akowskie i tak liche zapasy broni.  No jakby nie patrzeć powstanie Warszawskie było militarnie dla niemieckiej armii bo korzystne, zatrzymało Sowietów na 2 m-ce na linii Wisły. Na pewno bez powstania by tyle nie stali i to w lato. No a jeszcze dokonano zniszczenia polskich młodych i nie tylko młodych kadr kierowniczych i inżynierskich . Zniszczenie wszelakich kadr gospodarczych przyszłej Polski było kierownictwu niemieckiemu jak najbardziej na rękę (wcześniej skutecznie zniszczyli polskie kadry small biznesowe likwidując polskich Żydów) . No taki kraj bez żadnych kadr gospodarczych na każdym szczeblu to jest praktycznie gospodarczy trup. Podczas gdy w samych Niemczech nawet podczas już przegrywania wojny z Sowietami obowiązywała zasada aby wszelkiej maści specjalistów wywozić samolotami z otoczonych kotłów.W AK było oczywiście silne antyradzieckie podejście i ogłoszenie Manifestu PKWN 22 lipca 1944 sprawiło że byli kapitaliści i burżuje oraz osoby które na tajnych konspiracyjnych studiach już sobie ustalały kto weźmie jaka posadę ministerialną po wojnie po prostu się posrały w gacie i dokonały aktu rozpaczy że jak mają rządzić komuchy to zostawimy im ruiny. O tym powstaniu to w ogóle lepiej nie wspominać bo była to wielowymiarowa katastrofa narodowa. Oglądałem małonakładowe książki powojenne bogato ilustrowane zdjęciami ogromnych zniszczeń i licznych wszędzie zalegających zwłok po powstaniu . I to jest taki koszmar że zamiast wspominać to powstanie to powinno być wymazane z narodowej polskiej pamięci. Bo chwalić się nie ma czym.

Głosuj przeciw
-5
Portret użytkownika Stanlley

Zauważyliście jak się płatne

Zauważyliście jak się płatne trole ujawniły? Pilnują by nadal można było nas Polaków bezsensownie na rzezie posyłać. Próbują zasiewać w nas nienawiść do innych narodów byśmy się wzajemnie powybijali - np z Rosjanami. Wiecie że nawet z Węgrami pogorszyły się nam stosunki dzięki tym jedynym, katolickim, patriotycznym jełopom z nadania usraelskiego?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Quark

Aaa , to teraz te nowoczesne

Aaa , to teraz te nowoczesne mapy są już dobre tak ?! Już nie ma "ukrywanych" przed nami lądów i "płaskiej ziemi" ? 

A wogóle to co niby ta mapa wyjaśnia w kontekscie Twojego "przypomnienia" ? Nie było żadnych "decyzji na górze" , poprostu kto miał zdrowie i jakąkolwiek broń - szedł walczyć , bo wolał to niż czekać na zagładę z rąk niemieckiego wojska . Ci ludzie chcieli bronić swojego miasta i to robili , choć dzisiaj wiadomo że nie miało to militarnego sensu to jednak DLA NICH miało to sens ! 

Jedyne decyzje jakie zapadły to olanie nas jako "sojuszników" bo po co się narażać i wykosztowywać dla jakichś tam polaczków .. z powodu kawałka papieru . 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Eeee! To chyba nie tak.

Eeee! To chyba nie tak.

Jak zwykle we wszystkim maczał łapska parch.

"Historycy kalkulują że niemieckie dowództwo było zainteresowane tym by zatrzymać armię ZSSR , by posunął się w tym czasie do przodu front zachodni, by to zachodni alianci sami okupowali Niemcy. Stalinowi rzeź ludności cywilnej miała pasować, ułatwić zadanie przejęcia Polski, mógł zatem wstrzymać front i poczekać aż Niemcy wykonają brudną robotę."

https://globalna.info/2021/08/04/elity-nwo-wall-street-i-prawdziwe-przyczyny-wybuchu-powstania-warszawaskiego/

"Zapytacie w jakim celu ? To oczywiste, do zburzonej Warszawy nie wrócą jej mieszkańcy, bo nie było do czego wracać. Z resztą to wszystko było precyzyjnie zaplanowane : zburzenie polskich miast, eksterminacja ludności cywilnej, przyłączenie ziem zachodnich, Warmii i Mazur, Pomorza Zachodniego, by mieszkańców dużych, zburzonych miast, tych którzy ocaleli, przesiedlić na tereny odzyskane , a do miast zburzonych, w tak utworzoną przestrzeń, przenieść agenturę ze wschodu, Żydów,, wtopić ich w otoczenie, by wzrastali razem z odbudową. "

"ZSSR był kontrolowany przez elity zachodu od 1917 roku. Stalin był człowiekiem światowej finansjery, takim samym agentem jakim był Hitler, czy Piłsudski."

I wszystko w temacie. Ale niestety skłonny do martyrologii Naród Polski widzi tylko "poświęcenie", "nierówną walkę", "zryw Narodowy", a nie widzi, qrwa, jak go po raz kolejny dymają na potężną skalę, skalę ludobójstwa, parchy! Niejawne ustalenia Jałtańskie.

Finał dla ludobójców jest taki:

https://www.bitchute.com/video/9wLU9sLi25w2/

I tym razem nie będzie to zaden pierdolony holokaust z dupy, ale sąd ostateczny nad sqrwysyństwem i satanistycznymi, syjonistycznymi pojebami.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Zydowskie  NSZ stali w 

Zydowskie  NSZ stali w  puszczy kampinoskiej i oczywiscie woleli sie nie przylaczyc tylko dalej napadac na kartony z maslem  w wagonach na bocznicach. tylko wg roznych zrodel tysiac do tysiac piecset osob sie z zydowskiego NSZ przylaczylo do powstania.

Wiadomo do czego bla ta organizacja stworzona jak zydowski ONR przed wojna , ktory zlikwidowano gdy Polacy nie chcieli bic zydow na uczelniach. Jeszcze duzo Polacy musza sie uczyc historii...

Portret użytkownika baca

6 milionów żydów z Narodowych

6 milionów żydów z Narodowych Sił Zbrojnych stało z bronią pancerną w puszczy kampinoskiej i czaiło się żeby zrabować karton z masłem - to znany fakt historyczny o którym do dziś wykłada się w izrelskich uczelniach
ale na których uczelniach był przedmiot: bicie żydów?

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Na uniwerkach zydzi siedziec

Na uniwerkach zydzi siedziec mieli w osobnych lawkach po interwencji ONR , gdy Polacy sie domyslili ,ze ONR jest zydowska organizacja majaca ich sprowokowac zaczeli z niej rezygnowac i szybko zamknieto dzialalnosc.

NIECH NIKT NIE WCISKA KITU - ze to byli nacjonalisci i byli przesladowani poniewaz przed wojna wladze polskie dopuszczaly faszyzm poniewaz nie zdawaly sobie sprawy z jego prawdziwego oblicza a potem im blizej wydarzen nocy dlugich nozy itd POlacy zaczeli sie po smierci Pilsudskiego a nawet wczesniej odzielac od faszyzmu.

P.S. Do antypolskiego bydlaka chazarka 44  swastyki uzywane w wojsku polskim byly wczesniej niz aszkenazi Hitler je zmienil na symbol  III Rzeszy.

Strony

Skomentuj