Meteor eksplodował nad płonącą Turcją

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mieszkańcy tureckiego Izmiru chwilowo odciągnęli uwagę od wielkich pożarów lasów, które ogarnęły cały kraj. W nocy 31 lipca br. uwagę ludzi przykuło inne wydarzenie. Na niebie zauważono meteor, który przeleciał nad głową w jasnym błysku.

 

Według Hurriyeta raporty o meteorycie dotarły z Izmiru i okolicznych prowincji o 01:54. Użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli aktywnie przesyłać zdjęcia i filmy, prezentując sobie nawzajem ciało niebieskie. Niektórzy z nich usłyszeli „niezrozumiały”, ale raczej głośny dźwięk, jakby coś eksplodowało lub nastąpiło trzęsienie ziemi.

 

Na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji o locie meteoru. Jednak już teraz mieszkańcy Turcji żartują, jakich nieszczęść może się spodziewać w przyszłości.

„Następna inwazja zombie czy coś takiego?" - pyta użytkownik Bruksel Lahanas ? Jednak inni tłumaczą sytuację w bardziej banalny sposób. Obecnie mieszkańcy kraju mogą obserwować deszcz meteorów Perseidów, który o tej porze roku jest doskonale widoczny.

Mieszkańcy innych regionów teraz jednak nie żartują. Na przykład ludzie próbują opuścić prowincję Mugla. W Keycegiz ulice ogarnia prawdziwa panika, a z kurortu Fethiye ludzie muszą wydostać się po ognistym szlaku. Przypomnijmy, że w środę 28 lipca w pobliżu kurortu Manavgat w tureckiej prowincji Antalya wybuchł pożar lasu. Według wstępnych danych pożar został wywołany silnym upałem w regionie. Później pożary objęły wiele innych prowincji, w tym kurort Muglu i Aydin. W wyniku pożarów zostało rannych ponad 180 osób. Pożary dotarły do hoteli, z których zaczęto ewakuować turystów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Co za kolejna tragedia, jakby

Co za kolejna tragedia, jakby wszystkiego z tragedi jeszcze było mało ?  A jak spadał, to czy coś ugasił z tych pożarów czy nie ? A może rozpalił w dziesięciu miejscach nowych pożarów ? Najlepsze na rzeczywistość informacyjną, to są środki znieculające masowago zastosowania. Seta,piwo i gry komputerowe :) 

Portret użytkownika kl

Wszystko zaczyna sie ukladac

Wszystko zaczyna sie ukladac w jedna calosc..2 rozdzial Apokalipsy jest o tym jak kometa (demon stracony na ziemie) pojawila sie nad "tronem szatana" a wlasnie w Izmir niedawno archeologowie odkryli "tron szatana" w bylej swiatyni Zeusa. 

Takze takze Ci co maja prawdziwa wiare szykujcie sie na Rapture! Ci co jeszcze nie wierza, ostatnia szansa zeby sie stad wydostac i uniknac Wielkiego Ucisku. W ostatnich tygodniach jest znak za znakiem, proroctwo za proroctwem. Nie wspomne ze 4 sierpnia sa urodziny antychrysta ( celowo z malej litery) Obamy! A Obama chetnie podrozowal do Izmir razem z Merkela..poszukajcie jest ich zdjecie przed ta swiatynia!!! 

Skomentuj