W Australii wojsko będzie pilnować przestrzegania nowego lockdownu

Kategorie: 

Źródło: Corporal Janine Fabre/U.S. Pacific Fleet/CC BY-NC 2.0

Po ostatnich protestach przeciwko lockdownowi rząd Australii wytoczył cięższe działa. W Sydney wojsko będzie pilnować przestrzegania rygorystycznych obostrzeń. Władza zapowiada, że "powrót do normalności" będzie możliwy tylko wtedy, jeśli społeczeństwo osiągnie odpowiedni poziom wyszczepialności przeciwko COVID-19.

 

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w wielu krajach świata odbywały się protesty przeciwko nowym obostrzeniom i dyskryminacji osób niezaszczepionych. Dyskryminacja ta polega na tym, że zaszczepieni mogą korzystać z różnych "przywilejów", podczas gdy swobody osób niezaszczepionych zostają ograniczone. Przeciwko segregacji sanitarnej protestowano m.in. w Europie - w Anglii, Francji, Holandii, Słowacji i we Włoszech.

 

W Australii sytuacja wygląda nieco inaczej. W poszczególnych obszarach tego państwa wprowadzono twardy lockdown z powodu stosunkowo niewielkiej liczby nowych dziennych zakażeń. W zamieszkiwanym przez ok. 5 milionów ludzi Sydney, gdzie lockdown trwa już od sześciu tygodni, potwierdzono w czwartek rekordową liczbę 239 nowych zakażeń. W piątek liczba nowych przypadków spadła do 170, ale tamtejsze władze nie zamierzają łagodzić obostrzeń. Wręcz przeciwnie - podjęto decyzję o zwiększeniu kontroli nad obywatelami.

Od poniedziałku 2 sierpnia, około 300 żołnierzy będzie współpracować z lokalną policją i chodzić od domu do domu, aby upewnić się, że osoby zakażone przestrzegają zasad izolacji. Ich zadaniem będzie również dopilnowanie, aby obywatele nie wychodzili ze swoich domów bez potrzeby. Przypomnijmy, że mieszkańcom Sydney zalecono izolację i pozostanie w domu. Na zewnątrz można wyjść jedynie np. do sklepu i do pracy. Wprowadzono również obowiązek testowania się na COVID-19 co trzy dni oraz noszenia maseczek na zewnątrz.

 

Podczas niedawnych protestów przeciwko lockdownowi, mieszkańcy domagali się wolności. Teraz rząd przechwycił hasła demonstrantów i ogłosił trzyetapowy plan "odzyskania wolności". Australia znajduje się właśnie na pierwszym etapie, który polega na ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa za pomocą lockdownu. Drugi etap zakłada częściowe poluzowanie obostrzeń i przyznanie specjalnych przywilejów dla zaszczepionych, jednak złagodzenie restrykcji będzie możliwe w przypadku zaszczepienia co najmniej 70% dorosłych obywateli. Trzeci etap to otwarcie granic, co nastąpi dopiero przy zaszczepieniu 80% dorosłych mieszkańców. Warto dodać, że dwie dawki przyjęło dotychczas zaledwie 18% dorosłych. To sugeruje, że Australia ma przed sobą jeszcze bardzo długą drogę do normalności.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Set

W założeniu, gdyby nagle był

W założeniu, gdyby nagle był rozkaz z Unii, aby zorganizować dochody podstawowe... ciekawe, jak ta pojebana Polska miałaby sobie poradzić z takim rozdawnictwem. Nauczona doić obywateli do suchej kieszeni, miałaby niezłą gminastykę budżetową, żeby to jakoś zrealizować.

Portret użytkownika Canadol

A jak radzą sobie teraz na

A jak radzą sobie teraz na całym świecie? Obecnie nawet już nie drukuje się pieniędzy tylko dostukuje zera na koncie. Im to kompletnie wisi. Tym porąbańcom nie chodzi o pieniądze, bo mają. Również nie chodzi im o władzę bo ją mają. Skoro więc nie chcą Twoich pieniędzy ani władzy nad Tobą to co już tylko Ci pozostało? Twoje życie.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Błagam, nie Polska, tylko

Błagam, nie Polska, tylko państwo polskie, a w zasadzie polińskie... A zrealizowaliby to tak jak zwykle - gwarantowany dochód 500 zł (słownie pińćset złotych), daniny solidarnościowe 1000 zł....

Portret użytkownika S

Wytłumaczyłem jak to będzie,

Wytłumaczyłem jak to będzie, piętro wyżej, nie będę przepisywał. Najpierw grupka "wybrańców losu" na zachętę. Potem jak chcesz dołączyć, to najpierw musisz wszystko przepisać na państwo. "Po co ci, skoro i tak wszystko dostaniesz za darmo|, prawda? I jak wszyscy dadzą się złapać, to zamykają źródełko i zapierdalasz za kromkę chleba albo zdychaj.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Strony

Skomentuj