Elon Musk wspiera rozwój energetyki jądrowej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według amerykańskiego biznesmena nowoczesne technologie umożliwiają budowę bezpiecznych elektrowni jądrowych. Uprzedzenia społeczne nie powinny stać się przeszkodą w rozwoju tej sfery.

 

Energia jądrowa jest uznawana za „czystą”, tj. ogranicza emisję gazów cieplarnianych, a jednocześnie umożliwia zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jednak ze względu na wypadki w przeszłości elektrownie jądrowe nie cieszą się najlepszą reputacją. W ich obronie wypowiedział się założyciel Tesli i SpaceX.

„Myślę, że nowoczesne elektrownie jądrowe są bezpieczne, wbrew temu, co myślą ludzie. (…) Mówię o podziale. Nie potrzebujemy fuzji” - powiedział Musk.

Rozszczepienie jądrowe to proces stosowany w konwencjonalnych reaktorach jądrowych. Wielu ekspertów uważa, że fuzja termojądrowa jest bezpieczniejszym sposobem pozyskiwania energii jądrowej, ponieważ rozszczepienie wytwarza odpady radioaktywne, które mogą pozostać niebezpieczne przez długi czas. Tymczasem poziom rozwoju technologii wciąż powstrzymuje „udomowienie” syntezy termojądrowej.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Myślę, że w kraju który ma

Myślę, że w kraju który ma uran można myśleć o elekrowniach na uran. W kraju który ma wartkie rzeki można myśleć o elektrowniach wodnych. W kraju gdzie ciągle wieją wiatry można myśleć o elektrowniach wiatrowych. W kraju który ma węgiel należy myśleć o elektrowniach na węgiel. W kraju który ma energię geotermalną można myśleć o elektrowniach geotermalnych.

Portret użytkownika drako_tr

"Myślę, że nowoczesne

"Myślę, że nowoczesne elektrownie jądrowe są bezpieczne, wbrew temu, co myślą ludzie"

 - a ja myślę, że i te stare, i te nowoczesne elektrownie jądrowe, nadal są śmiertelnie niebezpieczne, wbrew temu, co mówią zakłamane "jelyty".

Z tego też powodu Europa rezygnuje z tego gównianego, najniebezpieczniejszego z możliwych źródeł energii.

Kto nie wierzy, może sam to sprawdzić, baseny z radioaktywną wodą w Japonii, nadal czekają na "plażowiczów" i chętnych do bezpiecznego pluskania się pod okiem wykwalifikowanych ratowników Biggrin

Fukushima 3 Jahre

Portret użytkownika Ósmy Pasażer Nostromo

Europa (czyt. Niemcy) nie

Europa (czyt. Niemcy) nie rezygnuje z tego powodu z energetyki jądrowej. Fokushima to był tylko pretekst, bo Niemcy już od dawna chcieli zlikwidować w Europie ten sposób pozyskiwania energii. Nie chodzi im o bezpieczeństwo, ale o władzę nad Europą. Ich nowy ład energetyczny to solary, wiatraki i gaz ciągnięty Nord Stream 2 od ruskich, którym ONI będą rozporządzać.

Po to są dotacje na solary i na piece gazowe. Przygotwują sobie rynek zbytu. My powinniśmy polegać w większości na energii jądrowej, by w razie szantażu ze strony UE, czyli Niemiec, nie odcięli nam gazu. A powód mogą sobie wymyślić byle jaki i przykryć to nieśmiertelną ,,praworządnością".

Współczesne reaktory są bezpieczne, a będą jeszcze bardziej, gdy podda się je miniaturyzacji.

Portret użytkownika inzynier magister

publikowanie wypowiedzi

publikowanie wypowiedzi enwuowców to tak jakby któś był tubą propagandową szaleńców hitlerowskich ! zresztą nie wiadomo czy to on mówi bo przecież każdy taki bogacza enwuowiec ma cały sztab pijarowski który dniem i nocą myśli co publikować...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj