Joe Biden osobiście śledzi sprawę koncesji dla TVN

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Platforma Obywatelska chciała i nadal chce odebrać władzę PiS, za pomocą zasady: „ulicą i zagranicą”. Ciekawe, jak duży jest wpływ antypolskiego lobby na to, że sam prezydent USA, ponoć uważnie śledzi losy „polskiego” TVN-u.

USA i Niemcy zawarły na razie nieformalne porozumienie w sprawie Nord Stream 2. Według polityków Koalicji Obywatelskiej jest to konsekwencja tzw. ustawy „lex TVN”, które może zmusić amerykański koncern Discovery, do którego ta telewizja należy, do sprzedaży jej podmiotowi z Unii Europejskiej.

Istotne są tu dwie sprawy. Po pierwsze interes Ameryki, która jak wiadomo, lubi dominować. Utrata jakiegokolwiek biznesowego narzędzia w dużym państwie, jest godzeniem w konsekwentnie budowaną strefę wpływów.

Polska to kraj z aspiracjami, a TVN jest głównym medium opozycyjnym. Zatem posiadanie go w swoim portfolio ma znaczenie nie tylko biznesowe, ale i polityczno-propagandowe.

Jeśli ustawa uderzająca najbardziej w TVN jednak zostanie przegłosowana i Discovery, które wkrótce samo połączy się z Warner Media, będzie musiało sprzedać polską stację, to jest szansa, że kupi ją PKN Orlen. A to będzie oznaczało, że USA straci medium, za pomocą którego można kształtować narrację w naszym kraju.

Być może dlatego sprawę osobiście śledzi Joe Biden.

Licencja dla TVN i TVN 24 ma być priorytetem dla Ameryki, bo dotyczy firmy z USA, ale dotyka także kwestii wartości wyznawanych przez Stany Zjednoczone.

Ponoć dla Joe Bidena, jednym z największych wyzwań jest obrona demokracji przed narastającym autorytaryzmem. Działania PiS są więc odbierane jako wstęp do dyktatury.

Kwestia ta budzi więc coraz więcej emocji, a jej rozstrzygnięcie poznamy prawdopodobnie 11 sierpnia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Teresa z Torunia

TVPiS jest taką samą

TVPiS jest taką samą polityczną gadzinówką jak TVN-WSI. Jednak wolę żyć w kraju w którym zachowana jest pewna równowaga (pozorna ale jest) i na rynku znajdują się dwie takie gadzinówki. Nie wyobrażam sobie 24h narracji jak to Kaczyńki i Morawiecki brali udział w obaleniu ZSRR. Wszystko powoli do tego zmierza.

Portret użytkownika Kwazar

Po klęsce w Afganistanie i

Po klęsce w Afganistanie i pozostawieniu całego rejonu z ręka w nocniku, obecnie Bidon nie ma co robić więc śledzi rozwój wydarzeń miedzynarodowych PIS vs TVN Od tego bowiem zależy obecnie przyszłość USA i Bidona.

Portret użytkownika dobra rada

"Platforma Obywatelska

"Platforma Obywatelska chciała i nadal chce odebrać władzę PiS"

Kozera, jak ty wierzysz w te brednie, to muszisz byc naprawdę jebnięty.

PIS i PO, SLD, PSL, to oddziały tej samej pomagdalenkowej partii. A wiara, że te oddziały ze sobą walczą świadczy o głębokim upośledzeniu umysłowym.

Tylko tak dalej....

 

Portret użytkownika n

Tak ale oni żrą się między

Tak ale oni żrą się między sobą o władze wpływy i pieniądze.  Ci których utopią na najbliższe 4 lata nie będą mieć dostępu do koryta i będą cierpieć jak Kaczyński na wygnaniu kiedy ptrzez 2 kadencje rządziło PO.

Oni chcą tylko obstawić  wysokopłatne stanowiska swoimi ludźmi i rodziną i na niczym innym im nie zależy.  W naszym własnym odruchu obronnym należy tych skompromitowanych koryciarzy natychmiast odstawić i przeznaczyć na śmietnisko, w końcu niech przyjdą nowi ludzie. Może  chociaz częśc z nich się sprawdzi,bo z tych starych blagierów nic juz nie będzie.  Tusk i Kaczyński pora na śmietnik.

 

 

Portret użytkownika axell69

Nie warto podniecać  się 

Nie warto podniecać  się  gdyż  oni  wszyscy(autorzy) tu na ZnZ   napierdalają   głupoty     tak samo ważne jak z tvn  onet  polsat  wp gazeta nieprawda czy inne  demony  naszej wyczytanej głupoty ,  kłamstwo    w pojone  wraz z  alfabetem   nie pozwala  przebić  się    do prawdy...bo to się w  GŁÓWIE NIE MIEŚCI  

Strony

Skomentuj