Konsorcjum George'a Sorosa i Billa Gatesa, wykupiło laboratorium tworzące testy na COVID-19

Kategorie: 

Źródło: (Gates) DFID/ (Soros) Niccolo Caranti

Miliarderzy George Soros i Bill Gates są częścią konsorcjum, które ma zamiar kupić Mologic, brytyjskiego producenta testów na Covid-19. Zdaniem miliarderów, celem tej transakcji, jest zwiększenie dostępu do „najnowocześniejszych technologii medycznych” na całym świecie.

 

Firma Mologic została założona w 2003 roku jako dochodowe laboratorium badań medycznych i innowacji. Pracuje w nim między innymi Paula Davis, który jest tam dyrektorem naukowym Mologic. Davis, jest znany jako wynalazca testu ciążowego Clearblue, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 1988 roku. Przejęcie Mologic, zgodnie z oświadczeniem konsorcjum, ma za cel "wzmocnienie globalnego wdrażania technologii medycznej". Zgodnie ze słowami Seana Hintona, dyrektora generalnego Open Society Foundations Sorosa: 

Pandemia „boleśnie wykazała fundamentalne nierówności” w globalnym zdrowiu publicznym, ta „wyjątkowa transakcja” zbliżyła fundusze filantropijne i inwestorów do rozwiązania problemu.

Udział Billa Gatesa i George'a Sorosa w tym przedsięwzięciu, budzi oczywiście wiele kontrowersji. Soros, jest od dawna oskarżany o inspirowanie rozmaitych przewrotów politycznych. Przypisywano mu sprawstwo w pierwszej awanturze ukraińskiej zwanej "Pomarańczową Rewolucją". Sugerowano, że to on wywołał w Gruzji "Rewolucję Róż" i osadził tam jako prezydenta Michaiła Sakaszwilego. Bill Gates, był natomiast niezwykle aktywny od samego początku pandemii COVID-19 i zasłynął w niej wieloma kontrowersyjnymi hasłami. To on jako jeden z pierwszych nawoływał aby rozpocząć szczepienia już w styczniu 2021 roku. Mówił wówczas, że firmy muszą rozpocząć produkcję szczepionek, jeszcze zanim przejdą wszystkie testy kliniczne. Nie należy zapominać jego prelekcji z 2018 roku, kiedy to bardzo precyzyjnie przewidział początek i przebieg pandemii "śmiertelnego wirusa", która rozpocznie się w Chinach. 

Wykupienie firmy produkującej testy na COVID-19, przez tak kontrowersyjne postaci, ma prawo wywołać kontrowersje. Fakt, iż inwestują oni pieniądze w firmę o tak konkretnej specjalizacji, może sugerować, że finansowe elity rządzące naszym światem, nie zamierzają kończyć z pandemią. Wręcz przeciwnie, wiele wskazuje na to, że sukcesywnie szykują się na rundę trzecią...

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj