Najnowszy lek zmniejsza siłę działania wirusa trzech szczepów SARS-CoV-2 o 99%

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Masitinib, który wydaje się hamować replikację szczepów alfa, beta i gamma SARS-CoV-2 o 99%, jest obecnie stosowany w weterynarii w leczeniu raka u psów. Lek okazał się bezpieczny dla ludzi, ale nie został jeszcze zatwierdzony do użytku klinicznego. Naukowcy współpracują z AB Science, twórcą leków, aby przyspieszyć proces zatwierdzania przy COVID-19.

 

Zespół z University of Chicago odkrył obiecujące właściwości leku masitinib przeciwko SARS-CoV-2 i innym wirusom. Do tej pory preparat był testowany w badaniach klinicznych u osób z chorobą Alzheimera, astmą i stwardnieniem rozsianym i wykazał bezpieczeństwo u ludzi, aczkolwiek z pewnymi skutkami ubocznymi.

 

Do tej pory jest stosowany w medycynie weterynaryjnej do leczenia raka u psów. Eksperymenty przedkliniczne na hodowlach ludzkich komórek wykazały, że masitinib hamuje replikację szczepów alfa, beta i gamma SARS-CoV-2 o 99%, a także jest skuteczny przeciwko wirusom zapalenia wątroby typu A, polio i rinowirusom wywołującym przeziębienie.

„Skuteczność przeciwko wariantom SARS-CoV-2 wynika z faktu, że jest on ukierunkowany na tłumienie replikacji wirusa. Ponadto wiąże się z proteazą, a nie z powierzchnią wirusa”- wyjaśniają eksperci.

Zespół rozpoczął już współpracę z francuską firmą farmaceutyczną AB Science w celu dalszej poprawy właściwości przeciwwirusowych masitinibu. Następnie specjaliści zamierzają rozpracować lek w badaniach klinicznych i, jeśli się powiedzie, rozpocząć stosowanie go w terapii COVID-19.

 

Masitinib może być skutecznym środkiem przeciwwirusowym. Biorąc pod uwagę, że nie jest to pierwsza ani ostatnia epidemia koronawirusa, istnieje duże zapotrzebowanie na nowe opcje leczenia oprócz szczepionek.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika axell69

Były już "Psy wojny"   albo 

Były już "Psy wojny"   albo  "Szypawki  Navarony"    jednak teraz mamy  "Bękarty  cowida"  .... , sTallinn   FM  -  co ty  tu produkujesz...  tego nie wie nikt po za twoją jaźnią   i   ogólnym  obrazem twojej  rzeczywistości   , na H^^j  robisz te swoje artykuły   skoro doskonalesz wiesz   że  99% z nas ( na ZnZ) w tego  covida nie wierzy ??     

 wytłumacz to  i nam i sobie też ,i  weź  chłopie walnij się w pysk   i PRZESTAŃ  idiotodurnoty wklejać  !!!!  

Leków  nie ma  ,  jest   tylko i wyłącznie dobre spokojne  życie   i dobre odżywianie   ....  tym się zajmi  Cpvidovy łbie  - tak będzie lepiej dla  nas i dla ciebie 

Baran słynny i sławny  w  kolcu  białka  kuwa  , taki sam jak ten  inschtalator od indokrynacjiii 

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

Wirus jest tylko pandemii nie

Wirus jest tylko pandemii nie ma. Gdyby była pandemia to wszyscy prominentni politycy uciekli by gdzie pieprz rośnie. Przeciez oni są tak strachliwi ze pochowali by się w podziemnych bunkrach i nie wychodzili przez kilka lat.

Skomentuj