Słowacja wprowadziła sanitarną dyskryminację dla niezaszczepionych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W wielu krajach świata miały miejsce protesty przeciwko segregacji sanitarnej. Od kilku dni podobna akcja odbywała się na Słowacji, gdzie rząd rozważał przyjęcie przepisów, które miałyby ograniczyć swobody niezaszczepionym na COVID-19. Tamtejsza władza ostatecznie zatwierdziła poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym.

 

Przyjęte w niedzielę zmiany zakładają, że jeśli sytuacja epidemiczna na Słowacji pogorszy się, to nastąpi podział obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych. Z jakiegoś powodu mówi się tutaj o "przywilejach" dla zaszczepionych, podczas gdy tak naprawdę mamy do czynienia z ograniczaniem praw osób niezaszczepionych.

 

W skrócie - nowe przepisy zakładają, że wstęp na imprezy masowe, do obiektów sportowych, restauracji i centrów handlowych będzie zarezerwowany tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Władza chciała również zabronić niezaszczepionym wstępu do sklepów, ale ostatecznie zrezygnowano z tego szalonego pomysłu.

Dzięki nowym przepisom Słowacja będzie mogła ogłosić "stan sanitarny" i ograniczyć swobody znacznej części obywateli. W taki właśnie sposób, wzorem Francji, rząd Słowacji chce "zachęcić" do szczepień i utrzymuje, że robi to dla dobra społeczeństwa, ponieważ w ten sposób można uniknąć kolejnego lockdownu.

 

Jak pisaliśmy wcześniej, protesty przeciwko segregacji sanitarnej odbyły się ostatnio w wielu krajach: w Australii, Anglii, Francji, Japonii, Holandii, Finlandii, na Ukrainie, Słowacji i we Włoszech. Ludzie mają dość covidowej paranoi i chcą wrócić do normalnego życia, jednak rządy pozostają głusi na wezwania obywateli.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Nasza kochana władza niedawno

Nasza kochana władza niedawno ogłosiła że już służba zdrowia może zgłaszać NOP-y, kary nie będzie. Poradzili też że jeżeli ktoś po pierwszym zastrzyku miał NOP-a drugi zastrzyk niech zafunduje sobie u innego producenta. Czyż nie jest to oczywisty dowód że cały ten szczepienny cyrk jest eksperymentem medycznym ? Czyż nie jest tak że minęło pół roku pierwszej fazy a teraz będą zbierać kolejne dane tym razem działanie specyfiku w wariantach mieszania ? Czy minister Niedzielski i dr. Horban nie zachowują się tu jak szef kompanii i słynny dr. Mengele ? A może politycy na tej części globu zdurnieli bo chiński rząd wygasił ponad 20mln telefonów komórkowych.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika Wungiel

E... Panie kulego, jaki tam

E... Panie kulego, jaki tam eksperyment medyczny. Eksperyment medyczny (albo chociaż pseudomedyczny, czy pseudonaukowy, taki też dobry) to by był, jakby efekt sprawdzanego działania pozostawał niewiadomą albo chociaż tylko teoretycznym założeniem. No to ja pytam, czy obecnie można w ogóle jeszcze stawiać tezę, że to nie jest zwykła zbrodnia na szeroką skalę. Mnie się widzi, że to właśnie taka akcja. Szeroko zakrojona i wielowątkowa, niemniej, nie budzi mojego zdziwienia wprowadzanie sanitaryzmu. No przeca to kolejny element planu jest. Trochę mało rozumnych i mało użytecznych ("useless eaters" - H. Kissinger) przeniesie się na tamten świat. (Albo nawet więcej niż trochę). To pierwszy puzelek. Drugi, to wdrożenie cyfrowego portfela, o czym łaskawie wspomniała nam św. Urszula von der Leyen, ta z tej całej ujni. Oczywiście najpierw, to może będzie dla wygody, ale jak świat finansów zdewastowany polityką quantive easing wreszcie powie nam "papa" (a będzie to niedługo - tak cosik przeczuwam) to siłą rzeczy trzeba będzie znowu "leczyć" opłakane skutki bandyckiej polityki - jeszcze bardziej bandyckimi metodami. Będzie zatem waluta cyfrowa a portfelikiem na nią zostanie kod QR. To drugi klocek. Trzeci - to już sfera domniemywań i spekulacji - może lekarstwem na odpadające po szprycy kończyny będzie super chip robiący z nas Robo-Copa. A może po prostu będzie rozwiązaniem na lewe certyfikaty aplikacji szczypioru. Co tam w głowach namiesza jego biorcom, to już jeden Bóg raczy wiedzieć, chociaż myślę, że elity planują nam na tym polu zapewnić sporą dozę makabreski i ogólnie rozrywki w oparach czarnej komedii. "Noc żywych" trupów należy brać pod uwagę. To już będzie, podług przepowiedni mistyków, łabędzi śpiew tego świata. A na sam koniec, to myślę, że się to wszystko pięknie rozdupcy, jak PKiN u Barei. Na ten moment, to się trzeba mobilizować, żeby wtedy odciąć karakanom drogę ucieczki i powkręcać jajca w imadła, żeby ładnie śpiewali na przesłuchaniach.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika ​euklides

Szczepienia ewidentnie celują

Szczepienia ewidentnie celują w bydło, które za najwyższy cel życia uważa przesiedzenie niedzieli w centrum handlowym czyli dla bydełkowatego plebsu "galerii" . Zagnają ich do zagrody z przywilejami jak żydów w czasie 2 WŚ, a potem papatki.

Portret użytkownika entyr

Zapomnieć o grzeczności,

Zapomnieć o grzeczności, zapomnieć o "konieczności bycia miłym i kulturalnym", tylko odnaleźć miejsca legowania skurwysyńskich pacynek, podejść tam grupą i lać po mordach tak, że jak kolejna pacynka zechce pójść na żołd "panów watcuff świata" i dalej gnoić ludzi - to jej z automatu gówno pocieknie nogawkami na wspomnienie rozwalonych mord poprzedników.
A na konferencji "prasowych przydupasów medialnych", zaraz po mechanicznym wypowiedzeniu słów "przewidujemy, że lokdałn nastąpi..." - zaraz spiker będzie musiał powiedzieć "przepraszamy, za przerwę techniczna, ale pan minister właśnie się zesrał ze strachu".
Granica została nieodwołalnie przekroczona. Jeśli owce nie pokażą zębów to się staną jagnięciną.

Strony

Skomentuj