Słowacja wprowadziła sanitarną dyskryminację dla niezaszczepionych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W wielu krajach świata miały miejsce protesty przeciwko segregacji sanitarnej. Od kilku dni podobna akcja odbywała się na Słowacji, gdzie rząd rozważał przyjęcie przepisów, które miałyby ograniczyć swobody niezaszczepionym na COVID-19. Tamtejsza władza ostatecznie zatwierdziła poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym.

 

Przyjęte w niedzielę zmiany zakładają, że jeśli sytuacja epidemiczna na Słowacji pogorszy się, to nastąpi podział obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych. Z jakiegoś powodu mówi się tutaj o "przywilejach" dla zaszczepionych, podczas gdy tak naprawdę mamy do czynienia z ograniczaniem praw osób niezaszczepionych.

 

W skrócie - nowe przepisy zakładają, że wstęp na imprezy masowe, do obiektów sportowych, restauracji i centrów handlowych będzie zarezerwowany tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Władza chciała również zabronić niezaszczepionym wstępu do sklepów, ale ostatecznie zrezygnowano z tego szalonego pomysłu.

Dzięki nowym przepisom Słowacja będzie mogła ogłosić "stan sanitarny" i ograniczyć swobody znacznej części obywateli. W taki właśnie sposób, wzorem Francji, rząd Słowacji chce "zachęcić" do szczepień i utrzymuje, że robi to dla dobra społeczeństwa, ponieważ w ten sposób można uniknąć kolejnego lockdownu.

 

Jak pisaliśmy wcześniej, protesty przeciwko segregacji sanitarnej odbyły się ostatnio w wielu krajach: w Australii, Anglii, Francji, Japonii, Holandii, Finlandii, na Ukrainie, Słowacji i we Włoszech. Ludzie mają dość covidowej paranoi i chcą wrócić do normalnego życia, jednak rządy pozostają głusi na wezwania obywateli.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Zly plan panie Entyr... Skad

Zly plan panie Entyr... Skad ten pomysl o tym , pewnie od Macewiaka z CWSI 24 ??? On mowi idzcie pod dom politykow i tam krzyczcie.

Wpierw to zrobcie liste kogo wy w ogole chcecie odwiedzac i krzyczec im pod chalupa:)

 

Portret użytkownika dobra rada

"On mowi idzcie pod dom

"On mowi idzcie pod dom politykow i tam krzyczcie."

I dobrze mówi. Tylko debile chodzą protestować na ruchliwych ulicach i wkurwiać kierowców. Tylko debile nastawiają do siebie negatywnie całe społeczeństwo, utrudniając życie innym. 

Ale jak widać Wiertara wpisuje się do grona tych debili. Więc no comments.

Portret użytkownika entyr

@Wiertaranachazara

@Wiertaranachazara
Jaki plan?! Że się fantazją przenoszę akurat na Słowację, że się wczuwam w losowego Słowaka i w to co on może pomyśleć i zobaczyć oczami swojej (czyli tego losowego Słowaka) wyobraźni? I to ma być jakiś plan? Po jaką cholerę mam odwiedzać Słowaków pod ich chałupami i krzyczeć!? Jakbym miał w tamtym kierunku jechać to już bym wolał Czechy (bo ładniejsza architektura), ale nigdzie się nie wybieram, bo żądają testów i szczepień, a ja sobie nie mam zamiaru pchać niczego do nosa.
Zaraz trzeba będzie pisać przed każdym postem całą preambułę, dodać formułę, że w wypowiedzi marzymy, opisać cały kontekst fantazji i wyobrażeń, opis przenikania się czasu i miejsc, a na koniec dołączać grafy przedstawiające to co kto widzi, czyimi oczami i w którym momencie.

Portret użytkownika S

Najbardziej bawi mnie (albo

Najbardziej bawi mnie (albo wkurwia) tekst, że "rząd jakiegoś kraju ROZWAŻA wprowadzenie dyskryminacji". Żaden rząd nic nie rozważa. Przecież lockdown jest zaplanowany na wrzesień, dla całego Świata, a poprzedzać go ma właśnie dyskryminacja. O tym wiadomo od roku, ale oczywiście za miesiąc będą nagłówki "szok i niedowierzanie!". No ja p.... Głupek

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika ARTUR

Myślę że należy u nas zacząć

Myślę że należy u nas zacząć pouczać lekarzy o wymiarze Słowiańskiej Kary bo urzędnicy myślą jak w III Rzeszy że będzie trwała 1000 lat , więc są niereformowalni . Ci co są niepewni szczepienia powinni się szybko zdecydować bo nikt nie będzie czekał niewiadomo ile czasu aby aby określić kto jest człekokształtny , Nieprzekupnym też się spieszy bo wszystko jest gotowe .

Portret użytkownika 777

W sobotę rząd brytyjski

W sobotę rząd brytyjski rozszerzył listę branż, których pracownicy – jeśli chcą uniknąć kwarantanny – muszą przechodzić codzienne testy na obecność koronawirusa. Wymóg dotyczy również szczęśliwców, którzy w ramach tamtejszej „ostatniej prostej” przyjęli już po dwa zastrzyki.

 

„Systemem codziennych testów objęci zostaną funkcjonariusze policji i straży granicznej, członkowie straży pożarnej i służb ratunkowych oraz pracownicy transportu i spedycji – niezależnie od tego, czy są oni zaszczepieni, czy też nie. Już w czwartek wieczorem poinformowano, że testy zamiast kwarantanny będzie mogło wykonywać około 10 tysięcy osób z sektora produkcji i dystrybucji żywności, głównie pracujący przy produkcji i przetwarzaniu żywności oraz w magazynach żywności” – informuje Polsat News.

Portret użytkownika S

"Plan Kanadyjski" punkt 12

"Plan Kanadyjski" punkt 12 (chyba): załamanie łańcucha dostaw żywności, planowany termin czerwiec-lipiec 2021. Tak tylko przypominam, bo ludzie zdają się nie pamiętać. A to pożyteczna lektura. Można przeczytać co będzie dalej. Zostały tylko 3 punkty do końca planu. I nie łudzić się proszę, że do nas to nie dotrze. Poprzednie punkty zostały zrealizowane już wszędzie, fakt że z małym czasowym przesunięciem, ale to tylko część planu. Jak coś się dzieje gdzie indziej, to ludzie siedzą cicho z nadzieją, że może tu nie dotrze. Na tym opiera się cały plan: ludzie się nie jednoczą. Jak elity gnoją Francję, to reszta siedzi cicho, jak gnoją kolejny kraj jest tak samo. Gdy zgnoją nas, też nam nikt nie pomoże. A to już za miesiąc wg. Planu Kanadyjskiego Sad

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Wungiel

Plan jest przesunięty o pół

Plan jest przesunięty o pół roku, trzecia "fala" miała być taka, jaka będzie "czwarta". Coś im się sypie...

P.S. A z kim tu się jednoczyć? Dzisiaj mało teścia nie zwyzywałem przy obiedzie (nota bene - prawie z wzajemnością), jak zaczął znowu protekcjonalnie nawijać swoje frazesy człowieka tyle oczadziałego co i przemądrzałego - już mnie poniosło, rozumiem, że ktoś jest mniej rozumny i pewne rzeczy odbiera na swój mało rozumny sposób, ale jak Ci pogardliwie sadzi dobre rady dezawuując Twój własny przekaz to nie wiem. No tuba w ryj, pierwsza na otrzeźwienie, druga na zapamiętanie. No to Panie, no z kim tu się jednoczyć, jak się większość nadaje do solidnego oklepania facjaty - a potem to dopiero można spytać czy mają jakiś problem. Ogólnie to niektórzy, a właściwie większość, czerpie przyjemność z tego, jak im system kopie żopę i jeszcze broni tego z pianą na ustach. Więc tak organicznie, na poziomie zero, czyli mojego habitatu, to nie mam z kim a do Warsiawy daleko Panie, ja to na końcu świata mieszkam, to nie będę jeździł przez pół kraju, żeby se pomachać transparentem i oblecieć przy okazji wp^^^dol od milicji. Bo to jeszcze nie ten etap, żebyśmy to my spuszczali niebieskim klapsy. Mogę se najwyżej ze sąsiadem ponarzekać - chłop też wie co w trawie piszczy i rozumny z niego herbatnik, ale póki co to też nie zamierza wykopywać pepechy schowanej przez dziadka partyzanta. Także tego, no wicie, rozumicie, mało ludzi z charyzmą, co by pociągneli sprawę do przodu, bo z moją, to se mogę co najwyżej zwołać posiedzenie pod sklepem, przy łzach sołtysa, jeszcze pewnie na mój koszt - i nic na to nie poradzę.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Strony

Skomentuj