Władze Izraela twierdzą, że niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym i całemu państwu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Izraelu dzielenie społeczeństwa na zaszczepionych i niezaszczepionych wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Tamtejszy rząd ogłosił, że osoby niezaszczepione zagrażają tym zaszczepionym i całemu Izraelowi, wpychając go pod koła lockdownu.

 

Program szczepień miał wyprowadzić Izrael z koronawirusowego kryzysu. W kwietniu liczba dziennych zakażeń faktycznie spadła, co umożliwiło ponowne otwarcie gospodarki. Jednak część obywateli nie chce się szczepić. Rząd wymyślił "zielone przepustki", które pozwoliły osobom zaszczepionym "wrócić do normalności" - czyli mogły wchodzić do hoteli, restauracji itp. Z kolei niezaszczepieni mieli ograniczone prawa. Jednak nawet to nie zmieniło nastawienia największych przeciwników szczepień. Zagraniczne media podają, że rząd postanowił przywrócić "zielone przepustki".

 

Teraz gdy w Izraelu odnotowuje się kolejny wzrost dziennej liczby zakażeń, władza postanowiła jeszcze bardziej "zachęcić" niezaszczepionych obywateli do przyjęcia dawki praktycznie oskarżając ich o przyszły lockdown. "Milion Izraelczyków nie chce się szczepić. Oni zagrażają całej populacji, zagrażają pozostałym 8 milionom obywateli w kraju" - powiedział w czwartek premier Naftali Benett, a następnie zapowiedział, że jeśli sytuacja ze szczepieniami nie zmieni się, rząd może ogłosić czwarty lockdown.

Po przywróceniu "zielonych przepustek" izraelski premier zapowiedział, że wstęp na różne wydarzenia i imprezy jest odtąd zarezerwowany tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Naftali Benett ogłosił również, że państwo nie ma zamiaru płacić za testy osobom, które się nie zaszczepiły. Taka decyzja została już podjęta przez rząd.

 

W połowie lipca ten sam izraelski premier mówił, że szczepionki same nie rozwiążą problemu koronawirusa, ponieważ nie zapewniają takiej ochrony przed mutacją Delta, jakiej oczekiwano. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, mimo zaszczepienia ponad 85% populacji, Izrael wcześniej przywrócił obowiązek noszenia maseczek w lokalach dla wszystkich - zaszczepionych i niezaszczepionych, a kilka dni temu wprowadził nowe obostrzenia, m.in. przywracając "zielone paszporty" i ograniczając dostęp do wydarzeń dla osób zaszczepionych.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Oj przyjacielu nie tylko

Oj przyjacielu nie tylko Niemcy i Austryjacy ale i wielu Polaków. Żyjemy w zakłamanej historii i dlatego żydzi do nas mają pretensję. Nie bronię żydów i nie mam zamiaru ale Polak dla żyda i żyd dla Polaka byli wrogami a Polacy przed wojną zafascynowani byli Hitlerem. Zdjęć nie usuniesz- historii nie wymażesz.

Takich zdjęć są setki jak choćby to. 

Oficjalna narracja o czystości polskich rąk w stosunku do żydów ma się nijak do prawdy. 

Dzisiejsze wydarzenia dziejące się na naszych oczach też nijak się mają do prawdy a jak się to wszystko skończy historię będą pisać wygrani. Jeśli wygrają ci którzy straszą pandemią prawda nigdy nie wyjdzie. Rozumiesz? Zwyciężców się nie rozlicza a uświadomić ludzi jest ciężko. Wprowadzają segregację szczepionkową a ludzie jeszcze to popierają mając do niezaszczepionych coraz większe pretensje podsycane przez media. 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

usuń te swastyki z mema gnoju

usuń te swastyki z mema gnoju bo obrażąsz polskie wojsko które z nazizmem nic nie miało wspólndgo, swastyka zawsze była słowiańskim symbolem szczęścia a to w jakim kontekście użyłeś tych odznak Wojska Polskiego to chazarska manipulacja, wiesz dobrze gnoju że niemieccy naziści przywłaszczyli sobie i zbeszcześcili ten symbol szczęścia. nie chce mi się z tobą gadać, wiertara miał rację nazywając cię chazarkiem

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Usunąłem specjalnie, żeby

Usunąłem specjalnie, żeby cię nie gryzło. Znam się na symbolach i nawet znam się na tym który masz w swoim avatarze. Prawda jest taka Leon, że nie wszyscy byli święci. W Ciechanowie jak wyprowadzano żydów to Polacy rzucali w nich kamieniami. Wiem to bo opowiadała mi znajoma która sama w tym procederze uczestniczyła tzn. sama rzucała kamieniami. Nie jestem Chazarem a do żydow też mam uprzedzenia. Jesli mnie czytasz to dobrze o tym wiesz co  sądze o ich gwieździe Remfana itd. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

to był a okupacja hitlerowska

to był a okupacja hitlerowska i różnie ludzie reagowali będąc pod wpływem nazistowskiej propagandy, zupełnie jak teraz kovidiańskiej, to co ty zrobiłeś to kurewska manipulacja powiązałeś zdjęcia swastyki nie mające nic wspólnego z nazizmem z nazistowskimi plakatami propagandowymi.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Tak wiem, że to była okupacja

Tak wiem, że to była okupacja ale przed wojną narastały już w Polsce nastroje anty żydowskie co nie oznacza, że żydzi byli święci. Najpierw jest przyczyna potem skutek i to też doskonale wiem. Moimi ulubionymi symbolami są drzewo życia/świata i kwiat lotosu/lilii więc nie uważaj mnie za Chazara. To trochę skomplikowane bo uważam, że te symbole są symbolami mesjasza nazwanego Jezus. 

Strony

Skomentuj