Tylko 47% Polaków uważa, że pandemia COVID-19, to bardzo poważny problem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Temat pandemii koronawirusa bardzo polaryzuje opinię publiczną. Najnowsze badania statystyczne pokazują, że tylko niecała połowa polskiego społeczeństwa uważa obecny problem z COVID-19 za historycznie wielkie zagrożenie dla cywilizacji.

Niedawno opublikowano badanie, z którego wynika, że tylko 47% Polaków jest przekonanych, że pandemia koronawirusa jest bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego. 29% jest zdania, że to umiarkowanie poważny problem.

 

Ale już 17% polskiego społeczeństwa twierdzi, że pandemia „jest wymysłem polityków, mediów i koncernów farmaceutycznych”. Z kolei 7% w ogóle nie dostrzega żadnego zagrożenia wynikającego z pandemii COVID-19.

 

Zatem aż 24% osób uważa całe zamieszanie z koronawirusem za operację „fałszywej flagi”, służącą do tresury obywateli i wprowadzania przepisów godzących w ich osobistą wolność.

Aż 21% dorosłych Polaków w ogóle nie boi się zakażenia koronawirusem. „Trochę” boi się 48%, bardzo 31%.

Autorka badania - Alicja Defratyka - jego wyniki skomentowała następująco:

Badanie pokazuje, jak dużo osób w Polsce wierzy w teorie spiskowe. Bardzo niepokojąca jest beztroska młodego pokolenia, które w największym stopniu nie wierzy w istnienie koronawirusa, nie boi się go i nie przestrzega obowiązku noszenia maseczek. Młodzi są mniej narażeni na dotkliwe skutki zakażenia koronawirusem, ale absolutnie nie może ich to zwalniać z odpowiedzialności za zdrowie i życie starszych ludzi, w tym swoich najbliższych.

Badanie pokazuje także to, że bardzo duża grupa ludzi nie wierzy oficjalnemu stanowisku rządów i mediów; mało tego, nie wierzy także stanowisku lekarzy, którzy utrzymują, iż problem jest ogromny.

 

Oznacza to, że coraz więcej osób z coraz większą podejrzliwością traktuje opinie mainstreamowe i całkiem słusznie dopatruje się w nich ukrytych przed społeczeństwem intencji. Gdyby nie lata ukrywania różnych faktów przed obywatelami, dziś nie byłoby takiej nieufności. To nieodpowiedzialność władz różnych krajów zrodziła w społeczeństwach poczucie, że nie wszystko jest takie oczywiste.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Medium

No tak, biegają sobie żywe

No tak, biegają sobie żywe tarcze, strzelają do nich niewidocznymi pociskami (biologicznymi), a oni tu popaprańcy o osobistej wolności!

Rozumiem, że dobra kondycja psychiczna jest pierwszą linia obrony, ale ona nie trwa wiecznie, bo bywa i czas chandry, słabsze dni czy tygodnie.

Osobiście wysadziłabym wszystkie laboratoria mikrobiologiczne, może wtedy ograniczy się produkcje opatentowanych wirusów.

Ponadto czekam na konwencję w sprawie produkcji i rozprzestrzeniania broni biologicznej.

Portret użytkownika Quark

Bo nie było i niema żadnej

Bo nie było i niema żadnej tam epidemi , jest co najwyżej coroczny sezon grypowy z zupełnie zwykłymi stastystykami zachorowań i śmiertelności nic więcej . Za to telewizja ma to do siebie ,że tam można wykreować dowolną "rzeczywistość" szczególnie jak się karze ludziom siedzieć w domach i nie rozglądać po okolicy ! 

Portret użytkownika 1993

Mam pewną rozkmine co do tego

Mam pewną rozkmine co do tego co się aktualnie dzieje. Może SARS-Cov2 Czy Covid19 jak zwał tak zwał... To całe gówno, to tylko przedsmak tego co tak naprawdę nam wypuszczą niedługo na świat, coś co serio zacznie ludzi kłaść jednego za drugim. Nowy szczep? Inna choroba ? Którą na taką okazję mieli już by pewnie przygotowaną, z różnymi rodzajami objawów, które teraz przypisują właśnie Covidowi. Po tym wszystkim będą musieli znaleźć winnego całej, już serio smiercionośniej zarazy i winnym uznają ludzi, którzy nie podporzadkowywali się wcześniejszym restrykcjom i nakazom. Doprowadzi to do jeszcze większego rozpadu społeczeństwa. A co za tym idzie, walką między tymi, którzy teraz nakazów przestrzegają  (tymi najbardziej przestraszonymi) wspólnie i w porozumieniu z ludzmi, którzy nie dowierzali do końca, lecz bali się 'plandemii' jak i również 'systemu' po części przestrzegając restrykcje z osobami Jak my, o otwartych umysłach i zdających sobie w pełni sprawę z tego szwindlu jaki się teraz na Świecie odbywa. Doprowadziłoby to do nacisku, nagonki na tych właśnie najbardziej ogarnietych, myślących ludzi stawiając ich w świetle kozła ofiarnego za śmierć wielu istnień. Zaczęły by się walki pomiędzy obywatelami. Władza i Ci, którzy są tak naprawdę odpowiedzialni za tą 'Plandemie' mogliby umyć od wszystkiego rączki, cała uwaga by się od nich odwróciła. Żeby zapanować nad wściekłymi i walczącymi ze sobą ludźmi, w imię niby "pokoju" mieli by otwartą bramę do wyprowadzenia na ulice wojsk, wywołaniu wojen, przedewszystkim rozpoczeciu jeszcze większej inwigilacji i zniewolenia niewinnych obywateli.... Oczywiście wszystkie akcje typu szczepienia zmieniające DNA czy Czipowanie byłyby częścią tego wszystkiego. Częścią wprowadzania ludzkości w nową erę... sami dopiszcie sobie jaką.

 

Może za daleko odleciałem po tym blancie, i może to dziwnie zabrzmieć, nie bierzcie mi tego za złe, ale gdybym to ja był za to wszystko odpowiedzialny to ten plan który wam teraz przedstawiłem wydawałby się sensowny do rozpoczęcia depopulacji, o której jest tak głośno od jakiegoś czasu.

Portret użytkownika prorocznia

niestety muszę podzielić

niestety muszę podzielić twoje obawy.

W calej tej historii zasmuca mnie najbardziej naiwnośc ludzi i ich bierność.

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że rzeczywiscie jesteśmy tylko stadem.

Ludzie byli w stanie uwierzyć w atak na WTC, w reżim Saddama, w samozapalającą się saletrę w Libanie, czemu nie w pandemię?

Co więcej ludzie nadal wierzą że USA jest naszym przyjacielem, że WHO stoi na straży naszego życia i zdrowia a takie organizacje jak ONZ czy UNICEF to organizacje pokojowe które ne mają na nas żadnego złego wpływu. Tez tak kiedyś myślałem...

Portret użytkownika Daniel34

Już czas powiedzieć  sobie

Już czas powiedzieć  sobie prawdę gorzką ale prawdę rząd powinien zwrócić  się z prośbą do debili na ZNZ sorry znawców wirusologi pulmonologi znawców rolnictwa  czyt ,,bydła'' ryjów mord chociaż tu często opisują swoje odbicie w lustrze  teorii spiskowych miejskich szaletów i tu osobiście polecam króla sedesów Drakusia który notabene wykazał sie jasnowidzeniem oraz analizą snów podczas sesji szaletowych    a także wszelkiej maści  wyroczni   a także znawców  snu którzy dopiero teraz zrozumieli znaczenie co to są zmazy nocne i dlaczego  mają kisiel w majtach czy to już wirus czy dopiero zapowiedź czegoś większego  np depopulacji.Myślę że rząd przychylnie rozpaczy stan chorobowy tych jednostek i odpowiednio  zagospodaruje ten nawóz .

Portret użytkownika Wiertara

Daniel34 ale to wlasnie oni

Daniel34 ale to wlasnie oni dla rzadu pracuja to oplacone trole udajace antysystemowcow,wiec rzad ich wspiera.

Drakonik to chazarek, majacy na celu sianie dezinformacji jakoby opozycja byla i sie buntowala przeciw maseczkom.

Strony

Skomentuj