WHO ostrzega przed mieszaniem szczepionek na Covid-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas konferencji internetowej WHO, Soumya Swaminathan (główny naukowiec organizacji), ostrzegła przed mieszaniem szczepionek na Covid-19. Swaminathan przypomniała, że potrzebę ponownego szczepienia należy rozpatrywać w oparciu o dowody naukowe, a nie oświadczenia firm farmaceutycznych. Nalegała również, aby wszelkie tego typu decyzje, konsultować z lekarzami.


Zdaniem specjalistki, póki co, nie ma naukowych dowodów na to, że szczepionka przypominająca jest potrzebna, szczególnie bezpośrednio po przyjęciu dwóch dawek. Co gorsza, nie ma wystarczająco dużo danych na temat skutków mieszania tych preparatów. Dopiero trwające badanie kliniczne prowadzone przez Uniwersytet Oksfordzki w Wielkiej Brytanii, pozwoli ustalić skutki mieszania szczepionek AstraZeneca i Pfizer. Badanie zostało niedawno rozszerzone o szczepionki Moderna Inc i Novavax Inc.

Swaminathan zdecydowanie ostrzega, przed przyjmowaniem szczepień różnych producentów, w przypadku „trzeciego zastrzyku”. Odnosiła się zwłaszcza do lekkomyślnej praktyki polegającej na mieszaniu szczepień różnych producentów przez prywatne osoby bez wiedzy medycznej. WHO nalega, aby wszelkie tego typu decyzje były konsultowane z personelem medycznym. W międzyczasie, Pfizer naciska na amerykańskie i europejskie organy regulacyjne, aby zatwierdziły trzecią dawkę przypominającą, w celu uzupełnienia poprzednich dwóch dawek.

 

Zdaniem przedstawicieli WHO, pełna seria szczepień wystarczy, aby uchronić się przed ciężkim przebiegiem COVID-19. Zgodnie z zaleceniami, produkty firmy AstraZeneca, Moderna, Pfizer/BioNTech, Sinopharm, Sinovac i Johnson & Johnson spełniają niezbędne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności. Urzędnicy z WHO, zauważyli jednak, że nie ma dowodów medycznych na to, że trzeci zastrzyk Pfizera jest konieczny. Jeszcze w poniedziałek, dyrektor generalny WHO, potępił działanie tej firmy i powiedział że zamiast oferować zbędne zastrzyki bogatym narodom, firmy takie jak Pfizer powinny wykorzystać swoje zapasy i wysłać te szczepionki do WHO, aby wspomóc biedniejsze kraje.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Zn

Dla przypomnienia.

Dla przypomnienia.

Artykuł z 29 kwietnia 2021 roku:

,,Eksperyment medyczny? RPP wyjaśnia sprawę szczepień w Chorzowie"  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/polska/news-eksperyment-medyczny-rpp-wyjasnia-sprawe-szczepien-w-chorzow,nId,52010...

"Podawanie w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 zarejestrowanych w ww. trybie szczepionek nie jest ani eksperymentem medycznym, ani badaniem klinicznym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodzie lekarza i lekarza dentysty oraz ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne" - informuje urząd.

Być może RPP  ,,nie miała pojęcia" o istnieniu poniższych dokumentów?

Eksperyment medyczny - Dziennik Ustaw Dz.U.2020.2412

Tytuły dokumentów wydane przez ,,nasz" rząd pod koniec 2020 i na początku 2021 roku: ,,Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny. Dziennik Ustaw Dz.U.2020.2412 | Akt obowiązujący Wersja od: 30 grudnia 2020 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW, FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ 1 z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny".
I drugi:   
  ,,RKN.07.21.2021.EO - Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie stosowania rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny". 

,,Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny"
https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html

 

Szczegóły pojęcia ,,świadomej zgody":

,,ŚWIADOMA ZGODA NA UDZIAŁ W EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM Poradnik dla badacza"
https://nil.org.pl/uploaded_files/art_1585655390_nil-etyka-swiadomy-udzial-w-eksp-med-suma.pdf

 

 Jeśli wszczepianie warunkowo dopuszczonego do obrotu preparatu genetycznego zwanego ,,nowoczesną szczepionką" ,,nie jest eksperymentem medycznym",  to dlaczego każdy punkt szczepień dokonujący szczepienia tym preparatem MUSI MIEĆ ww UBEZPIECZENIE a jego brak jest obłożony sankcjami finansowymi?.

 

Jakich to ,,epokowych eksperymentów medycznych"  dokonuje dowolny szpital i/ lub przychodnia  w dowolnej miejscowości w Polsce?.

 

Na zdrowie?.

 

 

 

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

zamiast oferować zbędne

zamiast oferować zbędne zastrzyki bogatym narodom, firmy takie jak Pfizer powinny wykorzystać swoje zapasy i wysłać te szczepionki do WHO, aby wspomóc biedniejsze kraje.

Tłumacząc na język potoczny, zauważyli problem, że należy jakoś objąć szprycowaniem biedniejsze narody. Stąd reprymenda dla Pfizera, który wykazuje się chytrością i nadgorliwością w niszczeniu cywilizacji białego człowieka, zamiast trzymać się planu.

Portret użytkownika Kwazar

Sęk w tym iż źle dokonane

Sęk w tym iż źle dokonane zkupy szczepionek sprawiły, że jednych jest dużo a innch mniej.Pieniądze wydano,czy to rządy czy koncerny farmaceutyczne ( to w działaniu jest jedna i ta sama sitwa). Teraz muszą to ZBILANSOWAĆ mieszając jedne z drugimi szczepionkami, bez względu na to, jak współgrają i zadziałają Jeśli masz jakieś wątpliwości skonsultuj to z lekarzem.On ci poprawnie po "naszemu" odpowie Jest w końcu opłącany,może i nie  NIEOFICJALNIE ale oczywiście z pieniędzy "NASZYCH" firm farmaceutycznych i sitwy rządzących. 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

//Teraz muszą to ZBILANSOWAĆ

//Teraz muszą to ZBILANSOWAĆ mieszając jedne z drugimi szczepionkami//

Te wyszczepionki to należy "zbilansować" mieszając je w basenie z kwasem solnym, a zaraz po nich wrzucić do niego żywcem faszystowską bandę polskojęzycznych ludobójców kamaryli Morytzovietzkiego-Kalkszteina, zorganizowaną grupę przestępczą z KneSSejmu, a także tych wszystkich Simonów, Niedzielskich i resztę mengelowców.
Resztę jak presstytutki, konowałów i pielęgniarki śmierci którzy wstrzykują ludziom tę truciznę, sanepidziarzy, gestapowskich komendantów tzw. policji, itd. publicznie POWIESIĆ na szubienicach!

A to dlatego, że NIE MA żadnego wirusa SARS-COV2 ani tym bardziej "covida"!
Na świecie i nad Wisłą uprawiane jest GLOBALNE ludobójstwo pod kryptonimem "Pandemia Covid-19".
Winni zostaną zlikwidowani.

Strony

Skomentuj