Mutant Lambda koronawirusa jest niebezpieczny dla zaszczepionych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wariant lambda, który, jak się uważa, został po raz pierwszy odkryty w Peru około rok temu, stanowi nowe wyzwanie dla naukowców, którzy twierdzą, że mutacje mogą być potencjalnie oporne na szczepionki przeciw COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że mutacje w tym wariancie mogą zwiększyć jego zdolność przenoszenia lub prawdopodobnie zwiększyć jego odporność na „przeciwciała neutralizujące”.

„Jak dotąd nie widzimy oznak, że wariant lambda jest bardziej agresywny” – powiedział w rozmowie z Deutsche Welle wirusolog WHO Jairo Mendes-Rico.

Dodał również, że wraz z rozwojem SARS-CoV-2 nowy szczep może stać się bardziej powszechny, ale nie tak śmiertelny.

 

Jeff Barrett, dyrektor Genomics Initiative COVID-19 w Wellcome Sanger Institute w Wielkiej Brytanii, powiedział Financial Times, że powodem, dla którego trudno jest „zrozumieć zagrożenie, jakie stwarza lambda przy użyciu danych obliczeniowych i laboratoryjnych, jest to, że ma dość niezwykły zestaw mutacji w porównaniu do innych wariantów.”

 

Brytyjski Departament Zdrowia donosi, że nowy szczep Covid-19, znacznie bardziej niebezpieczny niż wariant Delta, został zidentyfikowany w ponad trzydziestu krajach w ciągu ostatnich czterech tygodni.

 

„Podobno szczep Lambda pochodzi z Peru, kraju o najwyższej śmiertelności na świecie” - czytamy w tweecie w poniedziałek (5 lipca br.). Departament Zdrowia poinformował również, że australijski portal informacyjny news.com.au poinformował, że w Wielkiej Brytanii znaleziono szczep lambda. Portal podaje, że do tej pory w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano sześć przypadków szczepu lambda. Eksperci obawiają się, że ta opcja może być „bardziej zaraźliwa niż opcja Delta”.

„Jak widać z tych dwóch w zasadzie te same komunikaty, ani opcja delta, ani opcja delta-plus nie mają już znaczenia, a 6 lipca 2021 r. w mainstreamie jest jakaś lambda, o czym krzyczą wszystkie media na wszystkich kontynentach... Co więcej, muzyka wciąż jest niespójna. Niektórzy śpiewają, że szczep nie jest bardziej niebezpieczny niż delta, tylko bardziej zakaźny i bardziej odporny na szczepionki. Inni mówią, że ta lambda to tylko koszmar na ulicy Wiązów. Uważamy jednak, że to nie jest największy problem, a uznani eksperci i inni luminarze medycyny jakoś się zgodzą. Najważniejszą rzeczą, która niepokoi teraz teoretyków spiskowych, jest to, że pandemia wciąż trwa, a grecki alfabet już się kończy”.

Po znalezieniu szczepu Omega, jak będzie nazywał się następny? Czy eksperci użyją innego alfabetu? Jeśli tak, to jakiego? Prawdopodobnie najbardziej optymalny będzie język buriacki, który liczy najwięcej liter w świecie. Oczywiście, aby poprawnie wymówić nową wersję, eksperci WHO będą musieli poćwiczyć, ale z przyjemnością usłyszymy ich zaśpiewy troskliwe o walce z COVID. W międzyczasie trzeba śledzić rozwój wydarzeń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

No to poco komu szczepionka ,

No to poco komu szczepionka , która przed niczym nie chroni - ktoś sobie zadał to pytanie ? W telewizji już bredzą , że "niezdecydowani i niechętni powinni się zaszczepić aby nie stanowić zagrożenia dla już zaszczepionych" , kurde co za kretyny ! Brytyjczykom i francuzom ich rządy już wprowadzają przymus szczepienia "dla wspólnego dobra" - ta , oczywście .. Niestety wszystko to jest możliwe tylko z jednego powodu , a jest nim GŁUPOTA narodu w swej masie tempych wykształciuchów z dyplomami ale bez pokrycia w wiedzy ! Takie są owoce "podnoszenia poziomu wykształcenia" poprzez promownie do wyższych klas każdego tempaka , którzy z trudem umie się podpisać i wskazać Polskę na mapie ! Tak - szkoła powinna być SITEM , przetakiem z małymi oczkami , który oddzielałby plewy (głombów) od ziaren (ludzi rozumnych) i tylko tym drugim zapewniać powinna otrzymanie dyplomu ale NIE za uczęszczanie do szkoły (jak do tej pory było) ale za faktyczna wiedzę i umiejętności ! A jak się produkuje tempe masy wykształciuchów to potem nie ma się co dziwić , że one uwierzą w każdą bzdurę i "łykną" każde kłastwo byleby wypowiedziane przez kogoś z "autorytetem" ..

Portret użytkownika Dobra rada

A zastanawialiście się jaka

A zastanawialiście się jaka będzie narracja na świecie, jak już się zaczną masowe zgony szczepanów?

Podpowiem: Szczepionki zostały wymyślone przez białego człowieka. Trzeba zabić wszystkich białych ludzi, bo wszystko zło to oni.....

Portret użytkownika Kriszo

To taki sam gość co W

To taki sam gość co W.Gadowski mówi o wszystkim co się dzieje w jego rejonie i na świecie i dobrze że tacy dziennikarze śledczy są bo dzięki nim można dużo się dowiedzieć a przy tym nie odstając od nich i że na własnej ziemi/czyt. W własnym zakresie/ znajdujemy dowody na to że to wszystko został zaplanowane i dalej grzebiemy co w trawie piszczy

Strony

Skomentuj