Mutant Lambda koronawirusa jest niebezpieczny dla zaszczepionych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wariant lambda, który, jak się uważa, został po raz pierwszy odkryty w Peru około rok temu, stanowi nowe wyzwanie dla naukowców, którzy twierdzą, że mutacje mogą być potencjalnie oporne na szczepionki przeciw COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że mutacje w tym wariancie mogą zwiększyć jego zdolność przenoszenia lub prawdopodobnie zwiększyć jego odporność na „przeciwciała neutralizujące”.

„Jak dotąd nie widzimy oznak, że wariant lambda jest bardziej agresywny” – powiedział w rozmowie z Deutsche Welle wirusolog WHO Jairo Mendes-Rico.

Dodał również, że wraz z rozwojem SARS-CoV-2 nowy szczep może stać się bardziej powszechny, ale nie tak śmiertelny.

 

Jeff Barrett, dyrektor Genomics Initiative COVID-19 w Wellcome Sanger Institute w Wielkiej Brytanii, powiedział Financial Times, że powodem, dla którego trudno jest „zrozumieć zagrożenie, jakie stwarza lambda przy użyciu danych obliczeniowych i laboratoryjnych, jest to, że ma dość niezwykły zestaw mutacji w porównaniu do innych wariantów.”

 

Brytyjski Departament Zdrowia donosi, że nowy szczep Covid-19, znacznie bardziej niebezpieczny niż wariant Delta, został zidentyfikowany w ponad trzydziestu krajach w ciągu ostatnich czterech tygodni.

 

„Podobno szczep Lambda pochodzi z Peru, kraju o najwyższej śmiertelności na świecie” - czytamy w tweecie w poniedziałek (5 lipca br.). Departament Zdrowia poinformował również, że australijski portal informacyjny news.com.au poinformował, że w Wielkiej Brytanii znaleziono szczep lambda. Portal podaje, że do tej pory w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano sześć przypadków szczepu lambda. Eksperci obawiają się, że ta opcja może być „bardziej zaraźliwa niż opcja Delta”.

„Jak widać z tych dwóch w zasadzie te same komunikaty, ani opcja delta, ani opcja delta-plus nie mają już znaczenia, a 6 lipca 2021 r. w mainstreamie jest jakaś lambda, o czym krzyczą wszystkie media na wszystkich kontynentach... Co więcej, muzyka wciąż jest niespójna. Niektórzy śpiewają, że szczep nie jest bardziej niebezpieczny niż delta, tylko bardziej zakaźny i bardziej odporny na szczepionki. Inni mówią, że ta lambda to tylko koszmar na ulicy Wiązów. Uważamy jednak, że to nie jest największy problem, a uznani eksperci i inni luminarze medycyny jakoś się zgodzą. Najważniejszą rzeczą, która niepokoi teraz teoretyków spiskowych, jest to, że pandemia wciąż trwa, a grecki alfabet już się kończy”.

Po znalezieniu szczepu Omega, jak będzie nazywał się następny? Czy eksperci użyją innego alfabetu? Jeśli tak, to jakiego? Prawdopodobnie najbardziej optymalny będzie język buriacki, który liczy najwięcej liter w świecie. Oczywiście, aby poprawnie wymówić nową wersję, eksperci WHO będą musieli poćwiczyć, ale z przyjemnością usłyszymy ich zaśpiewy troskliwe o walce z COVID. W międzyczasie trzeba śledzić rozwój wydarzeń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wungiel

Ej kolo, teściowie to nie

Ej kolo, teściowie to nie rodzina a piwo to nie alkohol. Były próby nawracania, ale odpowiadali tak, jak ty tutaj - czyli głupkowato. Rżeli ze mnie, jak im tłumaczyłem, że nie warto - no to niech teraz mają co chcieli, ich życie, ich wybory. A jadę do nich, bo niestety muszę, mądralo wioskowy. Jak chcesz zobaczyć, kto jest pyzda, to wpadaj do mnie na południe, tylko weź spodnie szerokie, żeby ci miejsca na stolec starczyło, bo w zwykłych to nie zmieścisz. Albo pieluchę i woreczek na zęby (twoje).

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika BANDZIORka

Ała, powinien krzyknąć

Ała, powinien krzyknąć uderzony twoja ripostą, niestety umilkł zażenowany owej wypowiedzi poziomem. Ja też już nie dyskutuje, umywam ręce, świata na siłę nie naprawiam. Nazywa swoich spowinowaconych- wszakże teście to żadna rodzina, to rodzina żony tak jak uważa za słuszne i ma do tego pełne prawo, a pyta w obawie o własne życie. Więc odpowiem z własnego doświadczenia : nie wiem jak bliski kontakt- ale zwykle spotkanie ze szczepanem nawet w niewielkim pomieszczeniu nie wywołało u mnie żadnych zauważalnych objawów- więc być może to tylko legenda, że coś się przenosi ze szczepanów na resztę.

Portret użytkownika drako_tr

"...więc być może to tylko

"...więc być może to tylko legenda, że coś się przenosi ze szczepanów na resztę."

Dzięki @BANDZIORka...potwierdziłaś to, czego dowiedziałem się od mojego doktorka, drogą kropelkową niczego nam Szczepany nie uczynią.

Może jest koś chętny wypróbować "inne drogi" ? Biggrin

Portret użytkownika ​euklides

PS Możesz natomiast dostać od

PS Możesz natomiast dostać od nich jakiegoś COVIDkowego mutanta, bo są zaszczepieni są podatni na produkowanie mutacji co było wyjaśniane przez wybitnych immunologów, wakcynologów i innych lekarzy zajmujących się tymi sprawami. Ja zaraziłem się od osoby zaszczepionej i miałem typowe objawy grypowe przez 2-3 dni.

Portret użytkownika MPas

https://www.bitchute.com

https://www.bitchute.com/video/p3KOw78MbHOk/

Jest też druga część na tym samym kanale. Poza tym Polscy niezależni lekarze o tym mówili, niestety filmik skasowano.

Przez pewien czas nie wiadomo było jak białko kolca będzie wydalane z organizmu.

Coraz więcej wskazuje na to że poprzez płyny ustrojowe.

Niestety, mowa jest też o sytuacjach gdzie kobieta bez szczepki miała ścisły kontakt w pracy ze szczepanami i dostała jakiegoś krwawienia i to dosyć "ponad przeciętną". Poza tym mowa o poronieniach u kobiet. Sam musisz zweryfikować gdzie leży prawda

Portret użytkownika ​euklides

Mogą rozsiewać białko kolca,

Mogą rozsiewać białko kolca, ale samo białko niczego Ci w organizmie nie przeprogramuje. Do tego potrzebny jest nośnik RNA czyli albo wektor wirusowy (jak w AstraZeneca, J&J, Sputnik V) albo mRNA w otoczce nanolipidowej (Pfizer, moderna) albo jakieś inne badziewie. Samo białko w mikroskopijnych stężeniach niczego Ci nie zrobi.

Portret użytkownika drako_tr

Wungiel  W chwili obecnej

Wungiel  W chwili obecnej nigdzie takiego info nie znajdziesz. Jeżeli masz jakiegoś zaufanego lekarza, tylko prawdziwego lekarza, to możesz zweryfikować to, co Ci teraz napiszę.

Mój wiekowy już lekarz rodzinny, który jakimś cudem wyrwał mnie z objęć śmierci po pierwszym i ostatnim moim szczepieniu, p-ko ospie, po czym na prośbę mojej mamy wypisał kwit, zabraniający mnie więcej okaleczać, powiedział mi, że Szczepany stanowią ogromne zagrożenie dla normalnych, ale tylko wtedy, jak dojdzie do bezpośredniego kontaktu z ich wydzielinami takimi jak np. ślina. Czyli jeżeli wypijesz ze szklanki, z której pił Szczepan, to mocno to odchorujesz…w dodatku białko, które rozsiewają, jest prawie niezniszczalne, nawet sterylizacja go nie rusza.

Pocieszające jest jednak to, że nie ma możliwości, zarażenia się drogą kropelkową, chyba że Szczepan napluje Ci do ust.

Tak więc z całego serducha namawiam do zmiany planów, bo nie unikniesz tego paskudztwa.

Głosuj przeciw
-6

Strony

Skomentuj