Gambit czyli ostatnia prosta

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Szachy powinny być obowiązkowym przedmiotem w kształtowaniu młodego Polaka. Zamiast jakiegoś "wychowania seksualnego" czy plastyki czy innego ustrojstwa stręczonego młodym polskim głowom, wprowadzić powinno się lekcje szachów.


Chcę tego nie dlatego, że jestem zapalonym szachistą czy też prezesem lub nawet szeregowym członkiem klubu szachowego. Nie powoduje tym działaniem także chęć uczestnictwa w "zawodach sportowych" w trakcie kolejnego jesiennego zamknięcia hoteli czy gastronomii. My Polacy powinniśmy się nauczyć logicznego myślenia, układania swoich strategii życiowych ale przede wszystkim wyciągania wniosków z posunięć przeciwnika.


Jakże potrzebne jest dzisiaj zadanie sobie jednego pytania - DLACZEGO!!!???
Tak DLACZEGO!
Ale jeszcze istotniejsze jest to aby w zgodzie z logiką na to pytanie odpowiedzieć.
Dlaczego szachy są takie ważne? Ponieważ uczą, że sprytny przeciwnik każdy ruch, którego dokonuje, ma doprowadzić do mata. 
Najpierw powoli zdobywa się przewagę. Czasami przewagę pinonka a czasem tylko przewagę samego ruchu. Czasami przeciwnik stosuje gambit, który może być zagraniem mistrzowskim ale czasami jest posunięciem samobójczym jeżeli rywal jest mocny i w porę odgadnie intencje drugiej strony. I tutaj już na szczęście dochodzę do sedna. Tak. Jest dla nas nadzieja tylko musimy być świadomi DLACZEGO przeciwnik wykonał gambit hetmana.


Po co ta akcja z wirusem? 

Czytam różne odpowiedzi ale żadna z nich nie wydaje mi się do końca prawdziwa. 

Po pierwsze pieniądze. 

Zwykło się mówić, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze tylko że... Możni tego świata mają mnóstwo pieniędzy. Tak naprawdę mogą sobie dodrukować ile chcą. Po co męczyć się z produkcją jakiś szczepionek, testów, respiratorów i całego tego kowidowego badziewia jak można sobie w 10 sekund poklikać trochę na komputerze i mamy tyle ile chcemy. Ale w zasadzie i tak władcy tego świata mają tyle że nie są tego wstanie przejeść oni i ich dzieci i dzieci dzieci etc. Nawet czytałem opinie, że leczenie poszczepiennych "nopów" będzie generowało ogromne zyski. Hmm, tylko po jakiego jasnego .... mi kolejne wiadro wody jak mam staw! 

Po drugie władza. 

W opiniach, na które się natknąłem w różnych komentarzach dosyć pokaźna ilość wywodów dotyczyła tego, że władcom mas zależy na władzctwie nad masami?! Naprawdę. Patrzcie. Skoro sługi władców mogą bezkarnie mordować i  gwałcić (w tym także dzieci) to czyż to nie jest najwyższy stopień władctwa? 

Po trzecie częściowa depopulacja (żeby łatwiej panwać nad tzw. "bydłem"). 

No to rozwińmy ten wątek:
- mam dziesięć stad krów po dziesięć sztuk, które są zarządzane przez moich parobków. Parobki doglądają stada, doją krowy. Co prawda czasami krowa kopnie parobka, ale to jego boli a nie mnie. Ja tylko spijam śmietankę. Krowy żrą trawę, dają mleko i czasami ryczą jak coś im nie pasuje, ale z reguły wystarczy je wydoić i znowu jest spokój. 
I teraz wpadam na genialny pomysł. Nakazuję parobkom wybić po 7 szt. bydła z każdego stada aby... No właśnie. Aby co? Aby mieć mniej śmietanki? Przecież  im więcej krów tym więcej z ich egzystencji i trudu trafia do mnie. Każda krowa już 80% wypracowanego dobra oddaje parobkowi. A parobek część drobną zostawia sobie, ale resztę oddaje mnie. Więc czym więcej krów tym dla mnie lepiej. 
Myślę, że kolejny powód padł. 

Po czwarte całkowita depopulacja. 

I to wydaje mi się rzeczywistym celem!
Ponieważ odrzuciłem pierwsze trzy opcje jako obarczone błędami i nielogiczne, muszę udowodnić DLACZEGO czwarta możliwość jest najbardziej realna.
Musimy tutaj przeanalizować przeciwnika. Rozłorzyć go jak mapę i przeanalizować. Jako osobie twardo stąpającej po ziemi przychodzi mi to z trudem, gdyż dziedzina, w którą muszę się zanurzyć, dotyka rzeczy niematerialnych. Niemniej większość osób dla których zrobiłem tę analizę zdaje sobie sprawę, że władające nami kreatury (nasi przeciwnicy) okultystycznie czczą siły zła. Jest to na tyle oczywiste, iż nie będę tego rozwijał. I musimy zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy nienawidzeni i szczerze pogardzani jako, jedni powiedzą "istoty światła", drudzy "dzieci Boga". Najwyższe światowe gremium czy to za namową Złego, czy kierując się urojeniami swych chorych umysłów postanowiło wybić wszystkie krowy razem z parobkami. Ponieważ zło jest nielogiczne paradoksalnie jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. 

Świadomie do zwycięstwa. 

Chytry plan przeciwnika zakładał zaszczepienie wszystkich ludzi, ale już widać fiasko tego rozwiązania. Mało tego. Przeciwnik poświęcia swoje znaczne zasoby (wspomniany wcześniej gambit) żeby wciągnąć nas do gry po swojej myśli. I tutaj zyskujemy kochani przewagę bo rozpracowaliśmy jego zamiary. On traci figury a my jedyne co musimy to przetrwać biologicznie. Prawda, że cudowne i dziecinnie proste? On traci swoje wojsko, a my idziemy na spacer, na ryby, cokolwiek co nas relaksuje. Jego parobki (świadome i nieświadome) wykruszają się, a grono naszej armii (oczywiście procentowo) z każdą zaszczepioną osobą będzie się powiększać. 

Wydaje się, że na pewnym etapie rozgrywki przeciwnik będzie zmuszony wprowadzić przymus szczepionkowy, ale z powodów, o których w tym wynurzeniu nie chciałbym wspominać to posunięcie będzie dużym błędem strategicznym. 

Towarzysze niedoli głowy do góry. Czas zwycięstwa bliski. 

P.S. 
Proszę o wyrozumiałość w ocenie tego tekstu. Jako osobie z umysłem matematycznym ciężko jest pisać takie rozprawy, ponieważ pewne kwestie są przeze mnie przeskakiwane bądź pomijane jako oczywiste, a co w konsekwencji prowadzi do niejasności niektórych sentencji. 

P.S.2
Tytułem uzupełnienia kwestii szczepień. Z dwojga mojego kochanego rodzeństwa oboje się zaszczepiło. Mój najlepszy przyjaciel się zaszczepił. Nie osądzam zaszczepionych. Te osoby są niewinne i nieświadome tego, że są na pierwszym froncie walki. Osądzam "złych", który to czynią, a czyny te rykoszetem uderzą w nich samych. 

Pozdrawiam.
 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (12 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Jack Ravenno

Po piąte: celem jest

Po piąte: celem jest odebranie duszy, czyli - de facto - skazanie człowieka na tę prawdziwą śmierć. Jeżeli spojrzy się na obecną sytuacje pod takim kątem - wszystko okazuje się być spójne i celowe. Dlatego przyjęcie szatańskiej spermy ma być dobrowolne (choć z pewnością w wielu przypadkach zgoda będzie wymuszona), potwierdzone podpisem i krwią (cyrograf). Dlatego przyjęto formę "szczepień"

Taką akcję przygotował szatan, który jest przecież władcą tego świata. ma pieniądze i władzę, a zwykła depopulacja bez spowodowania odejścia od Boga jak największej ilości ludzi jest bezcelowa. Przynajmniej z jego punktu widzenia, ponieważ musi spowodować aby ludzie sami spowodowali swoją zgubę - ZNAK BESTII.

Obecne "szczepionki" są znakowaniem ludzi przez sługusów szatana. Bóg swoich także znakuje. Idą ciężkie czasy. Apokalipsa znajdzie swoje wypełnienie w obecnych czasach bo wszystko na to wskazuje.

Portret użytkownika ned

Raczej kontrola ciała

Raczej kontrola ciała astralnego jeśli już - dusza jest czymś o wiele większym niż ciała subtelne człowieka, w tym astralne. Poza tym NIKT ani NIC nie może "odebrać" Ci duszy (czyt. kontrolować) bez Twojej świadomej zgody na każdym możliwym poziomie/wymiarze. 

Portret użytkownika Namaste

Pieniędzy sobie elity mogą

Pieniędzy sobie elity mogą nadrukować do woli, ale to nie sprawi, że będą w stanie przejąć to, co ma rzeczywistą wartość, czyli ziemia, nieruchomości, firmy itp. Pierwszy punkt obalony. 

Władze elity mają, ale to nie jest jeszcze władza absolutna. Gdy zrobią coś nie tak, to może ich spotkać za to  kara. By nie było kary, trzeba mieć jeszcze większą władzę. Drugi punkt obalony.

Częściowa depopulacja. Ok, przeanalizujmy to na podanym przykładzie stada krów. Mamy 10 krów. Jeśli są zdrowe, to wszystko ok. Ale jeśli ileś jest  chorych i przestają dawać mleko, to tylko zabierają paszę tym zdrowym, a ich utrzymywanie staje się nieopłacalne. Skutecznym rozwiązaniem jest pozbycie się ich. Trzeci punkt obalony.

Całkowita depopulacja. Jeśli zakładamy, że dążą do niej jakieś duchowe siły, to mogły ją zrobić dawno temu, co  w teorii prostsze, bo na Ziemii żyło mniej ludzi. I tu ciekawostka. Przez bardzo długi czas na Ziemi była stała ilość ludzi- zmieniała się pod wpływem wojen i różnych chorób, ale w dłuższej perspektywie czasowej ilość ludzi na Ziemii się nie powiększała. Gdyby liczba ludności powiększała się podczas tylko znanej nam historii tak jak obecnie, to na Ziemi żyłoby teraz minimum 500 miliardów ludzi. Liczba ludności zaczęła się gwałtownie zwiększać dopiero na przełomie 18 i 19 wieku. Wpływ na to miało pojawienie się czegoś, co dziś znane jest jako korporacja. To właśnie wtedy zaczęto "rejestrować" ludzi jako korporacje zgodnie z tzw. prawem morskim. Dla wielu to brzmi dziwnie, ale w internecie jest sporo informacji na ten temat, a tak na szybko to spójrzcie do dowodu osobistego- wasze imię i nazwisko jest pisane przy pomocy samych wielkich liter, co oznacza uznanie za firmę. Z jakiegoś powodu od tamtego czasu ludzie byli potrzebni jako zarejestrowane firmy. Być może to tych zarejestrowanych firm jest za dużo i chcą się ich pozbyć. Całkowita depopulacja jednak jest bardzo mało prawdopodobna. 

 

zło jest nielogiczne 

Czasem o wiele bardziej nielogiczne jest dobro. Jednak zło i dobro to są rzeczy względne, więc nie można powiedzieć, ze dobro lub zło jest nielogiczne, to jest błąd w założeniu. 

 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Ten Który Wie

Tekst jest fajny, można z

Tekst jest fajny, można z pewnymi tezami się zgodzić lub też nie, ale jedno wydaje mi się w punkt. Architekci kontroli zamierzali wyszczepić ( równoznaczne z kontrolować) co najmniej 70-80 % stada, wtedy resztę mogliby zmusić metodami opresji. To się nie udało i nie uda, jest nas zbyt wielu i faktycznie teraz wystarczy po prostu poczekać, aż ten cały burdel zawali się sam. Oni nawet by chcieli jakichś masowych prostestów, burd na ulicach, są na to przygotowani, maja rozwiązania. Olanie ich ciepłym moczem całkowicie rujnuje ich strategię. Proponuję jedno. CAŁKOWITY BOJKOT KAŻDEGO BIZNESU, GDZIE WYSTĘPUJE SEGREGACJA SANITARNA. Koncerty, kluby, kina, sklepy, baseny..... To nieważne, że mogę wejść zgodnie z jakimś lilitem. Jesli tylko jest segregacja, nie wchodzę, nie zostawiam tam swoich pieniędzy. Ostatnio były koncerty, tylko dla szczepanów, jakiś rock na bagnie w Goniądzu, teraz impreza bluesowa w Suwałkach, liczba wejściówek pod scenę...666. Pewnie przypadek. Zajrzyjcie sobie, kto tam gra. Ja takich nawet na youtube już nie odsłucham, aby grosza z reklam nie dostali. Być może można byłoby zorganizować akcję hasztag BOJKOT i tagowac tak każdy ivent, imprezę, firmę itp.Może opracować wlepki i przyklejać takim na szybach? W Poznaniu Termy Maltańskie otworzyły kasę "tylko dla zaszczepionych".  Ich klientela będzie się zmniejszać w tempie wykładniczym, wyszczepione barany to raczej kiepski target na przyszłość.Mnie już tam nie zobaczą, chocby dawali darmowe wejściówki. Idę do lasu, na łąkę, nad wodę. Poczekam. Oni już pzegrali. Głowa do góry. Nie pękamy.

Portret użytkownika Turkuss

Hej

Hej

Muszę z Tobą polemizować.

Ad 1. Za pieniądze nie mogą kupić firm i przedmiotów o rzeczywistej wartości.

Przepraszam Cię bardzo ale w świecie, w którym ja żyję za 1 500 000 zł to można sobie fajny domek kupić ze sporą działką.

W świecie, w którym ja żyję można Kadafiemu wjechać na chatę, zabić jak psa pod mostem i zabrać wszystko tylko dlatego, że chciał chłopina trochę swojego. Wystaczy parę baniek dodeukowanego hajsu. 

Ad. 2 Nie mają władzy absolutnej

Really? 

Syria, Kadafi (wspomniany wcześniej), Rewolucja październikowa, Napoleon, Hitler i IIWW, nawet IWW, i wiele wiele innych..., kurczę czy naprawdę nie widzisz, że rzeczywiści sprawcy nigdy nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?

Ad.3 Doglądanie stada

Za to jak wcześniej napisałem odpowiadają parobki. Tak, jeśli jakiś osobnik jest chory czy stary to do piachu albo na kotlety. Jeśli popatrzysz w skali makro to tak się cały czas działo i dobrze to funkcjonowało!

Więc po co to niszczą? 

Ad. 4 Całkowita depopulacja.

Piszesz, że całkowita depopulacja jest nemożliwa w czym się zgadzamy. Jednak zło nie jest w stanie wybić wszystkich ludzi. Nie na tym świecie. Siły zła i dobra cały czas walczą i nie ma szans najmniejszych żeby nagle wszyscy stali się źli czy dobrzy!

Resztę sobie daruję...

Pozdrawiam,

 

Portret użytkownika Namaste

Ad.1 Istnieje coś, co się

Ad.1 Istnieje coś, co się nazywa inflacją. By elity mogły wykupić wszystko, to trzeba nadrukować pieniędzy, na niespotykaną wręcz skalę. Inflacja wtedy byłaby liczona w dziesiątkach lub nawet setkach tysięcy procent. I to na dolarze czy euro. W tym przypadku za 1 500 000 zł to byś kupił może pudełko zapałek. Osoby, które mają kredyty mieszkaniowe, spłaciłyby je za część swojej wypłaty, a przecież elity chcą nam zabrać to, co posiadamy. Na giełdzie zapanowałaby niesamowita bessa, co oznacza, że nawet miliarderzy potraciliby swoje majątki w znacznym stopniu. Inne skutki mogłyby być jeszcze bardziej opłakane, ale najistotniejsze jest to, że finansjera, a to ona rządzi światem, strzeliłaby sobie w stopę. Obecny system i tak przestaje się sprawdzać i koronka to może być cos, na co zwalą winę za upadek systemu finansowego i ogłoszą wielki reset. 

Ad.2 Owszem sprawcy nie zostają pociągnięci do odpowiedzialności, ale to jeszcze nie oznacza, że mają absolutną władzę. Będą ją mieć dopiero wtedy, gdy naród w danym kraju nie będzie mógł wziąć do ręki wideł i siekier, by zrobić porządek. Jak na razie w każdym kraju jest taka opcja, a że nie jest wykorzystywana, to inna kwestia.

Ad.3 Częściowa depopulacja może być celem, bo wtedy łatwo będzie zamknąć ludzi w jakichś obozach pracy, a elity będą korzystać z tego, co daje przyroda. Oczywiście to jeden z możliwych powodów. Inny może być taki, że dla nich to gra, bo to są psychopaci. Więcej nie ma sensu wymieniać, ale w częściowej depopulacji mogą mieć swoje cele.

Ad.4 Napisałeś, że całkowita depopulacja wydaje się rzeczywistym celem, ale że się zgadzamy, że jest niemożliwa, więc nie mój komentarz jest zbędny.  

 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Turkuss

Do pkt. 1 Inflacja jest po to

Do pkt. 1 Inflacja jest po to, żeby nałożyć na Ciebie dodatkowy podatek (wersja light dla wszystkich) lub zniszczyć jak Wenezuelę (wersja hard dla niepokornych).

Do pkt. 2 W tym wypadku rozwalamy oborę a na czele dajemy pastucha Bolka największego głąba na świecie żeby było śmieszniej i żeby pokazać tym najmądrzejszym krowom w jakim poważaniu ich mamy (patrz Poland 89). Jak napisałem w tekście "krowy przestają ryczeć bo je wydoili".

Do pkt. 3 Spróbuję na ten temać popełnić kolejny artukół. Tak, tak, psychopaci stają się coraz bardziej paranoikami tracącymi kontakt z rzeczywistością i nie zauważają, że cały ich misterny plan "bierze w łeb".

I cieszę się, że poświęcasz swój czas dla mnie.

Pozdrawiam,

 

Portret użytkownika Namaste

Poświęcam czas, bo jeśli

Poświęcam czas, bo jeśli polemizujemy, to mogę się dowiedzieć czegoś nowego. Inny punkt widzenia, inna perspektywa, to coś godnego uwagi. A inna sprawa, że jak ktoś dyskutuje bez wyzwisk, co na tej stronie jest nagminne, to aż miło wymienić się poglądami i uwagami z kimś kulturalnym.

Czekam na kolejny artykuł i pozdrawiam. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Robaczkowa

Dobrze napisane!

Dobrze napisane! Najważniejsze to poznać zamiary i motywacje przeciwnika. Jedno jest pewne. Szczepionki nie działają na naszą korzyść. Już teraz wiadomo, że są bardzo szkodliwe dla zdrowia, o wiele bardziej niż ewentualne przechorowanie choroby. (Wiem co mówię bo to miałam). Działanie niszczące ma nie tylko sama szczepionka. Niszczeni są też ludzie od strony gospodarczej, niszczona jest kultura, praktyki religijne, związki między ludźmi i nasza psychika. Ogranicza się naszą wolność, przyzwyczaja się ludzi do pokory i wymusza działania wbrew samemu sobie. Widać wyraźnie, że nikt tu nie chce dobra ludzi. Możliwe, że jest to próba zniszczenia starego systemu. Uderzenie w ludzi, zmuszenie ich do podporządkowania się, uległości, poddanie ich szokowi zdrowotnemu i psychicznemu może ułatwić planowane zmiany. To co robią teraz to pozbawianie nas poczucia bezpieczeństwa i normalności. Uświadamianie nam jak mało znaczymy i jak mało możemy. Przygotowywanie do posłuszeństwa ... jakiemuś nowemu systemowi (może tej ,,nowej normalności"). Bez względu na ich motywację trzeba to przeczekać, nie dawać się szantażować, nie szczepić się i uchronić przed szczepieniami jak największą ilość osób. Jeżeli większość ludzi się nie podporządkuje (liczę na to) to te mendy mogą nam skoczyć. 

Trzeba działać tak jak pani Socha. Nie wyrabiać sobie żadnych paszportów zdrowotnych. Nie pozwalać na niewpuszczenie nas tam gdzie chcemy wejść. Trzeba na przekór żyć jak dawniej. Nie można pozwolić traktować się jak kogoś gorszego. Jak nam na coś nie pozwalają to trzeba zrobić awanturę i powoływać się na prawo. Jeżeli dużo osób tak będzie robiło to mogą nas w dupę pocałować. Nie wolno grać w ich grę. Takie - nieposłuszeństwo obywatelskie! Mam nadzieję, że to bedzie dla nich ostatnia prosta. Nie mam na myśli tych biedaków, którzy dali się ,,zaszczepić" i których mi żal ale tych łajdaków, którzy wymyślili to całe covidowe przedstawiennie i wypuścili podrasowanego wirusa dla tylko sobie znanych celów.

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że to co się teraz dzieje to jest III Wojna Światowa, wojna garstki bogatych obłąkańców z całą ludzkością. Coraz więcej ludzi ma tą świadomość.  I bardzo ważne jest aby na tej wojnie (dla własnej wygody, pieniędzy i krótkotrwałego wyższego statusu) nie okazać się kolaborantem.

Strony

Skomentuj