Izraelczycy jako pierwsi użyli w bitwie roju dronów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Izraelskie Siły Obronne przeprowadziły w maju ponad trzydziści operacji przy użyciu roju dronów. Według nich jest to pierwsze użycie roju dronów w walce. Według New Scientist drony określiły lokalizację i zaatakowały bojowników Hamasu.

 

Technologia bezzałogowych statków powietrznych w rojach powinna zwiększyć szanse skutecznego rozpoznania dobrze chronionych obiektów, uszczuplić obciążenie operatorów i znacznie zmniejszyć straty bojowe. Wojsko USA przetestowało już rój setek dronów, a wojsko rosyjskie przetestowało oprogramowanie do łączenia poszczególnych dronów w grupy. Jednak do niedawna nie donoszono o użyciu tej technologii w walce.

 

W maju Siły Obronne Izraela przeprowadziły ponad 30 operacji z wykorzystaniem roju dronów. Według nich jest to pierwsze użycie roju dronów w walce. Drony zbierały informacje wywiadowcze, lokalizowały i atakowały bojowników Hamasu. Ich pierwszym celem była wyrzutnia rakiet ukryta w gaju oliwnym.

 

Według rzecznika Sił Obronnych Izraela wszystkie drony były obsługiwane przez jednego operatora. Obok niego był dowódca, który podejmował decyzje. Kilku kolejnych żołnierzy było zajętych rozpakowywaniem i ładowaniem urządzeń.

 

Izraelskie wojsko planuje nie zadowolić się tym, co już zostało osiągnięte i uzbroić różne jednostki naziemne w roje dronów. Media twierdzą, że rój dronów, które jako pierwsze odwiedziły bitwę, to quadkoptery opracowane przez Elbit Systems, ale przedstawiciel armii obronnej kraju tego nie potwierdził.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wawa

Jak niby mają to zrobić

Jak niby mają to zrobić mądralo jak będą sterować je z satelity co mają strzelać do satelit?;) a sygnał do satelity z każdej części świata może iść nawet z okrętu podwodnego i co myślisz że taki pierszy lepszy ma technologie aby zatrzymać takie ataki?Ten wygrywa co ma przewagę technologiczną więć każdy kto jest do tyłu z techniką nie ma szans.

Portret użytkownika Quark

Zapominasz tylko o tym , że

Zapominasz tylko o tym , że to się nazywa "wyścig zbrojeń" i już to przerabialiśmy ... każdy myślał , że jak będzie miał bombę atomową to zyska przewagę a teraz wiele państw je ma a niektóre liczą to w tysiącach sztuk i co .... i nic. Już dzisiaj steruje się dronami (armia amerykańska) z blaszanych baraków daleko od frontu i wysyła roboty nie przeciw robotom ale ludziom - konkretnie niczego nie spodziewającym się arabom , którzy mają co najwyżej kałsznikowa.  Gdyby zaś wysyłali je przeciwko innej armi która też ma takie drony to najlepszym taktycznym wyjściem jest zniszczenie ich centr dowodzenia czyli właśnie tych baraków w których ludzie wpatrzeni w monitory sterują dronami bojowymi.

Portret użytkownika Quark

Tak samo miała wyglądać

Tak samo miała wyglądać ewentualna konfrontacja zbrojna między USA i ZSRR w czasach "zimnej wojny" - cała wojenna pożoga była zaplanowana na naszym polskim terytorium .. tu miały spadać bomby atomowe . Taki mieli traktat , że jakby co - to będą walczyć nie na swoim terytorium , ale na polskiej ziemi , która potem miała być na wieki skażoną strefą zakazaną - nami się nikt nie przejmował !

Portret użytkownika entyr

Ja tam nie wiem, ale chyba

Ja tam nie wiem, ale chyba nie warto wyrzucać kuchenek mikrofalowych na złom, bo niszczy się w ten sposób środowisko, zaśmieca się je, a w starych książkach od fizyki można spotkać ciekawe zastosowania magnetronów.
Oczywiście ostrzegam, że nie można się bawić takimi rzeczami, bo łatwo sobie gałki oczne ugotować. Serio - jak się nie wie co się robi, to nie wolno.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Quark

Jak się wie ... a z kuchenki

Jak się wie ... a z kuchenki mikrofalowej , która wytwarza rozproszona wiązkę o mocy zaledwie kilkuset watt to można sobie co najwyżej radar zrobić .. 

Aby mikrofal użyć jako broni to ich wiązka musi być silnie skupiona i skoncentrowane tak jak laser świetlny , żeby w ułamku sekundy móc uszkodzić latającego napastnika - z tym , że wystarczy mu blaszana obudowa i NIC mu się nie stanie - tak jak jest z kuchenką mikrofalową w domu .. Tak właśnie działa radar - poprzez ODBICIE fal mikrofalowych od METALOWEGO samolotu !

Teraz rozumiesz absurdalność tego głupiego pomysłu ?!

Skomentuj