Potężna erupcja Etny. Fontanny lawy wystrzeliły z wulkanu

Kategorie: 

Źródło: @etnaboris (Twitter)

Nowa potężna erupcja wulkanu Etna zaniepokoiła wulkanologów. Napadowy epizod rozpoczął się 1 lipca w południowo-wschodnim kraterze Etny i trwał około 120 minut.

 

Aktywność stromboliańska w kraterze Etny wznowiła się o 22:40 UTC. Wulkan wystrzelił olbrzymie fontanny lawy i wyemitował kolumnę dymu, która wzniosła się na wysokość 6 kilometrów. Alert lotniczy został podniesiony do poziomu czerwonego i po kilku godzinach został zredukowany do poziomu pomarańczowego.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika wawa

Trzeba brać pod uwagę że w

Trzeba brać pod uwagę że w dzisiejszych czasach jest zalew informacji z róznych mediów.Kiedyś w różnych miejscach działy się tragednie i ludzie nie wiedzieli, a dziś byle co to sertki artykułów filmików i nakręcania, więc bez przesady to Twoje "niebawem" może okazać się nie za Twojego życia.

Skomentuj