Ekstremalne upały w Kanadzie! Słupek rtęci przekracza 45 stopni Celsjusza

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dziesiątki ludzi zmarło w Kanadzie podczas bezprecedensowej fali upałów, która nęka ten znany z chłodnego klimatu kraj. Pobite zostały wszelkie rekordy temperatur. Od kilku dni codziennie na skutek upałów umiera kilkadziesiąt osób. 

 

We wtorek w Kanadzie został pobity rekord temperatury wszechczasów. W Lytton w Kolumbii Brytyjskiej  zanotowano aż 49,6C!  Warto dodać, że w momencie pobicia rekordu już trzeci dzień z rzędu trwały tam czterdziestostopniowe upały. Północno-zachodnie Stany Zjednoczone również doświadczają rekordowych wysokich temperatur.

 

Upał nad zachodnią Kanadą i Stanami Zjednoczonymi był spowodowany kopułą nieruchomego gorącego powietrza pod wysokim ciśnieniem rozciągającym się od Kalifornii do Arktyki. Temperatury spadają na obszarach przybrzeżnych, ale na obszarach śródlądowych jest mało wytchnienia.

 

Do niedzieli temperatury w Kanadzie nigdy nie przekraczały 45C. Premier Kolumbii Brytyjskiej John Horgan powiedział, że najgorętszy tydzień w historii tego kraju był „katastrofalny dla rodzin i ludności”.

 

Liczba zgonów związanych z upałami prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ niektóre obszary zgłaszają nagłe zgony, ale jeszcze nie zebrano danych. Uważa się, że w samym Vancouver od piątku upały spowodowały śmierć 65 osób. Wiele domów w Kolumbii Brytyjskiej nie jest wyposażonych w klimatyzację, ponieważ w miesiącach letnich temperatury są znacznie niższe.

 

Krajowa służba meteorologiczna Environment Canada wydała ostrzeżenia dotyczące upałów dla prowincji Kolumbia Brytyjska i Alberta, a także obszarów Saskatchewan, Terytorium Północno-Zachodniego i Manitoby. Strażacy są bardzo zaniepokojeni możliwością pożarów, prawdopodobnie spowodowanych przez burze, które mogą wystąpić, gdy zmienią się warunki pogodowe.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kanada w Polsce

Kanada w Polsce ma opinię

Kanada w Polsce ma opinię bardzo zimnego kraju... W zimie na niektórych jej obszarach robi się rzeczywiście zimno - do około -50 C! A to jeszcze bardzo daleko do Syberyjskich Mrozów?

W lecie natomiast większość terytorium południowej Kanady regularnie doświadcza temperatur powyżej 30 C; a raczej bliżej 40 C...

Komentarze niektórych osób, które przeczytały powyższy artykuł niestety tylko świadczą o tym, że te osoby zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jaka jest tutaj rzeczywista sytuacja! Jako ciekawostka: gdy na dnie ciągnącej się przez ponad 200 km doliny, w Lytton i innych osadach temperatura doszła do +50 C na szczytach otaczających tę dolinę gór od strony zachodniej leżało jeszcze dużo śniegu! Pozdrawiam.

Portret użytkownika r

"Wiele domów w Kolumbii

"Wiele domów w Kolumbii Brytyjskiej nie jest wyposażonych w klimatyzację, ponieważ w miesiącach letnich temperatury są znacznie niższe."
zastanawiam sie, jak ludzkosc przezyla bez klimatyzacji. Czy to jest mozliwe. Moze dinozaury wyginely, bo klimatyzacji nie mialy.

Portret użytkownika Quark

W Polsce też jedna rośnie ...

W Polsce też jedna rośnie ... we Warszawie a wielu mieszkańcom zwyczajnie palma odbija i to przez cały rok. Najdalej wysunięty kawałek położony jest na tej samej szerokości geograficznej co kraniec Hiszpani ale ogólnie Kanada rozpoczyna się na tej samej szerokości co Polska a kończy daleko za Norwegią.

Portret użytkownika SurvivorMan

Praktycznie co roku od kilku

Praktycznie co roku od kilku dekad, temperatury biją kolejne rekordy... I 20 lat temu, to jeszcze można było dać się nabrać na teksty niektórych "oświeconych", że to tylko jedna z faz cyklu słonecznego to powoduje... Problem w tym że cykl słoneczny trwa 11 lat, a tu dalej mamy wzrost średniej rocznej temperatury na planecie Dirol

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika endriu gołota

Zazwyczaj są to kilkudniowe

Zazwyczaj są to kilkudniowe (okresowe) ekstremalne ocieplenia danych rejonów wskazujące na użycie geoinynierii Z obserwacji miejsca w którym mieszkam wynika co innego, zimy owszem stają się cieplejsze ale za to pozostała część roku zrobiła się chłodniejsza Lata są tak zimne że nie jest możliwe kompanie się w jeziorze jak kiedyś Zdarzają się cyklicznie ostre zimy i rzadziej ciepłe lata, ostatnie jakie pamiętam ciepłe lato było w 2018 roku
Mimo to propaganda co roku wklepuje nam że kolejne lata biją rekordy ciepła,więc nie powielaj bzdur

Portret użytkownika SurvivorMan

Już to kiedyś jednemu

Już to kiedyś jednemu dyletantowi mówiłem więc powiem i Tobie, bo masz te same "argumenty"... 
Twoje podwórko to nie centrum wszechświata! To że nie możesz się kOMpać w jeziorze bo Ci pizga, nie jest żadnym wyznacznikiem do tego by twierdzić że klimat się w skali globalnej nie ociepla! Jesteś razem ze swoim podwórkiem tylko nic nie znaczącym punkcikiem w skali globalnej, a mowa tu o zmianach globalnych a nie zmianach na Twoim podwóreczku i położonym obok jeziorku!
JEŚLI PODWAŻASZ ZJAWISKA GLOBALNE TO UŻYWAJ ARGUMENTÓW GLOBALNYCH!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika r.abin

Globalnie - tp mezosfra się

Globalnie - tp mezosfra się oziębia i kurczy (co wróży epokę lodowcową) - a Kanada nie jest "globalna". W Polsce, ociepla się od 200 lat, a gwałtowny wzrost (globalnie) - zaczął się od lat 70 u.w - po akcji "oczyszczania powietrza z SO2". Aerozole siarczanowe b. skutecznie obniżają temperaturę Ziemi (i stężenie CO2) - widać to wyraźnie, po każdej większej erupcji.wulkanu. A ludzkość emituje kilkadziesiąt razy więcej dwutlenku - więc efekty są cololwiek większe. 

Portret użytkownika endriu gołota

Sposób w jaki

Sposób w jaki zdyskredytowałeś moja wypowiedź wyraźnie wskazuje że jesteś z farmy trolli, no ale to chyba już nie nowość prawda
W wieeelkim skrócie opisałem moje kilkudziesięcioletnie obserwacje które nie tyczą się tylko mojego "podwóreczka" Pominąłeś natomiast istotne przesłanie dotyczące ingerencji człowieka w ekstremalne warunki pogodowe za sprawą geoinżynierii, która ryje berety ludziom w celu uwiarygodnienia prowadzonej przez nich polityki okradania pod płaszczykiem globalnego ocieplenia Po za tym wpis dotyczył zmiany klimatu w Polsce i Europie polegającej na braku ciepłych okresów letnich w ostatnich kilku dziesięciu latach Jakoś 30 lat temu można było przechodzić całe lato w krótkiej koszulce i w spodenkach, obecnie jest to niemożliwe Występują co jedynie kilkudniowe (2-3 dni) upały w przeciągu lata, albo lata w ogóle nie ma To są wnioski wyciągnięte z obserwacji a nie z rewelacji medialnych
Twoja narracja pokrywa się z agendą globalistów, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji

Strony

Skomentuj