WHO ogłasza, że „szczep Delta jest najbardziej zakaźną i śmiertelną odmianą koronawirusa”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Delta, czyli indyjski wariant SARS-CoV-2, jest potencjalnie „bardziej śmiercionośny, ponieważ rozprzestrzenia się skuteczniej od osoby do osoby i jest bardziej podatny na zarażenie osób wrażliwych, które trafiają do szpitala i mogą umrzeć” – powiedział Mike Ryan, dyrektor programu ds. nagłych wypadków zdrowotnych WHO.

 

Niebezpieczeństwo jest szczególnie duże w regionach o niskiej gęstości szczepień. Sytuację można poprawić, wprowadzając środki mające na celu ochronę najbardziej wrażliwych grup ludności i dystrybucję szczepionki - pisze CNBC.

 

Odpowiedzialność za to ponoszą, według Ryana, światowi liderzy i przedstawiciele organizacji medycznych.

„Możemy chronić najbardziej narażonych pracowników pierwszej linii” – powiedział – „a fakt, że tak się nie dzieje, jak wielokrotnie powtarzał dyrektor generalny WHO, jest globalną katastrofą moralną”.

Pod koniec ubiegłego tygodnia WHO uznała wariant Delta za dominujący szczep koronawirusa na całym świecie. W zeszłym miesiącu otrzymał on status bardzo niebezpiecznego. Dzieje się tak, gdy wariant staje się bardziej zakaźny, bardziej śmiertelny lub bardziej odporny niż obecne szczepionki i leki. Zastąpił on Alfa, również zaraźliwą odmianę, która na początku roku przeszła przez Europę i Stany Zjednoczone.

„Ta konkretna opcja Delta jest szybsza, silniejsza i łatwiej dotrze do słabszych niż poprzednie opcje, więc jeśli są ludzie bez szczepień, ryzykują jeszcze więcej” – powiedział Ryan. WHO wzywa kraje rozwinięte do wysyłania szczepionek do najbiedniejszych regionów w ramach pomocy charytatywnej.

 

Według badań Delta jest o 60% bardziej zakaźna niż Alfa, która z kolei była bardziej zakaźna niż pierwotna odmiana, która po raz pierwszy pojawiła się w Wuhan (ChRL) pod koniec 2019 roku. Według WHO w poniedziałek, wariant Delta został zarejestrowany w 92 krajach... Istnieją również dowody na to, że prowadzi to do poważniejszych objawów, ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ioehrer

A szczep omega przyjdzie po

A szczep omega przyjdzie po was o wilekie "elity", tak że będzie to najbardziej śmiertelny wirus na świecie, ale wyłącznie dla was - WIRUS WKURWIENIA LUDU. I czuję, że będzie to już niedługo... Na to już lekarstwa nie znajdziecie...

Portret użytkownika baca

he he ja wolę nie komentować

he he ja wolę nie komentować tylko poczekać na opinie specjalistów od odpornosci stadnej: gash napisz nam ile dawek zamierzasz przyjąć na deltę żeby się katarem nie zarazić...
bo jakbyś sie na wakacje z paszportem wybierał - droga stoi otworem tylko trzeba sobie wziąść suchy prowant na kwarantannę i zgrzewkę papajatestów i jakiś autobus bo do samolotów szczepanów nie wpuszczają....
wiem, wiem że miało być inaczej no ale tak wyszło Smile

 

Strony

Skomentuj