WHO ogłasza, że „szczep Delta jest najbardziej zakaźną i śmiertelną odmianą koronawirusa”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Delta, czyli indyjski wariant SARS-CoV-2, jest potencjalnie „bardziej śmiercionośny, ponieważ rozprzestrzenia się skuteczniej od osoby do osoby i jest bardziej podatny na zarażenie osób wrażliwych, które trafiają do szpitala i mogą umrzeć” – powiedział Mike Ryan, dyrektor programu ds. nagłych wypadków zdrowotnych WHO.

 

Niebezpieczeństwo jest szczególnie duże w regionach o niskiej gęstości szczepień. Sytuację można poprawić, wprowadzając środki mające na celu ochronę najbardziej wrażliwych grup ludności i dystrybucję szczepionki - pisze CNBC.

 

Odpowiedzialność za to ponoszą, według Ryana, światowi liderzy i przedstawiciele organizacji medycznych.

„Możemy chronić najbardziej narażonych pracowników pierwszej linii” – powiedział – „a fakt, że tak się nie dzieje, jak wielokrotnie powtarzał dyrektor generalny WHO, jest globalną katastrofą moralną”.

Pod koniec ubiegłego tygodnia WHO uznała wariant Delta za dominujący szczep koronawirusa na całym świecie. W zeszłym miesiącu otrzymał on status bardzo niebezpiecznego. Dzieje się tak, gdy wariant staje się bardziej zakaźny, bardziej śmiertelny lub bardziej odporny niż obecne szczepionki i leki. Zastąpił on Alfa, również zaraźliwą odmianę, która na początku roku przeszła przez Europę i Stany Zjednoczone.

„Ta konkretna opcja Delta jest szybsza, silniejsza i łatwiej dotrze do słabszych niż poprzednie opcje, więc jeśli są ludzie bez szczepień, ryzykują jeszcze więcej” – powiedział Ryan. WHO wzywa kraje rozwinięte do wysyłania szczepionek do najbiedniejszych regionów w ramach pomocy charytatywnej.

 

Według badań Delta jest o 60% bardziej zakaźna niż Alfa, która z kolei była bardziej zakaźna niż pierwotna odmiana, która po raz pierwszy pojawiła się w Wuhan (ChRL) pod koniec 2019 roku. Według WHO w poniedziałek, wariant Delta został zarejestrowany w 92 krajach... Istnieją również dowody na to, że prowadzi to do poważniejszych objawów, ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Nie slucham zazwyczaj ludzi

Nie slucham zazwyczaj ludzi,którzy powtarzają wciąż to samo, jakbym mial w to uwierzyć.ja wierzę w jednego Boga,pana i ozywciela i w Jezusa Chrystusa. A co ponadto to pochodzi od diabła a bestia jego 666 czyli czlowiek i jego maszyny,tv,snartfony,i inne bzdury.

Sa takie bajki dla dzieci pokazujace jak wezwac pomoc przez smartfona,bo przecież juz nie ma stupid fonów. 

I bardzo bym chcial by na świecie jakas firma najlepiej nokia wypuscila taki stupid fon.ale bym sie cieszyl.

Portret użytkownika mw

Bóg to zazdrosny, gniewny

Bóg to zazdrosny, gniewny słabeusz oczekujący miłości od człowieka i karzący go, gdy nie dostaje tego czego oczekuje. Stworzył wszystko, a więc również diabła, w związku z czym odpowiada za niego i jego czyny. Jeśli jest wszechmogący to może pozbyć się diabła i zła, ale tego nie robi, ponieważ jest słaby albo diabeł to jego kochanek. 

Portret użytkownika Konrad Trojak

Panowie nie zmuszajcie mnie

Panowie nie zmuszajcie mnie żebym  zerwał tapete żeczywistości i pokazał wam prawdziwe oblicze boga .jest tu i teraz jedna droga i obyśmy się na niej spotkali .stada baranów nikt już nieuratuje jego los jest przesądzony .

Portret użytkownika Odwazniak

Bóg to nie Stwórca. Stwórca

Bóg to nie Stwórca. Stwórca stworzył też bogi i diabły, w ramach nauki o wolnej woli wyboru, czy być dobrym, czy złym.

Stworca stworzył także error - błąd, żeby nie było nudno i był rozwój albo zwój zależnie od wyboru. 

Portret użytkownika Kwazar

autor: Namaste napisał:

autor: Namaste napisał: "Twoje wyobrażenie o tym, jaki jest Bóg, a prawda o Bogu, to dwie różne rzeczy." Wiem i zdaję sobie z tego sprawę.Czas w końcu odpuścić i zejść na Ziemię.Ograniczyć przerośnięte wyobrażenia.Spójrzmy na rzeczywistość SPÓJRZMY WOKOŁO i wszystko się nam co trzeźwiej myślącym wyjaśni, kim jest ten "nasz" Bóg.

Strony

Skomentuj