Ponad 500 tys. zgonów w Brazylii z powodu COVID-19

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Liczba zgonów w Brazylii z powodu COVID-19 przekroczyła 500 tys. i pod tym względem kraj zajmuje drugie miejsce na świecie. Co więcej, pobity został właśnie dzienny rekord zakażeń - w środę potwierdzono ponad 115 tys. nowych przypadków.

 

W Brazylii pandemia wręcz szaleje, a mimo to władze centralne wciąż nie chcą wprowadzić ogólnokrajowego lockdownu. Rządy poszczególnych stanów wręcz złagodziły restrykcje - w wielu miastach restauracje i bary ponownie otworzyły się, a mieszkańcy nie noszą maseczek. Tymczasem program szczepień objął dotychczas zaledwie 11% dorosłych. Co więcej, w wielu miastach odbywają się protesty antyrządowe.

 

Według najnowszych danych, w Brazylii od początku pandemii na COVID-19 zmarło ponad 500 tys. osób - gorszy wynik mają jedynie Stany Zjednoczone, gdzie zarejestrowano ponad 600 tys. zgonów. Co więcej, w środę padł nowy rekord dziennej liczby zakażeń - potwierdzono ponad 115 tys. nowych przypadków. Tego samego dnia z powodu COVID-19 zmarło ponad 2,3 tys. pacjentów.

Stany Zjednoczone postanowiły pomóc Brazylii w walce z pandemią. W tym celu dostarczą do tego państwa 3 miliony szczepionek. Transport ruszy jeszcze w czwartek. Jednak same szczepionki niewiele zdziałają, dopóki Brazylia nie podejmie stanowczych działań, które ograniczą rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Prorocznia

Czytałem niedawno o korelacji

Czytałem niedawno o korelacji między covidem a glifosatem. Brazylia przoduje w uprawie roślin GMO,co tutaj jest nie bez znaczenia. Jeszcze nie raz usłyszymy o brazylijskiej "pandemii" a to dlatego, że rząd tego kraju przeciwstawia się amerykańskiej polityce.

Widziałem też w tym tyg. u sąsiada (bo nie mam TV). jak Kraśko-Pan kłamał oficjalnie w wiadomosciach odnoscie szczepień i procentów. Akurat rano byłem na stornie gov.uk.i bardzo ale to bardzo nie zgadzało mi się to co mówił z danymi z tej strony. I oczywiscie wszyscy straszą Deltą jakby o trąd chodzilo.Objawy? Straszne! Katar, ból głowy, czasem gorączka...

Czytam też o ALARMACH lekarzy pediatrów z całego swiata odnosnie szczepień dzieci. Tego w wiadomosciach nie podają...

Polecam też podstronę gov.uk tzw żółtą kartę "Yellow Card" jest tam wiele ciekawych zestawień

dolegliwości poszczepiennych. Znajduję też DWIE OFIARY ŚMIERTELNE po podaniu szczepionki Pfizer'a tyle że w pierwszej dekadzie 2000.

Ciekawe są też badania szczepionek przeprowadzone na blisko 2tys.dzieci. Skąd oni te dzieci brali?

I co na to prawo? Oddać własne dziecko do eksperymentow? Jak? Kto? Za ile?

Portret użytkownika Robaczkowa

Kuzynka mojego partnera

Kuzynka mojego partnera zaszczepiła się na covid19. Wzięła tylko pierwszą dawkę. Dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że zmarła na serce. Nigdy nie chorowała na serce. Kobieta 51 lat. Fajna babka, oczytana, inteligentna. Nie wiem co ją podkusiło, że dała się dziabnąć śmiercionką.

I niech mi jakaś kanalia powie, że nopy i śmierć w wyniku szczepień to incydenty nieistotne statystycznie. To jest depopulacja Polski i trzeba być ślepym, żeby tego nie dostrzec. Nie dajcie się zastraszyć i nie szczepcie się bez względu na wszystko. To ogromne, ogromne ryzyko.

Portret użytkownika baca

jeszcze jedna śmierć bez

jeszcze jedna śmierć bez sensu...

i niech nikt nie mówi że telewizor nie jest bronią masowego rażenia - przecież tylko jego widownia biegnie po szprycę...

Robaczkowa, to może zapisz kuzynkę do loterii bo jak wygra pośmiertnie hulajnogę to sens jakiś w tym jednak będzie....

 

Portret użytkownika pixelek

Moja znajoma szczypała się w

Moja znajoma szczypała się w maju jest już po drugiej dawce i nic jej nie jest. Swojego Syna też szczypała i niedawno jest tez po 2 dawce. Oboje się dobrze czują. Więc te szczypawki to chyba loteria jedne są skażone a inne to woda

Strony

Skomentuj