Inżynier z Chin skonstruował autonomiczny rower

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W dobie błyskawicznego postępu technologicznego sporo mówi się o konieczności opracowania i wdrożenia autonomicznych samochodów, a nawet autonomicznych samolotów, które miałyby zagwarantować pasażerom znacznie większe bezpieczeństwo. Chiński inżynier postanowił pójść o krok dalej i skonstruował... autonomiczny rower.

 

Peng Zhihui, pracownik chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei, który studiował na Uniwersytecie Nauk Elektronicznych i Technologii w Chengdu w wolnym czasie realizował swój dość nietypowy projekt pod nazwą Xuan. W pierwszej kolejności stworzył trójwymiarowy model roweru Highway Deadfly. Następnie wyposażył go m.in. w płytkę ESP32 ze wbudowanym modułem WiFi i Bluetooth, czip komputerowy Shengteng 310, kamery i dalmierz laserowy Lidar, a także urządzenie pozwalające zachować równowagę podczas jazdy i postoju. Peng Zhihui przygotował również odpowiednie algorytmy, specjalnie dla swojego samojeżdżącego roweru.

Autonomiczny rower powstał w ciągu 4 miesięcy. Wynalazek chińskiego inżyniera z pomocą czujników, kamer i oprogramowania potrafi wykrywać i omijać przeszkody na swojej drodze - zupełnie jak autonomiczne samochody. Samojeżdżące pojazdy cieszą się na ogół dużą popularnością, jednak rower z pewnością się do nich nie zalicza. Dzieło młodego chińskiego inżyniera przede wszystkim nie nadaje się do transportu ludzi - nie posiada odpowiedniej mocy. Nawet bez ładunku nie potrafi dorównać sile ludzkich mięśni. Twórca sam zauważył, że jego autonomiczny rower wymaga ulepszeń, jednak nawet w finalnej wersji prawdopodobnie nie będzie miał szerokiego zastosowania.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

zaczyna się produkcja rzeczy

zaczyna się produkcja rzeczy dla nikogo - dlaczego dla nikogo - szczepionka likwiduje wszystkich to po co robić rower dla wszystkich jak nie ma już nikogo - to lepiej robić dla tych co zostali czyli nikogo : D hahahaa

a tak w ogóle to rower bez człowieka wygląda jak jakaś pizda gejowska (choć nigdy takiej nie widziałem i nie chce ) Biggrin

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Kwazar

No i fajnie ale to i tak w

No i fajnie ale to i tak w sumie do niczego. Lepiej by taczkę a jakąś okarę sterowaną, co sama robi i się ładuje, wymyślili. Ile pomyślunku ludzkiego jest MARNOTRAWIONE na wielkie NIC to się w głowie nie mieści.

Skomentuj