Japonia i Finlandia wspólnie opracują technologię 6G

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Fiński program badawczy 6G, koordynowany przez Uniwersytet w Oulu oraz należące do japońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji konsorcjum Beyond 5G, podpisali dokument dotyczący wzajemnej współpracy w zakresie technologii 6G. Wagę tej współpracy, podkreśla decyzja Japonii na początku wiosny o zainwestowaniu 2 miliardów dolarów w rozwój technologii 6G.


Oprócz Uniwersytetu Tokijskiego i Narodowego Instytutu Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, do kluczowych organizacji członkowskich Konsorcjum Beyond 5G, należy kilka japońskich firm telekomunikacyjnych (Nokia), operatorów i konglomerat SoftBank. 6G Flagship to program badawczo-rozwojowy i innowacyjny finansowany przez Akademię Fińską i Uniwersytet w Oulu na lata 2018-2026. Współpraca z Japonią jest częścią ekspansji międzynarodowego ekosystemu 6G Flagship.

Wcześniej zapowiadano, że Japonia i Stany Zjednoczone przeznaczą łącznie 4,5 miliarda dolarów na rozwój sieci szóstej generacji. Konsorcjum japońsko-chińskie potrzebuje współpracy z krajami „trzecimi” w celu stworzenia jednolitych standardów, w przeciwieństwie do rozwiązań chińskich. W przyszłości do rozwoju mają dołączyć amerykańskie firmy Cisco i Intel. Oczekuje się, że sieci 6G wejdą do użytku komercyjnego na początku lat 30.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika kam

Czyli podsłuch w każdym

Czyli podsłuch w każdym telefonie na żywo. Na przykład bezpośrednia rozmowa dwóch osób z telefonami w kieszeniach zostanie zapisana w chmurze jako rozmowa pomiędzy właścicielami tych telefonów, bo oba aparaty zanotowały te same dźwięki w tym samym czasie. Pewnie osobę bez telefonu w grupie też łatwo zidentyfikować po cechach charakterystycznych głosu i odnaleźć inne treści rozmów z przeszłości jeśli zostały nagrane. SI jeszcze chybaa nie ma, ale jak powstanie to wrogów ideologicznych będzie zwalczać, skoro teraz działa cenzura, a pod Słońcem nie dzieje się nic, co nie wydarzyło się kiedyś; przez kilka lat bardziej niż kiedykolwiek...

Portret użytkownika Wungiel

Ja swoją karierę w korpo

Ja swoją karierę w korpo zacząłem od dużej firmy z branży telekomunikacyjnej. Wtedy to był właściwie potentat w branży, szczególnie na polu wdrożeń w obszarze "public safety". Kiedyś przyjechał do nas bardzo miły pan z UK trochę poopowiadać o tym 5G, jak technologia była jeszcze w fazie eksperymentów i standaryzacji. No ciekawe rzeczy gadał, ale za uja pana nie mogłem nijak zrozumieć na kiego grzyba takie przepustowości i całe to "Internet of Things". W tym czasie jeszcze nie wszędzie LTE było wdrożone na szeroką skalę i jak dla mnie, to nie było żadnych, ale to żadnych przesłanek z rynku dla rozwoju takich kosmicznych technologii. Teraz, z perspektywy czasu patrząc, mogę postawić śmiałą tezę - ci co to nakręcają, od początku mieli plan, o którym się nie mówiło przykrywając to za to takimi nonsensami, że będzie wspaniale, jak nawet twoja szczoteczka do zębów będzie miała broadband do netu. Uważam, że od początku chodziło o:

1) drony (i takie z przesyłkami, jak z Amazona, i niestety takie z kamerą lub jakimś uzbrojeniem - rzecz jasna bardziej te drugie)

2) gromadzenie big data (ładnie się to nazywa profilowaniem - no po prostu globalny podsłuch)

3) mocny rozwój technologii zbliżonych koncepcją do RFID, czyli ogólnie czipowanie, jako narzędzie dla wdrożenia cyfrowej waluty no i oczywiście nadzoru.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Skomentuj