Przywódcy krajów G7 chcą zaszczepić na COVID-19 wszystkich ludzi na świecie do końca 2022 roku

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na tegorocznym szczycie G7, w którymi biorą udział najbogatsze państwa świata, zapadło kilka kluczowych decyzji w związku z pandemią COVID-19. Realizacja tych planów oznaczać będzie przymus szczepień przeciwko koronawirusowi.

Kluczowa jest w tym kontekście wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii - Borisa Johnsona, poprzedzająca szczyt:

W przyszłym tygodniu przywódcy największych demokracji świata spotkają się w historycznym momencie dla naszych krajów i dla całej planety. Świat oczekuje od nas, że sprostamy największemu wyzwaniu ery powojennej: pokonamy COVID i poprowadzimy globalne ożywienie napędzane naszymi wspólnymi wartościami. Zaszczepienie całego świata do końca przyszłego roku, byłoby największym wyczynem w historii medycyny. Wzywam pozostałych liderów G7, aby przyłączyli się do nas, abyśmy zakończyli tę straszną pandemię i zobowiązali się, że nigdy nie pozwolimy, by spustoszenie dokonane przez koronawirusa powtórzyło się.

Powiedział to człowiek, który jeszcze do niedawna tak bardzo lekceważył pandemię, że chciał sobie wstrzyknąć wirusa na wizji.

Teraz wezwał przywódców największych gospodarczych potęg z grupy G7, by ludność na całym świecie została zaszczepiona przeciw COVID-19 do końca 2022 roku.

W realizacji tego zadania ma pomóc przekazanie ponad miliarda szczepionek krajom mniej rozwiniętym.

Stany Zjednoczone zobowiązały się do przekazania uboższym państwom 500 milionów dawek szczepionki Pfizer, Wielka Brytania z kolei chce przekazać co najmniej 100 milionów dawek.

Jest to więc odpowiedź na apel wystosowany przez WHO, aby bogatsze kraje zamiast szczepić młodych ludzi, przekazały część swoich szczepionkowych zapasów państwom mniej rozwiniętym. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, potrzebne jest od 8 do 11 miliardów dawek szczepionki, by zaspokoić potrzeby krajów biednych.

Jeżeli jednak G7 chce zaszczepić wszystkich do końca przyszłego roku, to znaczy, że prędzej czy później pojawią się naciski na opornych, którzy nie chcą przyjąć antycovidowych preparatów. Zatem znów mamy do czynienia z realnym ryzykiem globalnego wymuszania na ludziach decyzji o zaszczepieniu, pod różnymi groźbami.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika baca

nie bądź głupi drako, raz że

nie bądź głupi drako, raz że mogą cie igłą ubogacić w jakiś hiv a dwa nie przeszkadzaj naturze odsiewać idiotów... jak muchy do gówna poszli dobrowolnie i po namowach syna starego dżepetto dali sobie wtrzyknąć muchozol wiedząc doskonale jak prawdomówny jest pinokio...

teraz są na ostatniej prostej - nie utrudniaj im owczego biegu po nagrodę darwina, bo cię stratują albo coś...

 

Portret użytkownika Rodsław

Odradzam, w niczym zaszczepom

Odradzam, w niczym zaszczepom nie pomożesz a sam możesz sobie zaszkodzić, jak mówi Jerzy Zieba, uszczypnięci zarażają "ironia losu".

porozmawiajmy.tv/czym-grozi-uszczypniecie-jerzy-zieba/

To czas depopulacji i wszędzie może być koń trojański od patyków które wkładają do nosa po igły a kwintesencja trojana  to białe kitle.

Bądź ostrożny Drak.

 

Portret użytkownika keri

Twoje płytki nie przedłużą

Twoje płytki nie przedłużą życia zaszczepom, ponieważ po szczypawce mają jednocześnie zakrzepy i wylewy krwi - w wielu miejscach tworzą się zakrzepy, co powoduje, że gdzie indziej brakuje płytek i są wylewy. Dadanie płytek zwiększy zakrzepy, bo tak działa szczypawka.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Portret użytkownika asa

G 7  to NIE SĄ NAJBOGATRZE

G 7  to NIE SĄ NAJBOGATRZE KRAJE ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!! TO SĄ NAJBARDZIEJ ZADŁUŻONE KRAJE  NA CZELE Z USA które ma ok. 25 bilionów $ dlugu tj. więcej niz warte są aktywa całej gospodarki usa. Dlatego te kraje wywołują wojny, zamieszki, destabilizują gospodarki innych krajów przy pomocy szantażów.

Strony

Skomentuj