Niezaszczepieni ludzie w Indiach będą nosić odznakę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Policja na wiejskich obszarach Indii zmusiła niektórych obywateli, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, do noszenia insygniów z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, uniwersalnym symbolem zagrożenia. Wywołało to ogromne oburzenie w kraju, w którym już brakuje zastrzyków.

 

Urzędnicy okręgu Nivari w centrum Madhya Pradesh powiedzieli, że wprowadzili politykę zachęcającą do większej liczby szczepień.

 

„Obserwując niski wskaźnik szczepień w naszym regionie, postanowiliśmy oddać hołd zaszczepionym osobom. Jednak wkrótce znaleźliśmy również dużą liczbę osób, które nie zostały zaszczepione ”- powiedział Santosh Patel, policjant z jednostki z siedzibą w rejonie Pritvipur.

„Dlatego, aby dać im nauczkę i zachęcić do szczepień, złożyliśmy przysięgę, że zaszczepimy je jak najszybciej” – cytuje policyjną agencję Reuters. Zaszczepieni otrzymywali znak w kolorze indyjskiej flagi z napisem „Jestem patriotą”. Ci, którzy nie byli zaszczepieni, otrzymywali znak z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, który brzmi: „Nie zbliżaj się do mnie, nie jestem zaszczepiony. Proszę, trzymaj się ode mnie z daleka."

Niektóre osoby zostały zauważone przez dziennikarzy z podobnymi naklejkami. Polityka wywołała oburzenie w Internecie, a użytkownicy mediów społecznościowych nazywali ją „obrazą” i „stygmatyzacją”.

 

Około 14% mieszkańców Madhya Pradesh otrzymało jedną szczepionkę na koronawirusa, a wskaźniki szczepień na obszarach wiejskich, takich jak Nivari, gdzie wszystko się dzieje, należą do najniższych w kraju. Indie, największy na świecie producent szczepionek, borykają się z problemami z dostawami po wyeksportowaniu dziesiątek milionów szczepionek, w tym darowizn do mniejszych krajów.

 

Indie to oczywiście bardzo specyficzny kraj, w którym człowieka można pobić kijami, a nawet rozszarpać na kawałki za „niewłaściwą wiarę”, ale trend wydaje się być znacznie szerszy niż Indie, a to dopiero początek, więc warto śledzić rozwój wydarzeń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Co by nie mówić to "noszenie

Co by nie mówić to "noszenie odznaki" ma wydźwiek pozytywny raczej . Bo scheriff nosił odznakę , agenci FBI , CIA , CBA itd. wraz z policjantami też noszą odznaki . Czyli w tym przypadku powinno to raczej brzmieć : "będą zmuszeni nosić znak ...

Tylko kto ma się do tych wolnych ludzi nie zbliżać ... zaszczepieni ? I kto niby miałby ich kontrolować ? Przecież trudno oczekiwać , że policja wszystkich po kolei będzie sprawdzać czy ma paszport szczepienia czy "trupią czaszkę" . Tam wielu zwykłych ludzi nawet dowodu osobitego nie ma a jak ma to i tak nie nosi ze sobą bo i poco ? Ja też nigdy nie noszę - no chyba , że jadę gdzieś po coś (i to nie rowerem).

Portret użytkownika Rumcajs

jak oni zaczną tam padać jak

jak oni zaczną tam padać jak muchy od tych śmiercionek to świat będzie mógł zapomnieć o normalnym oddychaniu - powietrze znośne do oddychania to może będzie w kopalniach abo jakiś prawdanych wielkich jaskiniach bez przelotu powietrza. Chodzi mi o to że nie będą nadążać palić i zakopywać ciał - wszystko będzie tak cuchnęło że szkoda gadać. Wzięli się za mordowanie ludzi wszystkich na raz i grubo się przeliczą. A więc będzie już wtedy fizyczna nie ukryta W O J N A !

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Kwazar

Niezaszczepieni ludzie w

Niezaszczepieni ludzie w Indiach będą nosić odznakę ? No rozumiem, bo co Indie to Indie.Czyli w Indiach odznaka.W Joojropie to wiadomo nie nowość ze znakowaniem.Czyli w Jojropie, to postaremu i nic nie trzeba wymyślać.Numer tatuaż na rękę.Sprawdzone doskonale więc po co wymyślać odznaki ? No, może jakieś gwiazdki,trójkąciki i inne ozdoby rozpoznawcze można na ubranka naszyć.Nie mówię żeby nie. A nawet nową modę wprowadzić i uczynić tani materiał na ubranka powszechnie dostępny np. w pasiaki.Ludzie sami se będą szyć za taki bezcen.

Portret użytkownika entyr

Tak tylko zwrócę uwagę na to

Tak tylko zwrócę uwagę na to jak działa manipulacja:
pierwotny artykuł zawiera zdania typu "odznaka", "insygnia", "symbol".
Właściwie to wspaniałe słowa, bo kto nie chciał dostać odznaki będąc w harcerstwie, skautach itp? Insygnia - no przecież harry potter i insygnia śmierci - symbol siły, władzy. Odznaka - symbol przynależności, braterstwa.
Gdyby taki artykuł napisał kolega, przyjaciel, ktoś kogo lubimy - zaczęlibyśmy się zastanawiać czy mu nie odbiło.
Ale że artykuł jest w niezmienionej formie propagowany prze media, władze, których się nie znosi, ale i jednocześnie boi, to wydźwięk jest taki:

- dla zaszczepionych: nie ma problemu, żeby nieszczpionych oznaczać, w końcu to całkiem pozytywne symbole. Coś jak odznaka za umiejętność rozpalenia ogniska. Nie ma się czego wstydzić. No i w końcu musimy oznaczyć tych co chcą mi zabić babcię. Siewcy śmierci - powinno się ich zabijać, a my tylko ich oznaczamy ... czy nie jesteśmy przypadkiem zbyt wyrozumiali?

- dla niezaszczepionych: nie będzie tak źle. Policjanci noszą mundury, księża sukienki, a my będziemy nosić odznaki. Może dzięki temu się zaczniemy poznawać i jednoczyć?

A prawda jest taka, że ludzi (jednych i drugich) sprowadzono wartością do butelki denaturatu. Tylko ludzi jest jeszcze za dużo, żeby im okazać całą pogardę systemu, więc pierw napuśćmy jednych na drugich, niech się wyrżną, a resztki które pozostaną będzie już łatwo spacyfikować.

To co jest testowane na innych ludziach - przyjdzie do każdego. A to dopiero łagodny początek.
Już czas przestać zadawać mordercom ugrzecznione pytania w stylu: "ale panie psorze - mówią o 100 tysiącach niepotrzebnych trupów z pana psora winy - czy byłby pan łaskawy na tyle, aby sprzedać nam jakąś ugrzecznioną bajeczkę? Jakiś bezsensowny bełkot który uznamy za troskę i wyjaśnienie? Strasznie przepraszamy, że nie w porę, że pan może zmęczony, ale sam pan rozumie, te 100 tysięcy niepotrzebnych trupów ... pan nie ma teraz czasu i ochoty? To my przyjdziemy jutro, jeśli to panu nie będzie przeszkadzało".
To już nadszedł czas lania po mordach tak, żeby się skurwysynom przypomniał stan ich konta wraz z pinem do karty.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Decyzja władz tego stanu

Decyzja władz tego stanu Indii ma na celu zachęcanie służb mundurowych i zaszczepionych do ataku na niezaszczepionych. Każe im się nosić te naklejki i odznaki, by byli traktowani jako "obiekty zagrożenia" i "wrogowie ludu". Celowo sprowadzają ich do ludzi niższej kategorii. Niedługo zaczną tworzyć getta dla niezaszczepionych, a następnie ich wysyłać do obozów FEMA. Historia niestety zatacza koło. Mamy III Rzeszę tyle, że w wydaniu globalnym.

Strony

Skomentuj