Turyści w Republice Cypru Północnego będą musieli nosić elektroniczną bransoletkę jak recydywiści

Kategorie: 

Źródło: Jérémy-Günther-Heinz Jähnick

Turecka Republika Cypru Północnego, wystosowała niedawno nowe ograniczaniu w przemieszczaniu się dla turystów oraz mieszkańców tego kraju. Osoby poddane kwarantannie w tym kraju, będą musiały nosić specjalne elektroniczne bransolety, monitorujące ich przemieszczanie się po wyspie.

 

Nowe ustawodawstwo obowiązuje od 7 czerwca. Zdaniem władz tego kraju, jest to ukłon w stronę turystów, którzy wzamian za nie podpisanie zobowiązania do nieopuszczania hoteli i noszenie specjalnego znacznika w formie bransolety na kostce, będą mogli spędzać wakacje na terenie Repobliki Cypru Północnego. Zaznaczono również, że certyfikat szczepienia lub 10 dniowa kwarantanna wraz z wykonaniem dwóch testów PCR, wciąż pozostają dostępnymi alternatywami.

Warto zauważyć, że obowiązek noszenia elektronicznych nadajników ukrytych w bransoletach, to proceder kojarzony zwykle z działalnością przestępczą. Wygląda więc na to, że zarówno chorzy na COVID-19 jak i osoby niezaszczepione, są traktowane przez Republikę Północnego Cypru jako bandyci. Na całe szczęście, póki co są one dobrowolne a nie obligatoryjne, jednak upodlenie jakim są poddawani turyści i mieszkańcy tego kraju, jest wyraźnie dostrzegalne. Czy podobne praktyki pojawią się również i w naszym kraju?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

No dobra ale jaki to ma sens

No dobra ale jaki to ma sens ? No bo tak , skoro ktoś nie chce się poddać kwarantannie i zrobić dwóch testów (zapewne dodatkowo płatnych) - bo mu urlop w zamknięciu przeminie  , czyli bez sensu - nie chce też się zaszczepić - to co im to da że będzie nosił na nodze "namiernik"  ? Przecież jeśli jest "bezobjawowym zarażaczem" to poroznosi bakcyla po całej wyspie i tak .. Wygląda na to , że wszystko "rozbija" się o przymus (!) wyboru między : albo się zaszczep , albo będziesz oglądał plaże i wyspę przez okno albo noś nadajnik i będziemy cię śledzić . Czyli wniosek jest taki ; chcesz być "wolny" to się zaszczep ... Tak samo "wolne" są owce na pastwisku , gdzie zakres swobody wyznaczają im psy pasterskie ! 

Przez cały zeszły rok trwania plandemii nie widziałem NIKOGO kto by kasłał , kichał lub miał inne objawy chorobowe skłaniajace do stronienia od tego kogoś . 

Portret użytkownika Quark

Da się nawet założyć koszulę

Da się nawet założyć koszulę nie zdejmując marynarki a Ty pytasz o skarpetkę .. (to nie jest żart !) - co więcej można nawet wywrócić przebitą dętkę na "lewą" stronę (!) - przez tą diurkę . Kiedyś w miesięczniku : "Młody Technik" były takie zagadki . A takie "obroże" dozorowe są wodoszczelne , bo przecież raz założonej zdejmować nie wolno a kąpać się trzeba. 

Portret użytkownika Robaczkowa

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty - manifestacje antyszczepionkowe w WARSZAWIE, KRAKOWIE, AUSCHWITZ. https://www.youtube.com/watch?v=XjzV6PMDZMg Przekazujcie tę informację innym bo ludzie nie wiedzą. Cenzura w necie mocno działa.

W WARSZAWIE spotykamy się 12 czerwca 2021 r. o godzinie 13:00 obok pomnika Powstania Warszawskiego (pl. Krasińskich), skąd przejdziemy ulicami stolicy (Ministerstwo Zdrowia, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac De Goulle`a, most Poniatowskiego, PGE Narodowy).

Portret użytkownika Sralak

Takie branzoletki mają ci co

Takie branzoletki mają ci co pracują poza więzieniem żeby nie uciekli a nie recydywiści bo jest mnustwo recywidistow ktorzy ich nie mają dlatego wątpię by to była prawda więc dla mnie jest to fake news i click bait, nie ma tego na normalnych stronach.

Portret użytkownika tubylec

Tzw. "obrożę" może dostać

Tzw. "obrożę" może dostać każdy kto ma wyrok do odsiadki. Nazywa się to odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Dla systemu jest to wygodniejsza opcja bo nie musi cię żywić we więzieniu i ogólnie zajmować się tobą. Ustawiają ci czujnik tak że nie możesz wyjść za próg mieszkania, bo jak wyjdziesz to zaraz zjeżdżają się psy .. możesz też wychodzić gdzie chcesz ale w określonych godzinach. Więc i tak jesteś na krótkiej smyczy.

Portret użytkownika Quark

Czy Ty nie rozumiesz , że to

Czy Ty nie rozumiesz , że to jest DOZÓR czyli KARA pozbawienia wolności , inaczej mówiąc areszt domowy . Jak człowiek coś "przeskrobie" ale nie jest niebezpieczny i nie ma potrzeby zamykać go do "więźnia" to odbywa KARĘ we własnym domu - wolałbyś pójść do prawdziwego więzienia ?? 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Nie rozumiesz ,ze wiezienie

Nie rozumiesz ,ze wiezienie jest miejscem kary a dom miejscem ktorego nie wolno naruszac.Jesli obroza decyduje o tym czy moge wyjsc bo spadla mi z balkonu szmata to .... dalej sobie dopisz jak jestes traktowany...

wiem ,ze to jest lepsze niz wiezienie - ktos powie... nie to nie jest lepsze niz wiezienie... bo na obrozy powinienes wychodzic wszedzie a nadajnik ma tylko ulatwic sprawdzanie polozenia...

zreszta wiezienie jest dla masochistow co potrafia wytrzymac za kratkami...

Strony

Skomentuj