Ile informacji ludzkość wyprodukowała w 2020 roku?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od chwili powstania sieci WWW, z każdym rokiem sukcesywnie powiększa się ilość danych, które tworzy nasza cywilizacja. Oczywiście ogromna większość tych informacji, nie jest nam niezbędna do życia, ale trend ten pokazuje nam, jak bardzo zmieniła się ludzkość na przestrzeni dekad i o ile więcej informacji musimy sobie przyswoić, żeby być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół nas.

W 2020 roku, między innymi z powodu pandemii COVID-19 i przeniesienia większej części ludzkiej aktywności do Internetu, nasza cywilizacja wytworzyła 44 zetabajty danych. To 44 tryliardy bajtów, a tryliard, to 1 i 21 zer.

W ciągu dnia wysyłanych jest 294 miliardy e-maili, 65 miliardów wiadomości na WhatsApp i 500 milionów tweetów. Na Facebooku powstają każdego dnia 4 petabajty danych tworzonych przez użytkowników. Internauci przeprowadzają też 5 miliardów wyszukiwań.

Według szacunków, do 2025 roku, każdego dnia na całym świecie będzie tworzonych 463 eksabajty danych. To 463 tryliony bajtów, a trylion, to jedynka i 18 zer.

Jest to równowartość 212 765 957 płyt DVD dziennie i odpowiednik 677 999 998 576 200 stron tekstu!

W nadchodzących latach, rozszerzy się zasięg Internetu Rzeczy, co spowoduje, że miliardy urządzeń połączonych z Siecią, wygeneruje kolejne pakiety informacji, radykalnie powiększających rozmiar naszego cyfrowego Uniwersum.

Jednak wyłowienie czegoś naprawdę cennego z tego „śmietnika danych”, będzie coraz trudniejsze.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty - manifestacje antyszczepionkowe w WARSZAWIE, KRAKOWIE, AUSCHWITZ. https://www.youtube.com/watch?v=XjzV6PMDZMg Przekazujcie tę informację innym bo ludzie nie wiedzą. Cenzura w necie mocno działa.

W WARSZAWIE spotykamy się 12 czerwca 2021 r. o godzinie 13:00 obok pomnika Powstania Warszawskiego (pl. Krasińskich), skąd przejdziemy ulicami stolicy (Ministerstwo Zdrowia, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac De Goulle`a, most Poniatowskiego, PGE Narodowy).

Portret użytkownika Kwazar

Ile informacji ludzkość

Ile informacji ludzkość wyprodukowała w 2020 roku? Niewiele.Chyba że śmiecie i zanieczyszczenia traktujemy, też jako informację.Punkt widzenia jest w pełnej zależności od punktu siedzenia. A poczytaj sobie informacje tylko z Łoneta a Wupeta po plolskawemu a może coś wreszcie zrozumiesz ? Jak tego mało, to se TIVI włącz. Może wtedy coś wreszcie dotrze ? A jak NIC nie dotrze, bo to dla ciebie "chleb powszedni" Pomyj i NEKOŃCZONEJ GŁUPOTY No to biegaj,psiocz i wściekaj sie na świat i słuchaj dalej.Może w końcu dobiegniesz i TY do "OBIECANEJ ZIEMI" prędzej do betonowej ściany dobiegniesz za którą NIGDY NIC NIE BYŁO OBIECANE .....NIGDY nie będzie i się nigdy nie spełni.

Portret użytkownika Maryjan_66

Tak, z tym że szybciej od

Tak, z tym że szybciej od Internetu Rzeczy rozszerza się Rzecz Internetu. Rzecz Internetu jest to takie ustrojstwo co podpina sie pod internet, bierze z niego informacje i na wyjściu wypluwa kolejne - spowrotem do internetu, ale już ubarwione wedle swojego widzimisie, interesów, pojmowania świata. Po części jesteśmy tymi rzeczami my, a niektórzy już w 99% (ten jeden procent zostawiam na czynnosci fizjologiczne, których jeszcze internet nie zawładnął). To Rzeczy Internetu generują wiekszośc tych danych.

Głosuj za
13

Skomentuj