"Zaszyfrowany" komunikator ANOM, okazał się pułapką FBI na przestępców. Aresztowano ponad 800 osób!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

FBI, holenderska policja krajowa (Politie) i szwedzka policja (Polisen) we współpracy z 16 krajami, przeprowadziły jedną z największych operacji organów ścigania. Celem służb, było przyciągnięcie do podstawionej platformy, organizacji zajmujących się globalną przestępczością zorganizowaną, handlem narkotykami i praniem brudnych pieniędzy, niezależnie od miejsca ich działania.

 

Od 2019 roku, federalne Biuro Śledcze USA, w ścisłej współpracy z australijską policją federalną, opracowało i potajemnie prowadziło firmę produkującą zaszyfrowane urządzenia o nazwie ANOM, która rozrosła się do obsługi ponad 12 000 zaszyfrowanych urządzeń w ponad 300 syndykatach przestępczych działających w ponad 100 krajów. Z usług FBI, korzystała włoska mafia, gangi motocyklowe i międzynarodowe organizacje zajmujące się handlem narkotykami. W międzynarodowej koalicji uczestniczyły: Australia, Austria, Kanada, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Węgry, Litwa, Nowa Zelandia, Holandia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania m.in. Szkocja i Stany Zjednoczone.

Operacja, nazwana OTF Greenlight/Trojan Shield, jest jedną z największych i najbardziej skomplikowanych operacji organów ścigania w walce z zaszyfrowanymi działaniami przestępczymi. Kraje międzynarodowej koalicji, wspierane przez Europol, wykorzystały 27 milionów wiadomości przesłanych przez serwery ANOM i przeglądało je przez 18 miesięcy. W rezultacie ich działań, w ciągu ostatnich dni w 16 krajach przeprowadzono ponad 700 przeszukań domów, ponad 800 aresztowań i skonfiskowano ponad 8 ton kokainy, 22 tony konopi indyjskiej i żywicy konopnej, 2 tony narkotyków syntetycznych (amfetaminy i metamfetaminy), 6 ton prekursorów narkotyków syntetycznych, 250 sztuk broni palnej, 55 luksusowych pojazdów i ponad 48 milionów dolarów w różnych światowych walutach i kryptowalutach.

 

Sieci przestępcze mają ogromne zapotrzebowanie na szyfrowane platformy komunikacyjne w celu ułatwienia ich działalności. Między innymi dlatego w lipcu 2020 roku, szyfrowana platforma EncroChat została zdemontowana przez Operational Taskforce EMMA. Nieco później, w 2021 roku międzynarodowa grupa organów sądowych i organów ścigania (Belgia, Francja, Holandia) skutecznie zablokowała narzędzie Sky ECC. Po usunięciu Sky ECC w marcu 2021 roku, wiele zorganizowanych sieci przestępczych szukało nowej platformy komunikacyjnej. Głównie dlatego, OTF Greenlight/Operation Trojan Shield, okazało się tak druzgocącym sukcesem, a tak wiele organizacji przestępczych, zaczęło korzystać z platformy zarządzanej przez FBI.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

nie ma ani jednego

nie ma ani jednego komunikatora którego nie szpiegują - zapisana jest też cała historia rozmów i plików które są przesyłane między sobą. 

nawet Polskie gadu gadu wykupiły jakieś żydy z usa tylko po to żeby mieć dostęp do tego co piszą ludzie.

Zastanawiam się czy nawet IP to IP komunikator z pominięciem serwerów jest też nie nasłuchiwany przez jakieś pegazusy. Najlepiej by było instalować jakaś starą grę online działającą z czatem i tam sobie prowadzić rozmowy jak już chcemy ominąć np. telefon skype i inne gówna. 

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika Robaczkowa

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty - manifestacje antyszczepionkowe w WARSZAWIE, KRAKOWIE, AUSCHWITZ. https://www.youtube.com/watch?v=XjzV6PMDZMg Przekazujcie tę informację innym bo ludzie nie wiedzą. Cenzura w necie mocno działa.

W WARSZAWIE spotykamy się 12 czerwca 2021 r. o godzinie 13:00 obok pomnika Powstania Warszawskiego (pl. Krasińskich), skąd przejdziemy ulicami stolicy (Ministerstwo Zdrowia, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac De Goulle`a, most Poniatowskiego, PGE Narodowy).

Portret użytkownika entyr

"W rezultacie ich działań, w

"W rezultacie ich działań, w ciągu ostatnich dni w 16 krajach przeprowadzono ponad 700 przeszukań domów, ponad 800 aresztowań i skonfiskowano ponad 8 ton kokainy, 22 tony konopi indyjskiej i żywicy konopnej, 2 tony narkotyków syntetycznych (amfetaminy i metamfetaminy), 6 ton prekursorów narkotyków syntetycznych, 250 sztuk broni palnej, 55 luksusowych pojazdów i ponad 48 milionów dolarów w różnych światowych walutach i kryptowalutach."

Brzmi to trochę jakby złapano konkurencję dla działalności jaką cia zajmuje się hobbystycznie od kilkudziuesięciu lat.
No ale to hobby, gdzie pozwala się zarabiać płoteczkom, aby były posłuszne i oddane podczas profesjonalnych akcji jak np. handel ludźmi, dziećmi, organami. No tu już działają profesjonaliści, co to nie potrzebują rozgłosu w mediach. Zauważyliście, że jakoś ubywa nam dzieci na tej planecie? Nie zauważyliście, bo przecież w mediach nie było o tym.

cyt z goolga: "Według organizacji International Centre for Missing and Exploited Children rocznie na całym świecie znika bez śladu 8 mln dzieci. Najbardziej wiarygodne statystyki podaje Międzynarodowa Organizacja Pracy. Według niej rocznie jest porywanych około 1,2 mln dzieci. W Polsce co roku ginie ok."

Widzieliście? Bohaterscy policmajstry co chwila udaremniają przerzuty homeopatycznych ilości narkotyków przez granicę, likwidują pola konopii, znajdują brudne pieniądze ... a tu obok, na globie, co roku znikają bez śladu cztery Warszawy zamieszkałe wyłącznie przez dzieci. To na pewno ufo, jak to donoszą co chwila z np. Meksyku (jakiś trup z dziurami pod pachą i brakiem nerek, jakiś trup bez oczu). Zamykajcie oczka, zbierajcie łąpówki, propagujcie niewiarygodne bajki, bo przecież jak zamkniecie oczka to rzeczywistość was też nie widzi i po was nie przyjdzie, no nie?
Dalej kurwa udawajcie, że nic się nie dzieje i dla spokoju przyjmujcie wszystko co wam narzucają. Przecież wy wykonujecie tylko rozkazy, prawda, kurwa wasza mać? Wy, z zamkniętymi oczkami, jesteście czyści, skurwysyny.

Portret użytkownika Medium

Generała Pietrowa ogladałam

Generała Pietrowa ogladałam wszystko, ale niewiele pamiętam, nie był zbyt sugestywny.

Pamiętam lepiej Lewaszowa. Obaj odeszli, gdy byłam nimi zainteresowana.

Obydwóm ktoś pomógł zejść z tego świata, Pietrowa sprzątnięto jakimiś magicznymi metodami, metodą bumerangu, czy jakoś tak, a Nikołaja Lewaszowa bronią elektromagnetyczną, są takie, które zatrzymują serca.

BTW: Widziałam wideo ze stadionu w Danii, gdzie ataku serca doznał jeden z piłkarzy. I coś zrobiło na mnie wrażenie: bardzo niepokojące bębny o niskiej częstotliwości.

Strony

Skomentuj