Salwador jako pierwszy na świecie zalegalizował bitcoin jako środek płatniczy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Podczas konferencji Bitcoin 2021, która odbyła się w Miami, największego wydarzenia poświęconego tej kryptowalucie, prezydent Salvador Nayyib Bukele ogłosił partnerstwo kraju z Strike, firmą zajmującą się portfelami cyfrowymi. Z jej pomocą w Salwadorze zostanie wprowadzona nowoczesna infrastruktura finansowa wspierająca technologię bitcoin.

 

„W przyszłym tygodniu wyślę Kongresowi dekret ustanawiający legalny środek płatniczy Bitcoina” – powiedział prezydent Bukele.

 

Według Jacka Mullersa, założyciela platformy płatniczej Strike, o wydarzeniu usłyszymy w całym świecie bitcoinów.

 

„Odrodzenie tutaj polega na tym, że bitcoin jest zarówno najlepszym aktywem rezerwowym, jaki kiedykolwiek stworzono, jak i doskonałym systemem monetarnym” – powiedział. „Posiadanie bitcoina to sposób na ochronę gospodarek wschodzących przed potencjalnym szokiem inflacyjnym związanym z fiducjarnymi pieniędzmi bez pokrycia w złocie”.

 

Przemawiając jako główny mówca konferencji, Mallers podkreślił, że to posunięcie pomoże uwolnić moc i potencjał bitcoina do codziennego użytku w otwartej sieci. Przyniesie korzyści osobom prywatnym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu.

 

Szczegóły nadchodzącej reformy dopiero nadejdą, ale CNBC dowiedziało się, że rząd Salwadoru zgromadził zespół ekspertów, aby pomóc w stworzeniu nowego ekosystemu finansowego.

 

„To było nieuniknione. Wreszcie pierwszy kraj zdecydował się uczynić Bitcoin prawnym środkiem płatniczym ”- powiedział Adam Back, szef firmy Blockchain Blockstream. „Z przyjemnością pomożemy Salwadorowi w dostosowaniu się do standardu Bitcoin”.

 

W Salwadorze w obiegu krążą głównie papierowe pieniądze, około 70% mieszkańców nie ma konta bankowego ani karty kredytowej. Przekazy pieniężne od migrantów pracujących w krajach rozwiniętych stanowią ponad 20% produktu narodowego brutto kraju. Istniejące usługi pobierają 10% lub więcej za przelewy międzynarodowe, proces ten trwa czasami kilka dni i musisz przyjść do oddziałów, aby otrzymać pieniądze. To nie pierwsze doświadczenie państwa Ameryki Łacińskiej z cyfrowymi walutami. W marcu Strike uruchomił swoją aplikację mobilną w Salwadorze, która szybko stała się najczęściej pobieraną w kraju.

 

Paul Krugman, amerykański ekonomista i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z 2008 roku, uważa, że tak zwana społeczność bitcoinów to nic innego jak kult, który opiera się wyłącznie na ślepej wierze swoich członków. Jeśli to przekonanie zostanie nagle zachwiane, bitcoin i wszyscy jego inwestorzy upadną. Niedawno nazwał on cyfrową walutę „libertańskimi bzdurami”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Binx

Hehehe , wiecie dlaczego ?

Hehehe , wiecie dlaczego ? ano dlatego ze najwieksze gangi narkotykowe Mara Salvatrucha (MS-13) i Barrio 18 – mogą zatrudniać ok. 60 tys. ludzi (jaka Polska firma zatrudnia tylu pracownikow ??). To zdecydowanie ułatwi im pranie pieniedzy.

Portret użytkownika ​euklides

No i bardzo dobrze. Tak też

No i bardzo dobrze. Tak też myślałem, że małe kraje staną się azylami normalności i wolności. Kumaci w najgorszym wypadku się tam przeprowadzą. Oczywiście chazaria boi się tego scenariusza, dlatego wymyśliła paszporty szczepionkowe, ale i na to znajdzie się sposób.

Skomentuj