Pilotażowo kilkuset Niemców będzie otrzymywało dochód bezwarunkowy 1200 euro miesięcznie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

1 czerwca ruszył w Niemczech test bezwarunkowego dochodu podstawowego. To już kolejny kraj, który postanowił zbadać zachowania ludzi, którzy otrzymują sporą kwotę bez spełniania żadnych wymogów. Czy takie badanie jest jednak miarodajne?

Do eksperymentu społeczno-ekonomicznego, zgłosiło się ponad 2 miliony chętnych. Spośród nich wybrano zaledwie 122 osoby. Każda z nich będzie przez trzy lata, co miesiąc otrzymywała 1200 euro.

Uczeni będą teraz badać, jaki wpływ na ludzi będą miały pieniądze za nic.

Szczęśliwcy nie musieli być osobami w potrzebie. Poza wypełnieniem kilku formularzy, nie muszą robić niczego, aby dostać te pieniądze. Nie będą one także opodatkowane.

Dodatkowo w czasie trwania badania, mogą podejmować pracę.

Oprócz nich, w eksperymencie będzie uczestniczyło także 1380 osób, które nie będą otrzymywać pieniędzy, ale co sześć miesięcy, za drobne wynagrodzenia, zgodziły się wypełniać takie same ankiety.

W sumie przez trzy lata, każda z wybranych 122 osób, dostanie 43 200 euro.

Fundusze pochodzą ze zbiórki około 150 tysięcy prywatnych darczyńców. Twórcy eksperymentu są przekonani, iż bezwarunkowy dochód dla wszystkich obywateli,  zniweluje presję związaną z koniecznością zarabiania pieniędzy na życie. Bez tej presji,  ludzie staną się bardziej wolni, kreatywni i szczęśliwsi.

Jednak żeby taki eksperyment był miarodajny, trzeba w niego zaangażować całą populację, a nie promil promila procenta. Uwagę na to zwraca wielu komentatorów tego typu inicjatyw.

Czy w końcu pojawi się w ramach ONZ pomysł, aby przeprowadzić takie testy w skali globalnej, na wielu milionach ludzi jednocześnie?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Angel Likola

o jest znak, że szkopskie

o jest znak, że szkopskie pańśtwo posthitlerowskie jest za bogate i należy powołać nowy proces norymberski i skazać posthitlerowskie elity na więzienie i wypłatę odszkodowania dla Grecji, Polski oraz Izraela ! Po tym jak oddadzą wszystką kasę naeży rozwiązać panstwo niemieckie i podzielić cały majątek pomiędzy wymienione kraje ! Tylu pomordowanych ludzi w obozach zagłady wymaga by posthitlerowskie makrele przestaly istnieć ! Módlmy się za ofiary ludobójstwa niemieckich opętańców loży ordo ab chao !

Portret użytkownika Quark

Zawsze taniej jest nie

Zawsze taniej jest nie zabierać zamiast poźniej dawać ale to nie jest tak widowiskowe jak "piniondz do renki" . Tylko czy merkel wie , że najpierw ktoś te pieniążki musi wypracować żeby je później tak szczodrze rozdawać ? To jest typowy przykład : "kiełbasy wyborczej" - popieraj nas bo my ci damy ! Ale co lewacki pomiot może wiedzieć o gospodarce i ekonomice ?? 

Portret użytkownika malina

Właśnie wpadł mi w oko

Właśnie wpadł mi w oko artykuł na głownej stronie ścieku: Rząd zapowiada dobrobyt ! Chce go osiągnąć mianowicie pakietem kolejnych ustaw.

Parę lat żyję widziałam już rózne wersje dobrobytu. Rzeczywiście można go osiągnąc ustawami, wydać je  formie paierowej  i rozdać każdemu. Przydadzą sie do: zawinięcia parówek, rozpalenia w piecu albo do podtarcia d.. y. W inny sposób ustawami dobrobytu wprowadzić się nie nie da.

Acha, może być zadeklarowany ustawowo  tak jak w Korei Płn i każdy kto będzie zaprzeczał pójdzie do obozu albo dostanie kulkę. W tym właśnie kierunku zmierzamy.

Portret użytkownika ​euklides

Pakiet 100 ustaw O niczym

Pakiet 100 ustaw Biggrin O niczym innym nie marzę niż o pakiecie 100 ustaw. To nie jest tak, że nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Będziesz mieć ustawowo zagwarantowane, że będziesz szczęśliwy, szczęśliwa....

Portret użytkownika Rafał Reperowski

O ekonomi nie słyszeli. Jak

O ekonomi nie słyszeli. Jak wszyscy dostaną darmowy papier, to o tyle zmniejszy sie wartosc nabywcza papieru. Docelowo 95% będzie biedniejsza, bo koszty życia wzrosną, a wartość ich pracy spadnie. To jest tylko sposób jak zadłużyć bardziej społeczenstwo, bo trzeba pamiętać, że o ten dochód gwarantowany wzrośnie zdolność kreytowa. Po prostu, masz oszczędności to cię ogolą, lepiej weź kredyt.

Portret użytkownika baca

angela hitler zrobiła że

angela hitler zrobiła że niemcy dostali dochód bezwarunkowy, pod warunkiem że sa pederastami, czarni no i zakończy się tak jak zawsze w niemczech bezwarunkową kapitulacją - kiedy ogłoszony zostanie gigantyczny sukces a potem wpadnie po ten dochód z pięć milionów czlowieków rozumnych z afryki...

 

Strony

Skomentuj