Ponad połowa badanych popiera pomysł zastąpienia polityków sztuczną inteligencją

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Choć uprawianie polityki jest zajęciem bardzo opłacalnym, to jednocześnie wśród wszystkich grup zawodowych, to właśnie parlamentarzyści cieszą się niesłabnącą antypopularnością. Ludzi irytuje niekompetencja, nepotyzm, nadużywanie władzy
i życie ponad stan na koszt podatników. Dlatego coraz częściej mowa o zastąpieniu polityków algorytmami sztucznej inteligencji.

Nawet 51 procent obywateli Unii Europejskiej, jest w stanie poprzeć taką koncepcję. Jeszcze więcej zwolenników tego pomysłu jest w Polsce. Tu „za” jest 55 % badanych.

Najbardziej entuzjastyczne są osoby w wieku od 25 do 34 lat, jest ich ponad 60%.

W grupie wiekowej 34 - 44 lata, odsetek ten wynosi z kolei 56 procent.

Podobna idea, związana z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, dotyczy zastąpienia nimi ścisłego kierownictwa korporacji, które poza braniem gigantycznych premii, (często wynikających ze wsparcia udzielanego firmom przez państwo, a więc przez podatników), wcale nie wpływają swoimi mądrymi decyzjami na wzrost zysków, często generując wręcz gigantyczne straty.

Swoją drogą bardzo ciekawe jest to, że wszyscy politycy trąbią o cyfrowej rewolucji i jej wpływie na skalę przemian na rynku pracy. Mam nadzieję, że zdają sobie sprawę, że automatyzacja zawodów dotyczyć będzie także ich.

Jeśli tego nie wiedzą albo sądzą, że ich to jednak nie dotyczy, to warto im to sukcesywnie przypominać.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

TAK NAPRAWDĘ

TAK NAPRAWDĘ

“Nie TOCZYMY WALKI przeciw krwi i ciału, ale przeciw zwierzchnościom, przeciw władzom, PRZECIW RZĄDCOM CIEMNOŚCI tego świata, PRZECIW DUCHOWEMU ZŁU na wyżynach niebieskich.
DLATEGO WEŹCIE PEŁNĄ ZBROJĘ BOŻĄ – (DUCHOWĄ, MENTALNĄ) – ABYŚCIE MOGLI PRZECIWSTAWIĆ SIĘ w dzień zły, a wykonawszy wszystko, OSTAĆ SIĘ.

STAŃCIE WIĘC, przepasawszy wasze biodra prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości; I obuwszy nogi w gotowość ewangelii pokoju.
A przede wszystkim weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste strzały złego. WEŹCIE TEŻ HEŁM ZBAWIENIA i MIECZ DUCHA, KTÓRYM JEST SŁOWO BOŻE - (SŁOWO PRAWDY) 

We wszelkiej modlitwie i prośbie MODLĄC SIĘ W KAŻDYM CZASIE W DUCHU, CZUWAJĄC NAD TYM Z CAŁĄ WYTRWAŁOŚCIĄ i Z PROŚBĄ ZA WSZYSTKICH  LUDZI PRAWDY”

(List Do Efezjan 6:12-18)
https://www.bible.com/pl/bible/138/EPH.6.12-18.UBG

====

Portret użytkownika baca

po zastanowieniu uważam, że

po zastanowieniu uważam, że to bez sensu... po co komu sztuczny morawiecki, sztuczny rydzyk albo sztuczny kaczyński? jak dla mnie wystarczy że królem polski jest sztuczny jezus z tworzywa sztucznego.
jezusowi można wgrać pendriva z inteligencją zczytaną z dudy to może wywalczy dla polski złoty medal w ponga z tymi muska szympansami podpiętymi do gier wideo

 

Strony

Skomentuj