Do końca wieku trzy największe miasta świata mają leżeć w Afryce

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jeżeli plany elit dotyczące globalnej depopulacji nie zostaną zrealizowane, to według prognoz, czeka nas eksplozja demograficzna, głównie w Afryce oraz Indiach. Z jej powodu, lista największych miast świata ulegnie rewolucyjnym modyfikacjom.

Według Global Cities Institute liczba ludności stolicy Nigerii - Lagos, ma w 2100 roku wynosić 88,3 miliona mieszkańców. Da jej to pierwsze miejsce na liście najludniejszych metropolii na Ziemi.

Druga będzie stolica Demokratycznej Republiki Konga - Kinszasa, która ma liczyć 83,5 mln mieszkańców. Wszystko dlatego, że ponad połowa jej ludności, to osoby mające mniej niż osiemnaście lat.

Leżące w Tanzanii miasto Dar Es Salaam, zajmie trzecie miejsce, gdyż pod koniec obecnego stulecia liczyć będzie 73,7 mln mieszkańców.

Jedyną konkurencją dla miast afrykańskich, mają być metropolie znajdujące się w Indiach. Bombaj (Mumbaj) będzie miał 67,2 mln mieszkańców a Delhi i Kalkuta, po ponad 50 mln.

W sumie, w czołowej dwudziestce największych miast na świecie, nie będzie żadnego miasta spoza Afryki i Azji. 22 miejsce zajmie Nowy Jork, który będzie liczył ponad 30 mln mieszkańców.

Trzeba jednak wkalkulować plany chińskich władz, które chcą łączyć ze sobą wielkie metropolie w jeszcze większe. Wtedy co prawda nie w wyniku eksplozji demograficznej, ale kumulacji obszarów, powstaną miasta z jeszcze większą populacją niż Lagos w 2100 roku.

Jeżeli zaś dojdzie do jakiegoś niespodziewanego kataklizmu, który wywoła masowe wymieranie, to obecne prognozy nie będą miały już racji bytu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No to przypuśćmy że już mamy

No to przypuśćmy że już mamy Mega Citys in Afrika By 2100.Jak powstały te slamsy tak bez ściemniania ?  Otóż w Afryce przyszłego czasu mamy znowu ogromny przyrost nturalny ale bez żadnych perspektyw rozwoju.Bezchołowie plemienne,kacykostwo,bezrobocie,bieda,głód i rozpacz szaleje w Africans na całego.Jedyną nadzieją (złudną od początku ale jednak nadzieją ) na BEZNADZIEJĘ i śmierć  są mega skupiska Africans w tzw. "Mega Afrikans Cites" Z tym, że tam poza kolejną dziką dżunglą,rządzą jeszcze mega krwawi dyktatorzy.Rozmiar popełnionej przemocy,korupcja,narkole,prostytucja i czarne dno rozpaczy decydują o tym, czy będziesz jeść i żyć parę dni dłużej czy nie.Tyle tytułem wstępu...

Portret użytkownika pangolin

jak wielką radością musi to

jak wielką radością musi to napełniać serce Ojca Naszego Przedwiecznego kiedy widzi jak pięknie  pomnaża się dzieło jego stworzenia. ileż to źrenic by widzieć piękno formy złotych proporcji, ferię barw świetlne refleksy migotliwe roziskrzone. ile uszu by słuszeć harmonię sfer ptaków szczebiot na gałęzi plusk wody poszum traw na sawannie .   ile skóry wrażliwej  by czuć najdelikatniejsze nawet podmuchy porannej bryzy od morza ciepło promieni słonecznych czuły dotyk miekkich warg 

a to wszystko  Boże Ciało, wszystko mało 

zapomniałem o nosach  

Skomentuj