W Wietnamie odkryto nowy hybrydowy szczep koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Wietnamie odkryto nowy wariant koronawirusa, który jest hybrydą szczepów odkrytych po raz pierwszy w Indiach i Wielkiej Brytanii, powiedział wietnamski minister zdrowia Nguyen Thanh Long.

 

 

Naukowcy zbadali strukturę genetyczną wirusa, który zainfekował kilku niedawnych pacjentów i odkryli nową wersję. Testy laboratoryjne wykazały, że może rozprzestrzeniać się łatwiej niż inne mutacje. Nowy wariant może być odpowiedzialny za niedawny wzrost ilosći zachorowań w Wietnamie gdzie koronawirus rozprzestrzenił się niemal w połowie kraju.

 

Wirusy często ulegają niewielkim zmianom genetycznym w miarę namnażania się, a nowe warianty koronawirusa pojawiają się niemal od pierwszego wykrycia go w Chinach pod koniec 2019 roku. Światowa Organizacja Zdrowia wymieniła cztery globalne „opcje budzące niepokój” – dwie po raz pierwszy zidentyfikowane w Wielkiej Brytanii i Indiach oraz te zidentyfikowane w Afryce Południowej i Brazylii. 

 

Większość nowych przypadków transmisji została znaleziona w prowincjach Bak Ninh i Bak Giang, dwóch prowincjach, w których znajdują się strefy przemysłowe, które zatrudniają setki tysięcy ludzi dla dużych firm, w tym Samsunga, Canona i Luxshare, partnera montażowego Apple. Pomimo surowych przepisów sanitarnych, firma z Bak Giang stwierdziła, że ​​jedna piąta z 4800 pracowników uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa. 

 

Warto te,ż zauważyć, że pojawienie się nowego wariantu wietnamskiego koreluje z masowymi szczepieniami. Wietnam do tej pory zaszczepił 1 milion osób szczepionką AstraZeneca. W zeszłym tygodniu zawarł z firmą Pfizer umowę na 30 milionów dawek, które mają zostać dostarczone w trzecim i czwartym kwartale tego roku. Firma prowadzi również rozmowy z Moderną, aby uzyskać wystarczającą ilość szczepień, aby w pełni zaszczepić 80% z 96 milionów ludzi w kraju.

 

Ocena: 

Średnio: 2 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

No proszę, tam, gdzie są

No proszę, tam, gdzie są szpryce, tam są mutacje i ludzie realnie chorują...

"Najlepsze" przed nami, bo jak już wyszczepią ilu zdołają, to odpalą 5G... i wtedy dopiero wyszczepieńcy "zatańczą" swój ostatni taniec, na ostatniej prostej...ale ludzie są głupi.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Nasuwa sie takie pytanie :

Nasuwa sie takie pytanie : czy sa kraje , gdzie nie szczepia wcale na covida? Lub czy sa kraje , gdzie szczepienia od wladz sa minimalne i nie ma do nich namawiania?

Po ostatnich lokach zauwazylem pewna zaleznosc , ze loki obejmowaly kraje katolickie w Europie poza Bialorusia , gdzie zyje najwieksza liczba chrzescian.

Wiadomo ,ze masoneria nienawidzi kosciola katolickiego , w tej wersji co Chrystus. Stad w Wietnamie jest tez 7 proc chrzescian i byc moze wlasnie to tu wymyslono corvina odmiane.

WUHAN - to symboliczne miasto bylo pierwszym osrodkiem chrzescianstwa w CHinach w 19 wieku , stad pojawienie sie tam epidemii bylo pieczecia na katolikach Bestii.

Portret użytkownika przemowandal

Wiadomo ,ze masoneria

Wiadomo ,ze masoneria nienawidzi kosciola katolickiego , w tej wersji co Chrystus

masoneria ,jezuici,iluminati to cały kościół katolicki tam gdzie kościół katolicki to bieda wyzysk człowieka i otłumanienie narodu..

Głosuj za
54

Strony

Skomentuj