NASA publikuje nowe zdjęcie "asteroidy apokalipsy" Bennu

Kategorie: 

Źródło: NASA

Na pokładzie należącej do NASA sondy kosmicznej Osiris-Rex znajduje się pojemnik z 60 gramami gruntu, którą lądownik zebrał z powierzchni potencjalnie niebezpiecznej dla Ziemi asteroidy Bennu. Zaprezentowano również nowe zdjęcia tego ciała niebieskiego. 

Bennu to małe ciało niebieskie z grupy Apollo, które zostało odkryte dopiero w 2013 roku. Asteroida została nazwana na cześć ptaka Bennu, symbolu zmartwychwstania starożytnego egipskiego boga Ozyrysa.

 

Eksperci uważają, że Bennu należy do klasy asteroid węglowych. Oznacza to, że w jej skałach zachowało się wiele pierwiastków chemicznych, które istniały 4,5 miliarda lat temu. Właśnie w tym czasie pojawiły się pierwsze planety układu słonecznego i Słońce. Dlatego naukowcy zaplanowali pobranie i dostarczenie próbki skały Bennu do laboratoriów naziemnych w celu ich zbadania.

 

Należy zauważyć, że Osiris-Rex poleci na naszą planetę w sposób nie do końca bezpośredni. Najpierw sonda przeleci kilka razy wokół Słońca, pokonując tym samym 2,3 miliarda km, a dopiero potem zbliży się do Ziemi.

 

Gdy tylko sonda znajdzie się w wymaganej odległości, pojemnik ze skałami i pyłem odepnie się i ze spadochronem spadnie na poligon w Utah. Oczekuje się, że nastąpi to 24 września 2023 r.

Średnica Bennu wynosi 510 metrów. Tą asteroidę NASA klasyfikuje jako potencjalnie niebezpieczną. Chociaż jego szanse na zderzenie się z Ziemią w ciągu następnych 200 lat szacuje się jako mało prawdopodobne, nadano jej już kilka „śmiercionośnych” przezwisk. 

 

Naukowcy obliczyli, że gdyby spadła na Ziemię, jego prędkość zderzenia wyniesie 12,86 km/s co z pewnością wywołałoby regionalną katastrofę. Ale do tej pory nikt nie jest w stanie przewidzieć dokładnych konsekwencji takiego zderzenia. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Przeciez jest to niemożliwe

Przeciez jest to niemożliwe by można było by odiagnac taka Technologie by łowić asteroidy. Trzeba niezle kłamać, by ktos w to mógł uwierzyć. Ufoludki zejda z nieba jak dacie im moc,a moc jest juz w pierwszej dawce szczepionki. Powolutku az do ostatniej fazy,az ich ulubieniec Lucek przybierrze powloke człowieka i bedzie udawać Jezusa. A to zdarzyc sie może. Tak samo jak uwierzyć w bałwana ze jest symbolem zimy.

Portret użytkownika Quark

Niemożliwe to jest wywinąć

Niemożliwe to jest wywinąć chełm na lewą stronę . To że nie potrafisz sobie wyobrazić takiej techniki nie oznacza , że nie da się tego zrobić. A ja Ci powiem tak , jest to równie łatwe jak przesiadka z jadącego samochodu do pędzącego pociągu - wystarczy dopasować prędkość i poruszać się stycznie.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Do syrieus - ufoludki jakos

Do syrieus - ufoludki jakos lataja po niebie i kosmosie... zatem mozliwe jest ,ze moga zrobic pewne rzeczy za ludzi. a NWO tylko sie tym chelpi. W koncu to upadli aniolowie , kotrzy chca wymordowac czyt. przejac 6 mld ludzkich dusz...aby odkupic sie u Boga za gwalt jaki uczynily laczac sie z corkami ziemskimi przed potopem.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Bennu - egipski ptak

Bennu - egipski ptak towarzyszacy Ozyrysowi odpowiednik greckiego feniksa z popiolow.
Nazwa statku kosmicznego Oziris Rex - czyli egipski bog smierci

Oziris spotyka sie z Bennu - kult egipski NWO dokonany.
Pan smierci odradza sie z popiolow.

Portret użytkownika baca

nasa czyli te zmurzynione

nasa czyli te zmurzynione sieroty po von braunach nadal się nie moga zdecydować co bedzie zaraz po pandemii: atak ufoludków czy morderczej asteroidy...
ja obstawiam że pojawi się godzilla... to prawie pewne tylko jeszcze panjackowski musiałby to potwierdzić Smile

 

Portret użytkownika MlotoWiertara

I kto teraz pomysli ,ze film

I kto teraz pomysli ,ze film Arnagedon mogl stac sie prawdziwy i Oziris - sonda dokonala na Bennu wiercenia i zalozyla tam ladunki nuklearne by spowodowac wybuch , ktory zmieni trajketorie Bennu i stuknie w Pacyfik... Smile

Skomentuj