Testosteron wpływa na nasilenie przebiegu koronawirusa u mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zidentyfikowano nowy czynnik, którym jest większa podatność mężczyzn na zakażenie koronawirusem w porównaniu z kobietami. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym JAMA Network Open.

 

Według statystyk mężczyźni są bardziej podatni na COVID-19 niż kobiety. Przypisano to faktowi, że w komórkach męskich płuc znajduje się więcej cząsteczek receptora ACE2, które są wykorzystywane przez wirusa do wnikania do komórki. Najnowsze badania wyjaśniają „selektywność” wirusa poziomem testosteronu we krwi.

 

Naukowcy zbadali profil hormonalny ponad 150 mężczyzn i kobiet z ciężkim COVID-19, rejestrując testosteron, estrogen, insulinę i inne hormony. Okazało się, że różne wskaźniki tych hormonów w analizach kobiet nie wpływały na nasilenie przebiegu choroby, podczas gdy u mężczyzn nasilenie choroby było wprost proporcjonalne do poziomu testosteronu we krwi.

 

Na jego niskim poziomie koncentracji, infekcja przebiegała w cięższych postaciach, wywołując wysokie ryzyko przyjęcia na intensywną terapię ... Co więcej, jeśli poziom testosteronu gwałtownie spadał, organizm nie radził sobie z chorobą 8 - 10 razy częściej niż organizm mężczyzn z wysokim stężeniem tego hormonu we krwi.

 

Naukowcy jeszcze nie zorientowali się, dlaczego tak się dzieje. Odpowiedź na to pytanie powinna pomóc w znalezieniu sposobów leczenia takich pacjentów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Tom73

To trochę tak jakby

To trochę tak jakby stwierdzić, że osoby hospitalizowane cieżej przechodzą covid. Z moich rocznych obserwacji wynika że osoby nieulegające medialnej propagandzie nie chorują na covid wcale Smile i to niezależnie od aktualnego stanu hormonalnego. Piszę aktualnego bo przecież poziom hormonów we krwi ulega ciągłym zmianom i ja bym odwrócił kota ogonem i wysnuł tezę, że ciężki przebieg covid powoduje spadek poziomu testosteronu Smile co wydaje się logiczne bo organizm koncentruje swój wysiłek na zdrowieniu a nie na produkcji do niczego mu w tym momencie niepotrzebnego hormonu.

Portret użytkownika Kaliwo

Brązowy kał może wpływać na

Brązowy kał może wpływać na wyniki testów koronacyjnych. Więc żryjmy robaczki bo tak każą bogacze światowi, podczas gdy oni zajadają się stekami z cielęcinki. Do wczoraj regularnie oglądałem telewizję ale dziś coś  się zmieniło doznałem nagłego olśnienia i wypierdoliłem patrzydło przez okno z 3 ciego piętra, na szczęście nikogo nie było na dole pod oknem. Polaczki to są tak podły naród, tak zakłamany, wyjątkowo wredny, jeden by drugiego zeżarł, k.....wa z kopytami i śmiechem na facjacie. Co wyście z siebie zrobili poliniaki wy już nie jesteście narodem ale BYDŁEM. I tak zostaniecie potraktowani jak bydło.

Portret użytkownika Emanuel Mario 1

Przecież to proste, Jeżeli

Przecież to proste, Jeżeli wirus miał eliminowac starsze lub schorowane jednostki ze społeczeństwa to poziom testosteronu jest dobrym wskaźnikiem młody zdrowy organizm ma sporo testosteronu, a dziadkowie już nie.

Portret użytkownika r.abin

Jestem za - a nawet przeciw.

Jestem za - a nawet przeciw. "Na jego (testosteronu) niskim poziomie koncentracji, infekcja przebiegała w cięższych postaciach, wywołując wysokie ryzyko przyjęcia na intensywną terapię" wychodzi, że mężczyźni bez testosteronu (np starcy) - powinni covid, przechorować lekko. Potem napisane jest coś przeciwnego, a ponieważ kondycja (będąca główną ochroną) spada z wiekiem - rozumiemy wyniki, odwrotnie (do intencji autora)

Skomentuj