Igrzyska Olimpijskie w Soczi zagrożone atakiem terrorystycznym

Kategorie: 

Zimowe Igrzyska Olimpiskijskie w Soczi rozpoczną się już 7 lutego jednak wiele wskazuje na to, że w trakcie imprezy może dojść do ataku terrorystycznego. W internecie pojawiło się nagranie należące do grupy islamistów z Kaukazu Północnego, którzy grożą atakiem na gospodarzy i turystów.

 
Przywódca rebeliantów Doku Umarow ostrzegł w powyższym nagraniu prezydenta Władimira Putina przed "prezentem", który jest przygotowywany zarówno dla niego jak i dla wszystkich turystów, którzy przyjadą na Olimpiadę w Soczi. Planowany atak terrorystyczny ma być zemstą za przelewaną krew muzułmanów, do której dochodzi każdego dnia na całym świecie.

 

Ponadto, grupa znana pod nazwą Vilayat Dagestan należąca do Umarowa przyznała się do samobójczego ataku w Wołgogradzie, który spowodował śmierć około 34 osób i zranił ponad 100 kolejnych. Rebelianci są powiązani z frakcją Ansar al-Sunna, znajdującej się w Iraku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika greani11

czyz nie widnieje napis ze

czyz nie widnieje napis ze chca zydow wybic ? chlopaki nie zartuja bynajmniej chca sie troche wspiac i dostac kase od ich przlozonych  wiec nie wyaje mnie sie by to oni to mieli zrobic ale maja zamiar kiedys nei bylo internetu wiec sie nikt nie pokazywal teraz chca byc popularni wiec robia wrzuty do sieci.ale nie znaczy to ze juz ni esa gdzies umieszczone ladunki.wszystko trzeba zalozyc przy budowie malo nie pracowalo ludzi a nie wydaje mnie sie ze i tak nie blo az takich kontroli jesli hcodzi o teren budowy rownie dobrze moglo byc gdzies zamurowane zaspawane i  podtrzymywane pradem wiec kazdy moze myslec co chce ja bym sochi ominol.ale tez nie musi sei nic stac tam moze rownie dobrze byc to tylko odwroceniem uwagi a atak moze byc r%ownie dobrze gdzies indziej moze byc rownie dobrze w polsce  zaplata za prace grup wywiadowczych i sadu islamistow.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika pies

terrorysci powinni robic

terrorysci powinni robic zamachy na tych co caly 2013rok jezdzili u ruskow mobilnym krematorium , kradli psy palac je zywe sku.......a ile osob wyladowalo na ulicy bo  na ich dzialce hu..stawialy hotel lub knajpe  .mozna poszukac   co robili w necie .

Portret użytkownika labrador

tak!tak!tak!juz euro 2012

tak!tak!tak!juz euro 2012 zasłynęło tym bestialstwem a wielcy celebryci piłkarze nawet słówkiem nie pisneli,a co na to wielcy olimpijczycy?wsztscy dobrze wiedza jak ocieka krwią niewinnych stworzeń olimpijska flaga,ja bojkotuje te igrzyska po prostu wyłaczam transmisje  .tak ode mnie,ja nie bede w tym uczestniczyc

Portret użytkownika maxi172

Wiecie co mi się wydaje ?.

Wiecie co mi się wydaje ?. Wydaje mi się że te igrzyska, a raczej atak na tą imprezę, będą nową formą 9/11. Co do skutów, mam nadzieje że obojętnie jakie one by nie były, nie będą skierowane w kraje zachodnie. Ale mogę mieć tylko nadzieje. Sądzę że wszyscy przeczuwacie, że coś stanie się podczas tej imprezy. 

Portret użytkownika Światłość

Wg mnie III wś, ktora obejmie

Wg mnie III wś, ktora obejmie również Polskę, rozpocznie się w 2015 lub 16.  Myślę że polski wywiad już o tym wie.  Spójrzcie co znalazłem:
"Narzędzia propagandowe rodem z drugiej wojny światowej, wciąż mają się świetnie. Potwierdza to nasze Ministerstwo Obrony Narodowej, planujące zakup broni agitacyjnej. Ogłoszono właśnie informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w sprawie zakupu ręcznych pocisków agitacyjnych (RPA) oraz agitacyjnych niekierowanych pocisków rakietowych (ANPR).
Na stronie internetowej Inspektoratu Uzbrojenia możemy znaleźć dokumenty informujące o szczegółach dialogów technicznych. Warunkiem uczestnictwa w nich jest przesłanie zgłoszenia do 17 grudnia tego roku.
Broń agitacyjna w formie bomb, pocisków rakietowych/artyleryjskich nie jest wynalazkiem nowym. Jako narzędzie propagandowe po raz pierwszy zostało użyte już w 19. wieku, kiedy to Francuzi podczas wojny z Prusami zasypywali wrogami ulotkami agitacyjnymi zrzucanymi z balonów. Największy rozwój ten broni nastąpił podczas drugiej wojny światowej i po niej. Obniżenie morale przeciwnika było zawsze ważnym czynnikiem dla wojskowych strategów.
 
Minimalny zasięg do 1 km, a jeden pocisk musi mieścić nie mniej niż 300 ulotek formatu A-6. Powierzchnia zrzutu to conajmniej 1000 metrów kw., przy rozcaleniu pocisku na wysokości 200 metrów.
 
MON przewiduje zakup 1600 kompletów RPA do 2022 roku, w tym po 200 w latach 2015 i 2016.
 
Agitacyjny niekierowany pocisk rakietowy (ANPR):
Kaliber pocisku to maksymalnie 120 mm, a waga z wyrzutnią nie może być większa niż 25 kg. Zasięg maksymalny nie powinien być mniejszy niż 6 km, a powierzchnia zrzutu to minimum 40 tys. metrów kw., jeden pocisk będzie zawierał co najmniej 2 tys. ulotek w formacie A-6.
 
 
W latach 2015-2022 przewiduje się zakup 700 kompletów, w tym po 40 w latach 2015 oraz 2016."
 
Całość tu: http://technowinki.onet.pl/mon-zasypie-nas-ulotkami-planuja-zakup-broni-agitacyjnej/71mqb
 
Nawet jeśli w tym roku zostanie zaatakowany Iran, to nastąpi jakiś impas którego punkt krytyczny nastąpi właśnie w roku 2015/16 przez zdecydowany ruch Chin i właśnie tak rozpęta się 3wś.... Tak to widzę,... a jak będzie - zobaczymy...
 
 

Portret użytkownika Detonator

Ja myślę, że do globalnego

Ja myślę, że do globalnego konfliktu nie dojdzie wcześniej niż 2020/2022. Dlaczego tak sądzę? Już piszę. Nie tylko mocarswa, ale i mniejsze kraje prowadzą intensywną wymianę uzbrojenia. Największe pieniądze na zbrojenia obecnie przeznacza Rosja i wyprzedziła już w tej dziedzinie Chiny. Rosja ma w 2020 roku osiągnąć pełną zdolność wojenną (tak oni to określają). Chiny właśnie budują 4 lotniskowce i pracują nad samolotami V generacji które mają wejść do użytku w 2022. Polska też zaczyna się zbroić. niedługo rozpoczną sie prace nad opracowaniem nowych łodzi podwodnych, ogłoszono przetargi na sprzęt transportowy, oronę antyrakietową, czołgi, karabiny i wiele wiele innego sprzętu. Osobiście byłem w szoku gdy przeczytałem, że Polska za około rok czasu będzie musiała odesłać na emeryturę stare samoloty SU-22 i inne i opracowuje się nowe plany dla naszego lotnictwa w tym zakup samolotów F-35. Tak jak napisałeś zakup broni agitacyjnej jeż jest rozłożony do roku 2022. Ameryka w 2022 wprowadzi do użytku nowe hipersoniczne, samoloty bombowe (prawdopodobnie bezzałogowe). Jak widać na tych przykładach wszyscy się do "czegoś" szykują, ale na tę chwilę jest za wcześnie. Natomiast portale geopolityczne przewiduję, że do globalnego konfliktu może dojść około 2030 roku. Mam nadzieję, że do żadnego konfliktu nie dojdzie ani w 2020 ani w 2030 i później.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika darek1

Dobrze kombinujesz , ale w

Dobrze kombinujesz , ale w Soczi nie wystarczy założyć alarmu w aucie. Po oświadczeniu terrorystów Rosja straci ładnych parę milionów dolarów na dodatkową ochronę ,a odsłonięte twarze terrorystów pokazują , że chyba jaj nie robią.

Portret użytkownika sky99

Pstre gadanie. 9 kwietnia

Pstre gadanie. 9 kwietnia 2010 wywiad USA ostrzegał o możliwym zamachu terrorystycznym na statek powietrzny, a to była zwykła brzoza i błąd pilotów.
Wybuch wulkanu czy trąba powietrzzna w Soczi nie powinna być klasyfikowana jako atak terrorystyczny Język
A to że jacyś chłopcy z zapałkami coś majaczą w internecie Smile
Czy oni mają na samolot? 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem