Białoruskie służby zmusiły do lądowania w Mińsku samolot Ryanair i aresztowały opozycjonistę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Białoruskie służby specjalne przeprowadziły dzisiaj akcję, której celem było aresztowanie niejakiego Romana Protasiewicza, który pracował nad projektem medialnym NEXTA, krytycznym wobec panującego. Zdaniem niektórych polskich polityków "Białoruś porwała polski samolot"!

 

Samolot o oznaczeniach SP-RSM, który został dziś zmuszony do wylądowania w Mińsku należy do firmy RYANAIR SUN, spółki córki tanich linii lotniczych Ryanair, zarejestrowanej w Warszawie, na ulicy Cybernetyki. Samolot ma polskie oznaczenia i polską flagę na kadłubie. 

Sekwencja zdarzeń była następująca. Ktoś - prawdopodobnie białoruskie służby - poinformował, że na pokładzie samolotu Ryanair lecącym z Aten do Wilna znajduje się bomba. Zgodnie z wytycznymi samolot wylądował awaryjnie w Mińsku a na pokład weszły białoruskie służby. Następnie aresztowano jednego z pasażerów, Romana Protasiewicza. Nie ma wątpliwości, że posadzenie samolotu miało tylko jeden cel, czyli zatrzymanie znanego białoruskiego blogera, któremu na Białorusi za swoją działalność grozi nawet kara śmierci! 

 

Protasiewicz w 2019 r. musiał wyjechać z Białorusi w związku ze współpracą z kanałem NEXTA na kanale Telegram, uznanym przez władze tego kraju za rozpowszechniający treści terrorystyczne. Pod koniec ubiegłego roku Roman Protasewicz został umieszczony na  liście terrorystów ściganych przez Białoruś. Został oskarżony o organizację masowych zamieszek, rażące naruszenie porządku publicznego, podżeganie do nienawiści.W ładze białoruskie zażądały też jego ekstradycji z Polski. Teraz wykorzystano po prostu okazję. 

 

Dzisiejszy incydent może zostać zbadany przez międzynarodową organizację lotnictwa cywilnego ICAO w celu wydania polecenia tymczasowego zawieszenia lotów nad terytorium Białorusi. Zdarzenie może też spowodować jeszcze poważniejszy kryzys w i tak złych relacjach dyplomatycznych Polski i Białorusi. 

 

Ocena: 

Średnio: 3.6 (45 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Realista57

MlotoWierata - tylko

MlotoWierata - tylko pieprzysz trzy po trzy jak to moskal. Piosenek i w ogóle powiedzeń o idiotyzmie sowieckiej barbarii podczas okupacji było dosyć. Pewne rzeczy to nawet sami rodowici sowieci łyknęli. Np. taka ironia o ruskich gazetach,  że w prawdzie nie ma wiadomości, a w wiadomościach nie ma prawdy. Takie to państwo. Państwo i cywilizacja kłamastwa w kłamstwie na klamstwie.  Piosenki i powiedzenia o głupocie sowieckiej "cywilizacji"  było i jest aż nadto z czasów okupacji - zreszta wydawanych na Zachodzie przez tych co ocaleli z gułagowego "raju". Tyle powiem - Putin bedzie grabarzem imperium Kremla. Myślą, że przez rakiety i te hipersoniki z głowicami są bezpieczni - a Chiny już pracują nad gigawatowymi laserami i emiterami wiązek skierowanych. Zbudują na granicach Wielki Laserwoy Mur - i założą gigawatowe lasery impulsowe w kosmosie - i koniec imperium. Chiny stać - Kremla nie - dlatego jego los przesądzony. A wdrugą stronę - Rosja nie odperze uderzeń zmasowanych chińskich rakiet i hipersoników. Bo nie swtorzy ani takich laserów - ani nie będzie w stanie ich wyprodukować do służby. Rozmawiałem z Chińczykiem z Xion'gan. Jak zacząłem jechać po Moskalach, że to żadni Słowianie i obca kultura, to się stał troche bardziej otwarty. Powiedział, że w szkole uczyli go przykazania Mao - "nigdy nie wierz Rosjanom, tylko się uśmiechaj". I podobno od Ussuri 1969 każde dziecko w szkole i każdy żołnierz w Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej jest uczony, że 1,6 mln km2 zabranych w "wieku hańby" [tak u nich nazywają okres od wojen opiumowych Brytów po 1949 gdy Mao ogłosił ChRL] - to "rdzennnie chińskie ziemie pod tymczasową administracja rosyjską". I że byli i są [bo ma syna] uczenii wierszyków, jak to Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza wyzwala uciemiężone ludy azjatyckie Syberii  z panowania ostatniego kolonialnego imperium białych ludzi.  I pokazał mi atlasik szkolny syna - tam pół Syberii było juz przeznaczone dla Chin - a reszta podzielona na azjatyckie ludy stanowiące " Azjatycki Okręg Trybutalny Państwa Środka" oraz hasło "Azja dla Azjatów" na tle Arktyki.  Moskalska propaganda może czarować tanich głupków na Zachodzie, co nie znali sowietów, może też do czasu oszukiwać Syirakow, którzy już czują, co się zbiera  - ale nie Polaków, ani Chińczyków. Za dobrze tę "kulturę" znamy... Za 15 lat imperium Kremla już nie będzie. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Rabin2

Dajdą Łukaszenke za to ze się

Dajdą Łukaszenke za to ze się wyłamał z kliki zboczeńców i pedofili którzy proponowali mu pieniądze za ,,lokdałn’’.
-Albo kasa
-Albo przewrót w kraju i wprowadzenie swojego rządu
-Albo ...zaraz chlopina będzie miał dziwny wypadek

Strony

Skomentuj