Teksas wprowadził kary za zmuszanie do noszenia maseczek

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Władze Teksasu ogłosiły zwycięstwo w walce z koronawirusem. Liczba nowych dziennych zachorowań jest najniższa od początku pandemii. Władze stanowe już wcześniej zniosły wszelkie obostrzenia, a teraz zakazały przymusu noszenia maseczek.

 

<--break->Teksas jest stanem otwartym i nie obowiązują tam żadne obostrzenia. Jednocześnie liczba nowych dziennych zakażeń jest najniższa od niemal 12 miesięcy. Co więcej, 16 maja po raz pierwszy od wybuchu pandemii nie stwierdzono zgonów z powodu COVID-19.

 

Dla Teksasu jest to sygnał, że koronawirus został już pokonany. Dlatego władze stanowe podjęły decyzję o zniesieniu przymusu noszenia maseczek w szkołach publicznych - wbrew wytycznym Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Nowe przepisy wejdą w życie od 4 czerwca. Natomiast już od 21 maja, władze lokalne, urzędnicy oraz organy zdrowia publicznego za zmuszanie ludzi do noszenia maseczek mogą zostać ukarani grzywną w wysokości tysiąca dolarów.

Wcześniej władze Teksasu zakazały implementacji paszportów szczepionkowych i innych tego typu programów. Amerykański rząd zapowiadał zresztą, że nie popiera wprowadzania takiego systemu, jednak stan Nowy Jork jako jedyny postanowił wdrożyć paszporty szczepionkowe dla swoich mieszkańców.

 

Decyzja Teksasu o powrocie do normalności nie spodobała się tamtejszym mediom. Washington Post napisał 2 marca, że gubernator Teksasu Greg Abbott naraża mieszkańców stanu i wszystkich Amerykanów na niebezpieczeństwo. Z kolei rząd uznał, że decyzja dotycząca maseczek jest nieodpowiedzialna i może przyczynić się do kolejnego wzrostu zakażeń. Zatem jak długo miałyby obowiązywać restrykcje, aby z pełnym sumieniem można było ogłosić powrót do normalności?

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika MlotoWiertara

Kiedy zaczniecie tworzyc plan

Kiedy zaczniecie tworzyc plan , ktory ma podpunkty i inwestowac w niego wszystka kase jaka uda sie wam przeznaczyc.Moga byc te wasze bitkojny ktore zamienicie na srodki platnicze

Tylko kto wam napisze plan hahahh jak to same matrixy i chazarki co was beda stopowac na tym ytbku hahah

 

Portret użytkownika drako_tr

Aby z pełnym sumieniem można

Aby z pełnym sumieniem można było ogłosić powrót do normalności, należy wyciąć w pień tych, co ja zniszczyli "epidemią strachu" i tych, co wykonują ich rozkazy, inaczej ci ludobójcy będą nadal wymyślać coraz to nowsze epidemie i coraz to skuteczniejsze "szczepionki" , bo tak są zaprogramowani...wszystko po to, by wybić jak najwięcej ludzi. No ale w końcu szczepionkowe głupki się skończą...a wtedy...hmmm

Portret użytkownika Quark

Najbardziej jednak winni są

Najbardziej jednak winni są ci co sami się boją i robią to co im gadające głowy każą .. Podobnie było w Chinach za czasów Mao Ze Donga , gdy ten ogłosił narodowy program pogromu wróbli (bo one rzekomo im ryż wyjadały) - ludzie się posłuchali zamiast jeb***ć "kacapa" w łeb a potem ten ryż wyżarły im robaki .. bo nie miał kto ich zjeść.

Czyli gdy naród (w masie) głupi to historia zawsze się może powtórzyć , wystarczy jeden "zapalnik" , który palnie jakąś głupotę.

Portret użytkownika baca

powrót do normalności nastąpi

powrót do normalności nastąpi kiedy staną się sprawy normalne : bandyci trafią do obozów pracy,...
w ameryce chyba najszybciej historia się powtórzy, bo bądź co bądź tam się schronili rozbitkowie z III rzeszy...
historia się zawsze powtarza, na miejscu żydów wziąłbym przykład z "profesora" bartoszewskiego i już dziś bym sobie załatwił zwolnienie z obozów koncentracyjnych od jakiegoś lekarza...

 

Strony

Skomentuj