Plastry z mikroigłami mogą zastąpić szczepionki

Kategorie: 

Źródło: bbsrcmedia

Plastry mikroigłowe sprawdziły się jako bezbolesna alternatywa dla igieł podskórnych. Ich nowa odmiana, może znaleźć zastosowanie jako skuteczniejsza metoda leczenia poważnych bakteryjnych infekcji skóry. Nowe tworzywa sztuczne są zdolne dostarczyć lek bezpośrednio do obszaru objętego stanem zapalnym.

 

Plastry z mikroigłami mają postać małego, płaskiego kwadratu z wieloma maleńkimi „szpilkami” wypełnionymi lekiem lub „mikroigłami” na spodzie. Chociaż główna łatka jest zwykle wykonana z nietoksycznego polimeru, igły są wykonane z substancji, które mogą nieszkodliwie rozpuścić się w organizmie, takiej jak jedwab, a nawet kryształki lodu. Gdy urządzenie jest dociskane do ciała pacjenta, mikroigły wnikają w zewnętrzną warstwę skóry, nie docierając do nerwów. Następnie rozpuszczają się, uwalniając lek do płynu międzykomórkowego, a stamtąd dostaje się on do krwiobiegu.

Badanie pod kierunkiem profesora Georgiosa Sotiriou i doktorantki Jill Sismer, z Instytutu Karolinska w Szwecji, wykorzystały tę samą podstawową technologię i w ramach miejscowego leczenia zakażeń skóry MRSA. Zazwyczaj te potencjalnie śmiertelne infekcje są leczone poprzez wstrzyknięcie antybiotyku (wankomycyny) do krwiobiegu pacjenta. Leku zwykle nie stosuje się miejscowo, ponieważ nie przenika dobrze przez skórę i nie jest podawany doustnie, ponieważ jest słabo wchłaniany przez jelita.

 

Problem polega na tym, że zastrzyki powodują, że lek rozprzestrzenia się po całym organizmie, powodując niepożądane skutki uboczne, nie mówiąc o tym iż są one dość bolesne. Mając na uwadze tę wadę, naukowcy opracowali eksperymentalny plaster z mikroigłą, który umieszcza się na skórze w miejscu infekcji gronkowcami. Dostarcza on wankomycynę bezpośrednio do skóry, dzięki czemu jego działanie jest skupione bezpośrednio na infekcji, a nie w krwiobiegu. 

Dzięki temu, wymagana jest mniejsza dawka leku, niż gdyby był podawany w sposób klasyczny co minimalizuje ewentualne skutki uboczne. W badaniach laboratoryjnych próbek skóry prosiąt i ludzkiej, plaster mikroigłowy wykazał skuteczność w dostarczaniu wankomycyny do skóry, co prowadzi do znacznego zmniejszenia liczby bakterii MRSA. Obecnie planowane są próby na żywych zwierzętach, a być może po nich nastąpią próby kliniczne na ludziach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

NIE LĘKAM SIĘ ZALĘKNIONYCH I

NIE LĘKAM SIĘ ZALĘKNIONYCH I SKORUMPOWANYCH 

Któż Może Mnie (Świadomość) Unicestwić GDY ZNAM PRAWDĘ...

Sekta szczepionkowców już się rozlała...
Lecz "ICH CZAS JEST KRÓTKI"...

A dzieją się na świecie rzeczy przekraczające poziom naukowców i fizyków... 

---

"Będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie." 

"Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. 
Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony." 

"Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą" 
 
"Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. 
Gwiazdy zaczną spadać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte" 

Ewangelia wg św. Mateusza 24

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=269

====

OPINIA PRAWNA DOTYCZĄCĄ SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 - (PDF do pobrania)

Bardzo istotne fakty z których wynika, że szczepienia nie mogą być wymuszane żadną formą nacisku...

https://gadowskiwitold.pl/wp-content/uploads/2021/01/OPINIA-PRAWNA-dotyczaca-szc-zepien-przeciw-COVID-19.pdf

====

Skomentuj