Chiny chcą zakończenia działań wojennych Izraela i powstania niepodległej Palestyny

Kategorie: 

Źródło: Paltoday.ps

Konflikt zbrojny między Izraelem a Palestyną trwa od ponad tygodnia. Walki nie ustają mimo wezwań do zawieszenia broni. Na napiętą sytuację na Bliskim Wschodzie niespodziewanie zareagowały Chiny, które zaproponowały pokojowe rozwiązanie w postaci utworzenia niepodległej Palestyny.

 

Świat pozostaje bezsilny na izraelskie bombardowania Strefy Gazy i kolejne akcje odwetowe palestyńskiego Hamasu. Jednak podczas tej wojny giną m.in. cywile. Choć dokładna liczba ofiar śmiertelnych pozostaje nieznana, zachodnie media piszą o ponad 200 zabitych i ponad 1,5 tys. rannych.

 

W tle działań wojennych trwają "rozmowy" między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem. Amerykański rząd próbuje przekonać swojego sojusznika do zawieszenia broni. Wcześniej USA zatwierdziły sprzedaż broni do Izraela za 735 milionów dolarów. Czy tak Stany Zjednoczone próbują wygasić konflikt?

W tym samym czasie do gry niespodziewanie włączyły się Chiny, które w niedzielę podczas debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawiły składający się z czterech punktów plan pokojowy. Propozycja zakłada:

  • natychmiastowe zawieszenie działań zbrojnych. Chiny oczekują tego w szczególności od Izraela;
  • udzielenie pomocy humanitarnej Palestynie. Jednocześnie Chiny domagają się, aby Izrael przestrzegał praw człowieka i traktatów międzynarodowych, zniósł wszelkie blokady Strefy Gazy i zakończył oblężenie;
  • wygaszenie sporów i złagodzenie napięcia z udziałem innych państw. Chiny wzywają również Stany Zjednoczone, aby wzięły na siebie odpowiedzialność za wydarzenia na Bliskim Wschodzie;
  • wznowienie negocjacji w sprawie utworzenia niepodległej Palestyny ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie.

Rozwiązanie dwupaństwowe to zdecydowanie najtrudniejszy punkt. Chiny oczekują, że Izrael dokona licznych ustępstw, m.in. powróci do granic sprzed 1967 roku i doprowadzi do pokojowej koegzystencji narodów arabskich i żydowskich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jakoś nie wierzę, że Chiny

Jakoś nie wierzę, że Chiny tak bardzo się przejmują losem Palestyńczyków i Izraela i tego co tam się dzieje.Ale, jeśli dzięki tej "trosce" o Bliski Wschód Chińczycy mogą włożyć kij w te USA - Izraelskie układy a to jest istne koło ze szprychami, to właśnie o to im chodzi Odwet i w zamian wzajemności chińskiej za Tajwan Hongkong i inne wyspy stale podbużane przez USA. Inaczej mówiąc Akcja i reakcja Lol Jak Janek Cińćykowi tak Cińćyk Jankowi. A będzie jeszcze "ostrzej" To jest tylko kwestia czasu.

Portret użytkownika 3plabc

A Izrael nie wyśmiał z

A Izrael nie wyśmiał z miejsca Chin przypominając o okupacji przez nie Tybetu, prześladowaniach Ujgurów w Xinjiang i tamtejszych obozach koncentracyjnych... wróć "reedukacyjnych", pacyfikowaniu ruchów demokratycznych i represjach w Hong Kongu, oraz zakusach "komunistycznych" Chin w stosunku do Tajwanu? Hehehe.... Chiny mają taki dorobek totalitarny, że słowa pokój, wolność, demokracja, niepodległość (hahaha) naprawdę dziwnie brzmi na ich ustach.... co zrobić taki świat.

Portret użytkownika ghjtg

co za glupota, to jak

co za glupota, to jak powiedziec: no weź się w garść i zacznij rozsadnie działać a my popatrzymy z boku Wink

niech oni zaproponują ze beda pilnowac pokoju i strzelac do palestynczykow i zydów i arabów i persów.

niech dadza kase na pomoc humanitarna , szpitale i korytarze dla uciekinierów albo obozy. niech zapłacą. 

niech zrobia to co robi usa bo bez tego to za przeproszeniem p******e

Portret użytkownika baca

 te całe "rozmowy między

 te całe "rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem" - wyglądają tak że wsza boleśnie gryzie wuja sama w dupę

plan pokojowy chińczyków jest bez sensu bo zakłada powrót do granic z 1967 roku...

nie lepiej jakby naród żydowski powrócił do granic z 1944 roku... było wtedy dużo więcej autonomicznych państw żydowskich, w Łodzi, w Warszawie, w Brzezince... i absolutny brak terorystów palestyńskich

 

Portret użytkownika Michal20

Dobrym określeniem stosunków

Dobrym określeniem stosunków israel-usa jest: ogon merdający psem.

Jeśli wierzyć proroctwom, a jak dotąd nie ma podstaw aby w nie nie wierzyć, to żydzi będą masowo opuszczać Izrael i osiedlą się w Europie Wschodniej. Polskę nazywają Polin co po ichniemu znaczy tu spoczniesz. Był chyba plan aby się osiedlili na Ukrainie a konkretnie na Krymie. Ale Klon-Putina sterowany przez czarnobrodych zajął Krym. A może zajął Krym dla nich?  Bronek 1, rozdawał polskie paszporty tysiącami aby mogli  przyjeżdzać do tego jak twierdzi pewna gazecina "antysemickiego" kraju. A co z Polakami? Wg. proroctw My przejdziemy do cieplejszego kraju.

Portret użytkownika Quark

A jakiż to interes ma w tym

A jakiż to interes ma w tym Chiński rząd , przecież to zupełnie inny kontynent a walka żydów nie ma żadnego wpływu na interesy Chin ? Jednak jak chcą powstrzymać ten konflikt to najlepiej by było wysłać tam "pocztą kurierską" pakunek z bombą atomową (razem z jakimś sprezentowanym czołgiem np.) by w ten sposób posłać na "łono Abrahama" tych , którym się wojna podoba ! Przekręcą kluczyk w "tanku" i nagle .... łubudu ! Potem cisza ... i już po wojnie - prosto , szybko i TANIO ! 

Portret użytkownika Arya

 przecież to zupełnie inny

 przecież to zupełnie inny kontynent

Czyżbyś został uczniem bacy, który też nie wie, jakie państwo, na jakim kontynencie leży? A co do interesu Chin, to zainwestowali oni sporą kasę w Iranie i mogą się obawiać, że eskalacja konfliktu doprowadzi do wojny z Iranem i w rezultacie do  zniszczenia chińskich inwestycji w Iranie. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Moving Target

"Wszyscy arcykapłani i starsi

"Wszyscy arcykapłani i starsi ludu powzięli uchwałę przeciw Jezusowi, żeby Go zgładzić" 

"Wtedy Judasz, który Go wydał, widząc, że Go skazano, opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym i rzekł:Zgrzeszyłem, Wydawszy Krew Niewinną. 
Lecz oni odparli: Co Nas To Obchodzi - To Twoja Sprawa. 
Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się" 

"Namiestnik odpowiedział: Cóż właściwie złego uczynił? (Ten Jezus) 
Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: Na krzyż z Nim! 
Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego - To wasza rzecz.
A cały lud zawołał: 
KREW JEGO NA NAS i NA DZIECI NASZE"

Ewangelia wg św. Mateusza 27

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=363

====

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Moving Target

BEZWARUNKOWY DOCHÓD

BEZWARUNKOWY DOCHÓD PODSTAWOWY Z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM

Czy dochód gwarantowany  będzie  potencjalnym przesiedleńcom z innego kraju do Polski wypłacany w Polsce w kwocie przyznanej w kraju ich pochodzenia(?) 

Czy może być też tak, że pobierane będą dwa dochody gwarantowane obywatelom z podwójnym obywatelstwem(?) 

EUROPEJSKA INICJATYWA OBYWATELSKA

Wprowadzenie bezwarunkowych dochodów podstawowych w całej UE

Cele:

Naszym celem jest wprowadzenie w całej UE, w ramach prowadzonej przez nią polityki gospodarczej, bezwarunkowych dochodów podstawowych, które zapewnią wszystkim podstawowe środki do życia oraz możliwość uczestniczenia w życiu społecznym. Realizacja tego celu nastąpi w ramach kompetencji przyznanych UE na mocy Traktatów.

Termin - 25/03/2022

Numer rejestracji nadany przez Komisję: ECI(2020)000003

https://europa.eu/citizens-initiative/initiatives/details/2020/000003_pl

====

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Jako że wojna z naszą

Jako że wojna z naszą świadomością trwa a policjant jakim są Chiny wykazał już swój aktywny udział w pandemicznym teatrzyku, nie spodziewajmy się po tych negocjacjach nic dobrego. Ten policjant tylko dobrego udaje robiąc czystki etniczne i walcząc z religią oraz wolnością na własnym podwórku. Nie przeczę, postulaty są dobre ale może się to wiązać z wpuszczeniem na teren Palestyny wojsk rozjemczych które na dobre Palestyńczykom nie wyjdzie, była by to tylko zmiana okupanta i zaprowadzanie porządku w jego interesie i jego warunkach. Na razie obserwujmy i wspierajmy Palestyńczyków w walce o niepodległość

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj