Tony kawioru wypełniły plaże na Sachalinie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ogromna ilość jaj śledziowych została wyrzucona na wybrzeże Sachalinu po sztormie.


„Ciągły pas o szerokości kilku metrów rozciąga się na długości około 3 km wzdłuż wybrzeża na wschód od Nieczajewki. Grubość warstwy kawioru sięga niekiedy 10-15 cm”- powiedział na portalu społecznościowym Dmitrij Lisitsyn, szef Sachalińskiej Straży Środowiskowej. Według niego incydentu na brzegach zatoki Aniwa nie można nazwać nadzwyczajnym.


„Oprócz wyrzucenia żywego śledzia na brzeg, jaja pozostawione na brzegu są kolejnym dowodem obfitego tarła. I tak, to jest powszechny, normalny element cyklu życiowego śledzia Sachalin-Hokkaid, a to nie jest żadna tragedia!” - wyjaśnił ekspert.


Lokalni mieszkańcy uznali, że kawioru nie należy marnować. Ładują go do samochodów i zabierają do swoich ogrodów jako nawóz.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj