COVID-19 wywoła nową, o wiele bardziej niebezpieczną epidemię niewydolności serca, zawałów i udarów mózgu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci od dawna ostrzegają, że skupienie całej uwagi systemu zdrowotnego na pandemii COVID-19, spowoduje, że po cichu narastać będą o wiele poważniejsze epidemie, wynikające z zaniedbania leczenia innych chorób niż te, które powoduje koronawirus.

Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - prof. Adam Witkowski, przestrzega, że prawdziwym wyzwaniem dla polskiego systemu opieki zdrowotnej, są zawały serca i udary mózgu. Na niewydolność serca choruje obecnie 1,2 miliona Polaków.

Choroby układu krążenia odpowiadają za około 46% zgonów u mężczyzn i 36% zgonów u kobiet. Zdaniem Witkowskiego, mamy narastającą po cichu epidemię niewydolności serca.

Co gorsza wzrost kosztów leczenia, nie przełożył się na spadek śmiertelności z powodu tego schorzenia, jest wręcz odwrotnie. Odczuwalny jest brak opieki koordynowanej i nowoczesnego leczenia, zbyt mało jest też oddziałów hospitalizacji jednodniowej.

Aby zmniejszyć śmiertelność z powodu niewydolności serca, potrzebne jest wprowadzenie do terapii nowoczesnych leków oraz sprzętów kardiologicznych.

Od samego początku podejrzane jest to, że przy wskaźniku śmiertelności z powodu COVID-19, którego poziom jest o wiele niższy niż w przypadku chociażby chorób serca, ogromna większość polskiego potencjału medycznego, została skupiona właśnie na leczeniu zakażonych koronawirusem. Lockdowny wywołujące kryzys gospodarczy, postawiły z kolei pod znakiem zapytania zdolność państwa do zwiększenia nakładów na leczenie tych chorób, które każdego roku, brylują w statystykach największej śmiertelności. Stres pandemiczny radykalnie wzmaga schorzenia serca i mózgu, co po prostu uwydatnia bezsens działań rządu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika MlotoWiertara

to nie jest prawda , tylko

to nie jest prawda , tylko tak to tlumacza jak dzieciom o bociankach. co maja im powiedziec ,ze wszczepiaja w szczepionce nanoczipa albo genom ( tu nazywany sars 2 ) ktory przecina nitki DNA i przyrasta tworzac zmiany w organizmie ludzkim w chromosomie 19.

stad covid wlasnie 19...

Ludzie to sa idioci i tak ich traktuja a przez to ,ze nie potrafia zadawac niewygodnych pytan

Portret użytkownika Quark

To się dopiero okaże czy to

To się dopiero okaże czy to "katastrofa" czy jednak selekcja słabszych (= gorszych) , mniej odpornych , mniej wartościowych genetycznie osobników , głupszych . Jeden przykład : jeśli ktoś jest na tyle DURNY , żeby oszczędności życia oddać komuś nieznajmemu tylko dlatego , że ktoś zadzwonił z "łzawą" historyjką (jedna babina wyrzuciła oknem 30.000 zł bo ... "policjant" jej kazał !) albo wleźć prosto pod ciężarówkę (na przejściu) ze słuchawkami na uszach i bez rozglądania się na boki - to niech ma za swoje ! Takich TEMPAKÓW nam nie trzeba , Polska będzie silniejsza , sprawiedliwsza , zdowsza i lepsza jeśli ten gorszy sort sobie wymrze - popatrzmy na to jako na czas oczyszczenia.

Portret użytkownika Medium

W czasach przed masowymi

W czasach przed masowymi szczepieniami samo życie dokonywalo selekcji. Rodziło się więcej dzieci, ale nie wszystkie dożywały dorosłości.

Stosowanie szczepień raczej zrównuje szanse, tj. tym genetycznie silnym potencjał obniża, a słabszym po prostu pozwala przeżyć.

Quark (anonim) wrote:
 Takich TEMPAKÓW nam nie trzeba , Polska będzie silniejsza , sprawiedliwsza , zdowsza i lepsza jeśli ten gorszy sort sobie wymrze 
Takich niedouczonych faszystów jak Ty nam nie trzeba. Nie umiesz nawet napisać prawidłowo słowa tępak, widać sam nim jesteś! Nie umiesz stosować prawidłowo zasad pisania na komputerze, gdzie przecinek należy stawiać po wyrazach bez spacji, by podczas formatowania tekstu nie trafił przypadkiem na początek linijki.

Masz osobisty problem, że babcia pozostawiła Cię bez spadku? Widać nie zasłużyłeś Wink

Portret użytkownika Arya

Dlaczego nazywasz Quarka

Dlaczego nazywasz Quarka faszystą? O szkodliwości szczepionek na Covid może się w telewizji nie mówi, ale większość ludzi jednak o tym słyszała. Więc jeśli ktoś idzie i dobrowolnie się szczepi (i jak do tej pory może poza nielicznymi wyjątkami nikogo do szczepienia nie zmuszono), to jest to test na inteligencję. Nie możemy komuś zabronić popełnić samobójstwa....  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Medium

W każdym społeczeństwie są

W każdym społeczeństwie są istoty słabsze i silniejsze. Ludzie po to są ludźmi i tworzą społeczeństwa, by nie kierowali się prawami buszu. 

Zresztą oszustwo winno być karane wyżej i silniej pietnowane niż zwykła kradzież. Religia chrześcijańska (która jest światłem wielu starszych ludzi), wspierająca wrodzoną wrażliwość niestety podtrzymuje łatwowierność, ba powiem więcej, narzuca ją ideowo i stanowi zgrzyt z dzisiejszą rzeczywistością. Religia paradoksalnie bardziej współgrała z rzeczywistością w PRL.

Portret użytkownika Arya

Tylko że to nie ma nic

Tylko że to nie ma nic wspólnego z tym, że ktoś jest słabszy. Znam sporo osób, które uważają się za nie wiadomo jak inteligentne i pewne siebie, sporo z tej grupy osób, które z sukcesami zajmowały się jakimś biznesem i te osoby jako pierwsze poszły się zaszczepić. Wcześniej napisałaś, że 

Stosowanie szczepień raczej zrównuje szanse, tj. tym genetycznie silnym potencjał obniża, a słabszym po prostu pozwala przeżyć.

Dlaczego ktoś, kto jest silniejszy, ma pozwolić na obniżenie swojego potencjału? Równanie ludzi w dół jeszcze nigdy nie wyszło na dobre. Jak będziemy obniżać potencjał tych silnych, to kolejne pokolenia będą coraz bardziej zdegenerowane - pomyśl nad tym.  Ale tu nie chodzi o potencjał genetyczny tylko o odsianie bezmózgowców od ludzi, którzy myślą, więc ci ze słabszą genetyką nadal mają szansę przetrwać, więc nie kierujemy się prawami buszu, tylko robimy test na mądrość..... 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Medium

Arya, dla uściślenia uwagi

Arya, dla uściślenia uwagi pisałam o zwykłych, a nie anytykowidowych szczepionkach, w dodatku mając na myśli ten zestaw z PRL.

Quote:
 Dlaczego ktoś, kto jest silniejszy, ma pozwolić na obniżenie swojego potencjału? 
Dobre pytanie. Ale czyż po przesterowaniu Polski na zachód (czytaj: amerykańskiej okupacji) nie zrównywano nawet w planie intelektualnym dzieci w szkołach? Zostały zlikwidowane wszelkie dodatkowe zajęcia w szkole w postaci kółek zainteresowań, sportowych itp., które dawniej leżały w standardowym programie szkół. W to miejsce zajęto nauczycieli jakimiś tam zajęciami wyrównawczymi i tylko podciągano słabszych. Za to religii zrobiono w nadmiarze.

Program nauczania też, podobnie jak zdrowie, tworzy i modeluje życiowy start.

A wiesz Arya, czym przytruwano dawnych władców, liderów (jak to dziś się teraz mówi)? Rodzina Medici z tego słynęła, a nasza Bona trucicielka z tamtych rejonów pochodziła.

Robili to wrogowie. Dlatego nie leczcie się u wrogów i nie szczepcie ich szczepionkami.

Strony

Skomentuj