Armia izraelska czeka na rozkaz inwazji na Gazę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według Zilbermana dywizja wojskowa w Strefie Gazy i Dowództwo Południowe opracowały plany inwazji i są gotowe przedstawić je do zatwierdzenia.

 

Armia izraelska może zatwierdzić plany naziemnej inwazji na Gazę tego samego dnia, powiedział rzecznik Hidai Zilberman w wywiadzie dla Times of Israel w czwartek. Dywizja wojskowa w Strefie Gazy i Dowództwo Południowe opracowały plany inwazji i są gotowe przedstawić je dowódcom do zatwierdzenia później w ciągu dnia, powiedział Zilberman.

 

Jednak izraelski premier Benjamin Netanjahu ostrzegł, że zabójstwo dowódcy brygady miasta Gaza, Basema Isy, było „zaledwie początkiem” ofensywy, a Stany Zjednoczone poparły prawo Izraela do obrony. Walki między Izraelem a Palestyną nasiliły się w ostatnich dniach, przy czym jest co najmniej 67 zabitych podczas izraelskich nalotów na Gazę i siedmiu w atakach Hamasu na Izrael.

 

W regionie zostało rannych ponad 400 osób. Hamas wyraził gotowość do zaprzestania ataków, jeśli Izrael zrobi to samo. Siły Obronne Izraela powiedziały, że w nocy zaatakowały „dziesiątki celów terrorystycznych”, w tym infrastrukturę, posterunki wojskowe Hamasu i kwatery główne bezpieczeństwa Hamasu.

 

W ostatnich dniach obwinili Hamas o ofiary wśród ludności cywilnej, mówiąc, że „celowo umieszcza swoje zasoby wojskowe w centrum osad ludzkich” i że wojsko podejmuje „środki ostrożności, aby zminimalizować możliwe szkody dla ludności cywilnej podczas operacji wojskowych”. W międzyczasie Hamas przez noc kontynuował ataki rakietowe na środkowy i południowy Izrael.

 

Tymczasem Rada Bezpieczeństwa ONZ zbiera się w tym tygodniu po raz trzeci, aby omówić trwający konflikt. Według doniesień piątkowe spotkanie będzie pierwszym upublicznionym. Wezmą w nim udział także uczestnicy z Izraela i Palestyny.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika KochamPolskę

No Baca jak ty cos napiszesz

No Baca jak ty cos napiszesz to za glowe sie zlapac ty tak od urodzenia bez swiadomosci ?? hehe, Naszych braci slowianskich hahaha tego jeszcze nie grali, w ogradzie raczej by mnie nie zamkneli tam nie jest tak kolorowo, w obozie koncentracyjnym jak najbardziej no baca jak jestes takim znawcom swoich braci slowianskich to napisz nam prosze ilu twoji bracia Lenin, Stalin i Putin wymordowali slowian ?? miliony nie dziesiadki milionow ? moze wiecej ?? no dawaj baca, zaloze sie ze nie napiszesz bo niemasz jaj wiedzy i swiadomosci ale sprobuj :) 

I ty medium ilu twoj Stalin wywiozl pociagami bydlecymi Polakow ?? Ile powiedz prosze miej jaja !! albo celowo roszprzestrzeniasz falszywe informajcje albo jestes idiota obstawiam to i to :) 

Portret użytkownika MlotoWiertara

wez juz chazarek splywaj do

wez juz chazarek splywaj do morza martwego i nie zasmiecaj tutaj opowiesciami z kanionu zoltej rzeki o jakiejs Rosji...

jak masz problem z nimi to jedz tam i walcz.. tu jest Polska.. i sprawy polskie...

 

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Albo to ty jednak jesteś

Albo to ty jednak jesteś IDIOTA... nawet nie wiesz że mówisz do DAMY > "prosze miej jaja"...

Pustynna obrzezana cipo ty nawet nie wiesz że za te plugawe żygi przeciw SŁOWIANOM przyjdzie ci słono zapłacić!!! Zainteresuj się co znaczy APOKALIPSA... bo ONA już nadchodzi... na POHYBEL parchom i ichnim sprzedajnym sługusom...!!! I to wszystko co żeście nam uczynili... WRÓCI DO WAS ZWIELOKROTNIONE !!!!

 

Portret użytkownika Wołodja

"Terrorystyczna Rosja" czym

"Terrorystyczna Rosja" czym jest rosja, otóż rosja to rosyjski naród, czy myślisz że rosjanie zrobili referendum i zadecydowali że najadą czeczeńców nie to zrobili włodarze rosji. Każdy prezydent  jest frontmenem postawionym publicę aby wychodzić przed kamery, objecywać, i gadać frazesy. Podobnie jest z drugim mocarstwem z za oceanu. Czy myślisz że amerykanie wysłali wojska żeby zrzucały bomby , nie! to zrobił ktoś kto tam pociąga za sznurki. Ktoś kieruje polityką światowoą sam pozostając w cieniu, kieruje mediami żeby dać ludziom pretekst do uzasadnienia wojny. W mediach zaraz gadają że no musimy zrzucać tam bomby bo tam jakis terorysta siedzi, albo że tam jest dyktator i trzeba go obalić. Różne triki są stosowane na telewidzach. Tworzą i podsycają konflikty między grupami etnicznymi. Rzeczywistoś to nie tylko to co widać, są niewidoczne powiązania i niewidoczne dla ciebie siły i one działają, ty widzisz jedynie rezultat tego działania nie rozumiejąc ani przyczyny ani ostatecznego celu, rozumiesz! Tak to wygląda Max.

Portret użytkownika Medium

Ty jestes z tych, co bardziej

Ty jesteś z tych śmieci, co bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę, dlatego przestań swoją durną pisaniną profanować polskie godło i polskie terytorium wywalczone dla Polski przez Armię Czerwoną wraz z Wojskiem Polskim i dyplomatycznie przez Stalina!

Strony

Skomentuj