Komisja Europejska nie odnowi kontraktu dotyczącego szczepionek AstraZeneca

Kategorie: 

Źródło: tg

„Komisja Europejska postanowiła nie przedłużać umowy z firmą AstraZeneca na dostawę szczepionek przeciwko COVID-19 po czerwcu” – powiedział Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego UE.

 

 

„Nie odnowiliśmy zamówienia po czerwcu. Zobaczmy, co się stanie” - powiedział Breton.

 

Nadal określił szczepionkę AstraZeneca jako „bardzo dobrą”. W zeszłym miesiącu KE złożyła pozew przeciwko brytyjsko-szwedzkiej firmie za naruszenie warunków umowy i brak „wiarygodnego planu”, aby zapewnić terminowe dostawy.

 

W pierwszym kwartale tego roku, zamiast 120 milionów dawek przewidzianych w umowie, AstraZeneca dostarczyła tylko około 40 milionów. Doprowadziło to do opóźnienia szczepień w wielu krajach UE na początku roku.

 

W sierpniu Komisja Europejska podpisała kontrakt z firmą AstraZeneca na dostawę 400 milionów dawek (na długo przed dopuszczeniem szczepionki na rynek!) poprzez przedpłatę w wysokości 336 milionów euro.

 

Komisja Europejska zdecydowała się nie przedłużać umowy w związku z obawami o skutki uboczne leku od brytyjsko-szwedzkiego producenta.

 

Ponadto przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Layen ogłosiła wczoraj, że podpisała umowę z amerykańską firmą farmaceutyczną Pfizer i jej niemieckim partnerem BioNTech na zakup do końca 2023 roku do 1,8 miliarda dawek szczepionki COVID-19.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nie przypominam sobie aby

Nie przypominam sobie aby "włodarze" komisji europejskiej byli wybierani w wyborach powszechnych .. Kto im dał prawo do stanowienia prawa na naszym kontynencie ? Czym się różni taka "demokracja" od "demokratycznych" wyborów w KrLd , gdzie wyborcy wrzucają do urn wypełnione już (w drukarni) karty do głosowania z zaznaczonym "jedynie słusznym" kandydatem a frekwencja pod lufami karabinów osiąga niebotyczne 99,8 % ? 

Portret użytkownika Mojeimię44

To jest rząd światowy pod

To jest rząd światowy pod protektoratem WHO które co 10 dolara otrzymuje od Bill Gatesa. Wąż zawisł nad światem. Każde z państw wprowadziło reżim sanitarny więc wiadomo kto zaszantażował świat. WHO i Bill Gates który dzięki microsoft zbierał haki na najważniejszych polityków świata szpiegując ich. Każdy ma windowsa. Tylko debil by się nie połapał, że Panem tego świata jest Bill Gates. Szczerze to zepsuł on świat dla pieniędzy. Ma udziały w każdej spółce zajmującej się produkcją szczepionek i jest akcjonariuszem w spółkach medycznych siedzącym z akcjami na samym dnie tych spółek. Moderna, Pfizer, Astrazeneca, J&J wszystkie te spółki sponsorował. Swój plan układał latami wiedząc, że ma haki na wszystkich polityków świata. Dobierał sobie współtworców nowego świata i wydal wyrok na ludzkość- depopulacja. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Arya

 WHO i Bill Gates który

 WHO i Bill Gates który dzięki microsoft zbierał haki na najważniejszych polityków świata szpiegując ich. Każdy ma windowsa. 

Nie każdy ma windowsa. Sporo ludzi używa systemu od Apple, a Linux też cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 

Tylko debil by się nie połapał, że Panem tego świata jest Bill Gates. 

A niby czemu miałby to być Gates? Już prędzej za pana tego świata można uznać kogoś, kto ma kontrolę nad podażą pieniądza. Można się domyślać, kto to taki, ale tożsamość tej osoby (lub osób, bo przypuszczalnie jest ich kilka, może kilkanaście) nie jest znana. Gates może być pieskiem na posyłki, kogoś o wiele bardziej wpływowego, kto jednak woli zostać w ukryciu, bo gdyby coś poszło nie tak, to odpowiedzialność spadnie na Gatesa i jemu podobnych. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Morawieckiemu pewnie już się

Morawieckiemu pewnie już się telefon grzeje. On kupi wszystko. Łotr.
Wiecie co, pracuję w pewnym domu kultury i dziś jest akcja szczepień. To są sceny jak z Barei.
Ludzie w większości 70+, ale też są młodsi- ich kierowcy. Daliśmy info, że w holu mogą znajdować się max 2 osoby. Co się dzieje? Jest ich 15 i więcej na 30 metrach kwadratowych. Mało tego- wszyscy maseczki, połowa z odkrytym nosem.
Chcecie więcej wrażeń?
Pani otwiera drzwi do "punktu szczepień" i pyta- kto na modernę druga dawka?
Zgłosiło się około 10 seniorów. - to zapraszam- mówi pani szczypawka.
Jeden senior pyta- a ile osób może wejść (pokój jakieś 50 m kwadrat)
Zapraszam wszystkich... KURTYNA.
Biggrin
Moja sugestia- Oni szczepią się nie dlatego, że boją się śmiercionośnego wirusa. Oni to robią, bo tak im powiedzieli. Nie oczekujmy od naszych rodziców i dziadków refleksji i zastanowienia nad zaistniałą sytuacją. Oni nawet nie chcę się zastanowić. Tak bo tak. Nie próbujmy ich przekonywać, bo to nie ma najmniejszego sensu.
MY, foliarze musimy stać przy swoim mimo wszystko. Nie namawiać, mówić "szczepisz się jesteś głupcem" bo wtedy i my dla nich będziemy głupcami.
Swoją postawą możemy im pokazać, że mamy inne zdanie, bo głupca się nie przekona, że jest głupcem. On może i to wie, ale nie chce tego usłyszeć.
Oni nas nie lubią i będą nas nienawidzić, bo mamy swoje zdanie i jesteśmy nadal ludźmi wolnymi. Oni wiedzą, że pod strachem stali się niewolnikami. Ale nawet nie chcą o tym myśleć. Bo tak im powiedzieli w TVP i w Polsacie. I wiecie co ? W TVN też tak mówią i na każdym innym kanale.
Więc jak on, zaszczepiony uwierzy Tobie? Przecież wszyscy wszędzie mówią inaczej. I to nie tylko w Polsce. Na całym świecie to samo. Do tego palenie ciał na stosach w Indiach ... wyobraź sobie jak to działa na ich wyobraźnię, tych zastraszonych. Nie wytłumaczysz im, że to tradycja i część religii i kultury od tysięcy lat. Znów będziesz w ich oczach antyszczepionkowym płaskoziemcą z głową pełną teorii spiskowych.
Nie da się. Tylko życzę nam, żebyśmy mieli wybór. Bo jak postawić na szali vakcynę na wadze z pracą, którą bez szczepionki stracę? Jak dać mojemu 6-cioletniemu dziecku jedzenie, skoro za chwilę stanę się wykluczonym społecznie osobnikiem traktowanym na równi z trędowatym menelem?
Można próbować zaświadczeń od lekarzy, a nawet trzeba próbować wszystkiego co tylko możliwe, aby się nie dać. Im bardziej będziemy razem i im więcej nas będzie, tym więcej siły będziemy mieli razem. Wiedząc, że nie tylko ja się nie ugiąłem, ale że są nas miliony. Bo jeśli usiądziemy na imprezie/spotkaniu i na pytanie "kto się szczepi" nie podniesiemy ręki, to nie mamy co szukać w takim towarzystwie. Segregacja to jest fakt. I ONI nie muszą tego robić. Ludzkość dokona samosądu. Zresztą, to się dokonuje od wielu lat, znane hasło "gorszy sort". Przypadek? Nie sądzę. Od lat to wszystko było przygotowane w każdym detalu. A widziany naszymi oczami chaos i dezinformacja to zamierzone działania. Tutaj nic nie dzieje się przypadkowo.
To tyle. Czas pobawić się z dziećmi. Cieszmy się ładną pogodą Smile

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika MlotoWiertara

to jest ich niewiedza z

to jest ich niewiedza z lenistwa i nieudolnosci ktora sie cale zycie tlumacza te dziady i babcie.

nauczyli sie ze im wszystko dawano , mieli stala prace i to sa skutki ich socjalizmu .

Potem to przekazali swoim dzieciom  lenistwo ... a dzieci do lenistwa dostaly konsumpcjonizm .razem wyszlo totalne zleniwienie nawet w momencie zagrozenia zycia. i nieporadztwo od poprzedniego pokolenia.

grzechy przeszly teraz na ich dzieci czyli lenistwo , nieumiejetnosc radzenia sobie w nowych sytuacjach , konsumpcjonizm i nowe pokolenie jeszcze dodalo od siebie postawe roszczeniowa...

Wniosek : zaszczepia dzieci i bedzie game over z kolejnym pokoleniem...

 

Strony

Skomentuj