Chińska szczepionka COVID-19 otrzymuje warunkową zgodę WHO na stosowanie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała warunkowe zezwolenie na szczepionkę COVID-19 produkowaną przez chińską państwową firmę Sinopharm. To pierwsza szczepionka opracowana przez kraj wschodni, która otrzymała wsparcie WHO.

 

Miliony ludzi w Chinach i innych krajach otrzymały już tę szczepionkę. Wcześniej WHO zatwierdzało tylko szczepionki produkowane przez firmy Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson i Moderna. Jednak poszczególne organy regulacyjne w różnych krajach, zwłaszcza w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji, już zatwierdziły chińskie szczepionki do użytku w nagłych wypadkach.

 

Ponieważ od samego początku niewiele danych zostało opublikowanych na arenie międzynarodowej, skuteczność chińskich szczepionek przez długi czas pozostawała niepewna. Jednak w piątek WHO oświadczyła, że potwierdziła „bezpieczeństwo, skuteczność i jakość” szczepionki Sinopharm z Pekińskiego Instytutu Produktów Biologicznych.

 

WHO stwierdziła, że zatwierdzenie szczepionki ma „potencjał szybkiego przyspieszenia dostępu do szczepionki COVID-19 dla krajów, które chcą chronić pracowników służby zdrowia i zagrożone populacje”. WHO zaleca, aby szczepionka była podawana w dwóch dawkach osobom w wieku 18 lat i starszym.

 

Zatwierdzenie WHO jest dyrektywą dla krajowych organów regulacyjnych, która ma na celu potwierdzenie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że to da krajom „pewność, że mogą przyspieszyć proces zatwierdzania swoich przepisów”.

 

Oznacza to również, że szczepionka może być używana w globalnym programie COVAX, który powstał w zeszłym roku, aby zapewnić równy dostęp do szczepionek bogatym i biednym krajom. Oczekuje się, że decyzja o umieszczeniu chińskiej szczepionki w wykazie do stosowania w nagłych wypadkach będzie istotnym impulsem dla tego programu, w którym występują problemy z zaopatrzeniem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mauritzy

Dyrektor WHO..., były czlonek

Dyrektor WHO..., były czlonek komunistycznej parti Etiopii. Niegdyś bardzo blisko współpracujący z Chińskim reżimem. Czy można jeszcze mieć wątpliwości o co w tym wszystkim chodzi? Syn Bidena,jeszcze niedawno otwarcie przyjmowany w Chinach i to na komunistycznych rautach. Czy można mieć jeszcze wątpliwości? Dr. Fauci, do niedawna współpracownik laboratorium w Wuchan. Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości?

Portret użytkownika Quark

A co to znaczy "nagły wypadek

A co to znaczy "nagły wypadek" ?? Przecież szczepionka to preparat prewencyjny o działaniu opóźnionym w czasie , więc jej podanie umierającemu na covid nic nie da. A jeśli jest inaczej to dlaczego zaszczepieni nie nabywają natychmiast odporności zaraz po wyjściu na ulicę ? Sami się plączą w "zeznaniach" - mogliby chociaż ustalić jakąś jedną spójną wersję i się jej później trzymać .. głomby.

Kłamać to trzeba "umić" !

Portret użytkownika ​euklides

już zatwierdziły chińskie

już zatwierdziły chińskie szczepionki do użytku w nagłych wypadkach.

Aha, czyli jak ktoś ma zawał to podają mu teraz szczepionkę na COVID zamiast Pavulonu.

Głosuj za
27

Skomentuj