Po Palikocie, Petru i Biedroniu, Niemcy na nowego „zbawcę” Polski, lansują Hołownię

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niemieckie media od kilku lat próbują wskazywać i duchowo wspierać ludzi, którzy ich zdaniem, mogą stać się nową jakością w polskiej polityce. Jednak ta wyliczanka nie czyni ich prognoz wiarygodnymi.

Co by o PiS-ie nie mówić i nie pisać, dla Niemców Kaczyński jest niewygodny z powodu pomruków o rozliczeniach za wojnę, z powodu niezgody na Nord Stream 2 i z innych powodów też. Nie dziwi więc, że tamtejsze media i think tanki robią, co mogą, aby z daleka lansować kogoś, kto potencjalnie może odsunąć od władzy „prezesa”.

Wiadomo, że gdy Kaczyński odejdzie z polityki, PiS nie będzie już tą samą partią i raczej nie ostanie się nikt, kto chciałby ciągnąć ten długi wózek spraw ważnych dla Jarosława.

Jednak nie w tym rzecz. Niemcy najpierw prorokowali, że nowym liderem Polski zostanie Janusz Palikot, któremu nie można odmówić fantazji, jakiejś formy charyzmy i awangardowości. W końcu to on wprowadził do politycznego mainstreamu ludzi ze środowisk LGBTQI+. Kilka lat temu Jerzy Urban stwierdził, że za 15 lat będzie rządził właśnie Palikot. Raczej nie będzie, bo po prostu wycofał się z życia publicznego, a wycofał dlatego, że choć bardzo się starał, to jego potencjalni sprzymierzeńcy mu nie pomogli.

Palikot chciał dojść do władzy i oddać ją w ręce „ekspertów”. Byłaby to o tyle nowość, że w końcu Rada Ministrów nie byłaby aż tak obsadzona „kolegami kolegów”. Wydaje się, że największą szansę miał w czasach, gdy nominację prezydencką z ramienia Platformy Obywatelskiej, otrzymał Komorowski, wygrywając wewnętrzne prawybory z Sikorskim. Wtedy głośno mówiło się o tym, że nawet jakby PO wystawiła Palikota, to i tak wygrałaby te wybory.

Niemcy vs. Nieskuteczność ich prognoz - 0:1

Potem był Petru, którego wywalili z partii, którą sam założył, ekspert ekonomii, twórca „święta sześciu króli”, miłośnik lotów na Maderę i Biedroń, obrońca uciemiężonych mniejszości seksualnych, gustujący w kolorowych włosach i śmiesznych happeningach, które wszyscy lekceważą. Obaj zabłysnęli na chwilę, by po chwili zejść ze sceny. Co prawda, Biedroń ciągle jest aktywnym politykiem, ale zdecydowanie daleko mu do pozycji, którą przewidywali dla niego Niemcy.

Niemcy vs. Nieskuteczność ich prognoz - 0:2 i 0:3

I wreszcie „the last but not least” - Szymon „Mam talent” Hołownia, farbowany lis wśród katolików, płaczący nad Konstytucją, krytykujący wadliwość systemu rejestracji do szczepień na COVID-19 i jednocześnie wpychający się w kolejkę do nich, poprzez korzystanie z krytykowanej wadliwości. Osoba, która kilka razy była w nowicjacie, zaczynała studia, ale ich nie kończyła, człowiek w gruncie rzeczy TVN-u i na pewno nie ktoś, kto chce rozliczeń z polską przeszłością, tak istotną dla wielu Polaków.

Jego dobre notowania wynikają głównie z zaślepienia mieszkańców wielkich miast, desperacko pragnących „swojego” u władzy oraz z ogólnej bezwładności jakiejkolwiek polskiej opozycji, której lidera brakuje tak bardzo, że w sumie nie wiadomo czy to są jeszcze formacje polityczne czy zlepek ludzi w „Hyde Parku”.

Zatem Niemcy vs. Nieskuteczność ich prognoz - 0:4

Swoją drogą ciekawe, kto będzie następny na liście?

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Zrozumcie że żaden kukiełkowy

Zrozumcie że żaden kukiełkowy polityk nie chce wam zrobić dobrze a każde kolejne wybory to pudrowanie trupa które nie jest w stanie zatrzymać jego rozkładu. Ci którzy głosują za podtrzymaniem tego systemu pójdą na dno razem z nim .. to jest najwyższy czas żeby się opamiętać i przestać brać w tym udział. Czy po 30 latach demokratycznych głosowań nie wyciągnęliście żadnych wniosków? Po owocach ich poznacie .. a jakie są dziś te owoce? Ano takie że nikomu nie smakują ale większość i tak je próbuje przeżuć, krzywiąc się, bo nic innego nie wyhodowali. Doprowadzili do tego że człowiek musi się tłumaczyć policji z jakiego powodu chce oddychać. Najwyższy czas ściąć to drzewo i w ogień wrzucić, bo z niego już inny owoc nie wyrośnie. Długopis Duda wam nie zrobił dobrze, beksa Hołownia też nie zrobi, ani inny Bosak czy kto tam jeszcze się pcha do tronu .. jak sami sobie nie pomożemy wzajemnie to nikt nam nie pomoże.

Portret użytkownika Quark

Dobrowolnie rezygnując z

Dobrowolnie rezygnując z konstytucyjnego prawa do głosowania , stajesz się bezwolnym matołkiem za którego głosują inni ! A wszelkiem maści ciemnota z szubrawcami włącznie tylko czeka na to by zdobyć większość i przejąć kontrolę ! Tego chcesz ??!! Palnij się w czerep i przestań namawiać kogokolwiek do tego ! 

Strony

Skomentuj