60 godzin może wystarczyć na znalezienie pozaziemskiego życia przez teleskop Jamesa Webba

Kategorie: 

Źródło: Internet

Teleskop kosmiczny Jamesa Webba, to jeden z najbardziej wyczekiwanych instrumentów naukowych w dziejach. Uczeni wiążą z nim ogromne nadzieje, jednak oficjalne wdrożenie go do prac badawczych, ciągle jest odkładane. Naukowcy nie mają jednak wątpliwości, że kiedy już zacznie pracować na pełnych obrotach, będziemy świadkami wielu światopoglądowych rewolucji.

Teleskop Jamesa Webba ma zastąpić wysłużony teleskop Hubble’a już w październiku 2021 roku. Od tego momentu badania Kosmosu nabiorą zupełnie innego tempa.

Caprice Philips z uczelni w Ohio, odwołując się do konkluzji ze spotkania naukowców zrzeszonych w American Physical Society, uważa, że bardzo realne jest napotkanie śladów życia na innych planetach w najbliższych 5-10 latach.

Teleskop Jamesa Webba badając planety spoza naszego Układu Słonecznego, będzie oceniał skład ich atmosfer, w których może znajdować się np. amoniak i inne ślady życia.

Zdaniem Philips po raz pierwszy w historii mamy realną możliwość uzyskać odpowiedzi na pytania o to, czy jesteśmy sami we Wszechświecie, czym w ogóle jest życie i czy wszędzie wygląda jednakowo.

Nowy teleskop na odkrycie dowodów istnienia pozaziemskiego życia, ma potrzebować zaledwie 60 godzin obserwacji.

Pozostaje mieć nadzieję, że wielokrotnie odkładany debiut tego potężnego narzędzia badawczego, w końcu będzie miał miejsce w tym roku i w naszych dociekaniach na temat natury Uniwersum, pojawią się nowe, niezwykle fascynujące zjawiska, które rzucą nowe światło na to, kim jesteśmy.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Wojtek Madej

50 lat już naukowcy szukają

50 lat już naukowcy szukają ufolców i nie mogą. A ludzie płacą im ciężko zarobione papierki. A świat nic z tego nie ma. Ludzie dalej są biedni, ciągle tylko wojny i wyzysk. Naukowcy to napuszona banda nierobów. Darmozjady. Podobnie jak politycy i urzędnicy.

Portret użytkownika baca

60 godzin na odkrycie

60 godzin na odkrycie ufoludków to za długo,,,, przecież plandemia zdycha więc dla utrzymania zagrożenia trzeba dużo szybciej coś jak inwazja obcych wymyślić...
a miała być godzilla... no ale trudno niech już będą ufoludki, na pewno znajdą się amatorzy szczepionek przeciwko kosmicznym oprawcom... to pewne...

 

Skomentuj