Premier Morawiecki chce odkupić szczepionki, z których Dania zrezygnowała z powodu zakrzepów!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Polski rząd jest tak zdeterminowany, by wyszczepić jak najwięcej Polaków, że zamierza kupować nawet te szczepionki, których inne państwa nie chcą, w obawie przed ich skutkami ubocznymi. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Premier Morawiecki wystosował list do premier Danii Mette Frederiksen. Zawarta została w nim propozycja zakupu niewykorzystanych przez ten kraj szczepionek na COVID-19, firmy Johnson&Johnson.

Dania wykluczyła ten specyfik z programu szczepień, ponieważ pojawiły się przypadki zakrzepów, łączone z tą szczepionką.

O treści listu poinformował portal polsatnews.pl.

Morawiecki napisał w nim:

Polacy pozytywnie podchodzą do szczepień, a coraz więcej moich rodaków korzysta z ochrony, którą dają szczepionki. W ostatnich dniach odnotowałem informację, że Dania zdecydowała się wycofać wprowadzenie szczepionki Johnson&Johnson do obrotu na rodzimym rynku. Gdyby Dania zdecydowała się na odsprzedaż części swoich zapasów, Polska jest gotowa odkupić te szczepionki. Dla Polski i Polaków byłoby to coś więcej niż wzajemne korzystna transakcja. Oznaczałoby to gest solidarności wzmacniającej nasze partnerstwo. […] Wierzę, że moja propozycja spotka się z Pani zainteresowaniem i już wkrótce nasze wspólne wysiłki pozwolą przezwyciężyć pandemię i jej skutki, a z tego trudnego czasu wyjdziemy wszyscy silniejsi i lepiej przygotowani na wyzwania przyszłości.

Dania zrezygnowała nie tylko z preparatu Johnson&Johnson, ale także ze szczepionki AstraZeneki.

Dlaczego polskie władze są takie zdesperowane? Dlaczego jedno państwo może podchodzić do kwestii szczepień ostrożnie, a inne, jak Polska, zbiera medyczny szrot z całej Europy, żeby robić za prymusa w UE?

Zaraz Morawiecki zacznie skupować niewykorzystane Sputniki z Rosji, szczepionki chińskie, leki z Wysp Salomona i Papui-Nowej Gwinei.

Podczas gdy Dania zablokowała medykament J&J, Polska użyła go w masowej akcji narodowego szczepienia w „majówkę”. Sznury ludzi ustawiły się w mobilnych punktach szprycowania, żeby móc sobie załatwić przepustkę do siedzenia na leżakach w egipskich kurortach i cykania fotek z basenu.

Wiele wskazuje na to, że propaganda zadziałała i wielu Polaków ma w sobie emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę, analogiczne do konsumpcji „kiełbasy wyborczej”.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

Dlaczego najpierw wyszczeoili

Dlaczego najpierw wyszczeoili emerytów?

Odp: żeby szybko zmarli bo w tedy nie trzeba im płacić, ato już EUTANAZJA 

Ludzie w Polsce cierpią A kraj wiecznie obarczony cierpieniem i przemocą nienawiścią i inne

W Polsce nie ma co liczyć na jaka kolwiek sprawiedliwość trzeba bić i używać siły sprawy brać we własne ręce 

Polska jako całościowo kraj to jest kraj wysokiego ryzyka zagrożenia utraty zdrowia i życia jedynie czego tu się wyrobisz to garba choroby albo śmierci

Polska nie stety jest to kraj w którym prawo jest w zasadzie bezprawiem 

Polska to kraj ludzi totalnego podziału społecznego oglupienia bo przecież takim narodem który jest w letargu łatwiej manipulować 

Polska to kraj gdzie liczy się tylko kasa i nic po zania najlepiej tylko działa w Polsce sanacja i windykacja 

Polska to kraj wiecznie nigdy dobrej zmiany na lepsze tylko złodzieji i rządzących tych samych mord 

Polska to kraj nie stety 30% inteligencji nawet i mniej napewno moralnie utracony

Polska to kraj 500+matek które zabijają swoje dzieci kobiet z pod pioruna  i mody na tolerancję lgbt  A nie pełnosprawni nie mają żadnych praw  

Czekam  na przewrót w kraju jest uciemzony przemocą cierpieniem i nie nawiscia 

A czy tak będzie? Nie bo polak mocny tylko w sieci jest pamientajta ta znieczulica doprowadzi do zguby 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika Quark

Premier chce odkupić ... a

Premier chce odkupić ... a czego chce społeczeństwo , zapytał je ktoś ? Może by się wtedy okazało , że Polacy jednak wcale tego nie chcą ! Wczoraj telewizja "Trwam" wyemitowala program obnarzający oszustwo szczepionkowe i to kto za tym stoi oraz jakie są tego skutki . "Uderzyło" mnie to , że podobno chorych na covid jest takie "zatrzęsienie" , że szpitale przekształcają oddziały ratunkowo medyczne (położnicze , ginekologiczne , onkologiczne itd.) w covid-owe ... Ponoć też priorytem nawet u pacjentów z zawałem czy udarem jest zrobienie wiadomego testu i odwlekanie udzielenia pomocy aż do uzyskania jego wyniku ... a potem statystyki można odpowiednio wyliczyć. Sporo jest też przypadków zachorowań mimo zaszczepienia ... nic im to nie mówi ?

Portret użytkownika Bartosz Maski

A skąd ma brać te szczepionki

A skąd ma brać te szczepionki. W pierwszej kolejności chodziło o wyszczepienie tych co biorą emerytury - emerytów, policjantów, strażaków, nauczycieli, żołnierzy etc. Wszystkich tych którzy nie produkują a kosztują.  Już na początku akcji była pomyłka w obliczeniach, że emerytów jest więcej bo jest pewien procent nieuposażonych. No ale nikt się nie spodziewał że do kolejki będzie się ustawiać całe stado.

Portret użytkownika Mojeimię44

(Brak tytułu)

Z programu polsat wynika że przeciwciała utrzymują się pół roku i nie chronią przed przenoszeniem się koronawirusa. Czyli co? Teraz co pół roku szpryca wadliwymi szczepionkami? Przecież to szopka. 

https://youtu.be/PNmU5mIz8O0

Pada zdanie w programie. "Dla wielu to bilet na wakacje...." kto wie czy nie ostatnie? 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika KRNABRNY

Ciekawe to stwierdze Pana

Ciekawe to stwierdze Pana Mateusza. Można by powiedzieć że jest jasnowidzem. Czynność o której wspomina, że jedni będą kopać doły a drudzy zasypywać kojarzy misię jako żywo z kopaniem grobóaw, ale wspomina że bedziemy również zadwowloeni, czy mam zatem rozumieć že liczy że go pochowamy?;)

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Morawiecki chce uczynić z

Morawiecki chce uczynić z Polaków ludzi żyjących poniżej jakiegokolwiek minimum egzystencjalnego, pracujących dosłownie za kilka groszy. On chce, by ludzie cierpieli z powodu głodu i chorób. Podpisując Umowę o Zasobach Własnych UE (zwaną dla niepoznaki Krajowym Planem Odbudowy) pokazał, że zamierza puścić nas wszystkich z tobrami. Firmy, hotele i restuaracje upadają, wielu ludzi traci pracę, a do tego rośnie inflacja - to wszystko efekt niecałych sześciu lat rządów PiS-u. Coś czuję, że niedługo zakażą całkowicie własności prywatnej, a resztki polskiego majątku narodowego przejdą w ręce międzynarodowych korporacji oraz Obajtka.

Jeśli chodzi, zaś o pismo wystosowane do rządu duńskiego w sprawie szczepionek to Morawiecki po raz kolejny pokazał, że nie cofnie się przed niczym i nie ma jakichkolwiek skrupułów, jeśli chodzi o wyrządzanie krzywdy Polakom. Ja się zastanawiam, czy PiS zrobi to samo co ostatnio rząd serbski. Otóż mieszkańcy tego bałkańskiego kraju, którzy już się zaszczepili, mają dostać od tamtejszych władz dodatkowe pieniądze:

https://nczas.com/2021/05/06/rzad-zaplaci-kazdemu-zaszczepionemu-do-konca-maja-nagroda-dla-ludzi-ktorzy-wykazuja-sie-odpowiedzialnoscia/

Strony

Skomentuj